تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 352966
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
سرنوشت تلخ دانشجویان دانشگاه پیام نور قشم؛

انتظار ۱۰ساله دانشجویان پیام نور قشم برای صدور گواهینامه دانش آموختگی/ پاسخگوی اهمال کاری کارکنان دانشگاه کیست؟

تعدادی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم پس از گذشت تقریبا ۱۰ سال از فارغ التحصیل در انتظار صدور اصل دانشنامه خود می برسند اما غافل از اینکه در ار سهل انگاری کارکنان سریال موجود نبودن کپی کارت ملی در پرونده دانشجویان همچنان ادامه دارد.

انتظار ۱۰ساله دانشجویان پیام نور قشم برای صدور گواهینامه دانش آموختگی/ پاسخگوی اهمال کاری کارکنان دانشگاه کیست؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ افراد یک جامعه با هدف مشخصی وارد دانشگاهها می شوند اما پس از پایان دوره  تحصیلات با مشکلات مختلفی روبرو می شوند.

دانشجو پس از ۴سال تحصیل در دانشگاهها با شوق و انگیزه فراوان به دنبال انجام کارهای فارغ التحصیلی خود می باشد اما غافل از اینکه با گذاشتن موانع از سوی کارمندان از شور و شوق دانشجو کاسته می شود.

به سراغ دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشمکه یکی از دانشگاههای استان رفتیم که ناگهان با موج نارضایتی دانشجویان فارغ التحصیل روبرو شدیم:

یکی از مشکلاتی که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه با آن مواجه می شوند دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات و اصل دانشنامه پایان تحصیلات می باشند که بیشتر مواقع باعث نارضایتی دانشجویان می شود و هم اکنون موج نارضایتی دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه پیام نور قشم بیداد می کند.

پس از پشت سرگذاشتن موانع مختلف پرونده دانشجو پس از تکمیل و تسویه حساب به واحد فارغ التحصیلان ارجاع داده می شود ، لحظات انتظار دانشجو برای دریافت گواهی  دانش آموختگی شروع می شود اما غافل از اینکه سرنوشت پرونده دانشجو جور دیگری رقم می خورد.
پس از پایان یافتن دوره انتظار، دانشجو جهت دریافت گواهی دانش آموختگی به دانشگاه مراجعه می کند اما با عکس العمل های مختلفی از سوی کارمندان روبرو می شود.

واحد فارغ التحصیلان : پرونده شما به دلیل نواقص به واحد آموزش ارجاع داده شده است.

دانشجو :  چرا واحد فارغ التحصیلان پرونده های ناقص را دریافت می کند اما پاسخی برای این سوال دانشجو ندارند و با فرستادن دانشجو به واحد آموزش خود را تبرئه می کنند.
کارشناس آموزش: علت بازگشت پرونده از واحد فارغ التصیلان به واحد آموزش مغایرت میانگین در تائیدیه تحصیلی و گواهی پایان تحصیلات می باشد.

دانشجو : اگر شما قادر به پیگیری نواقص پرونده نیستید چرا به دانشجو اطلاع نمی دهید که پیگیر پرونده آموزشی خود باشد که در این زمان دانشجو با اظهار پشیمانی کارشناس آموزش روبرو می شود.

وی ادامه داد: آیا اظهار پشیمانی دردی از دردهای دانشجو را کم کرده و میتواند مرهمی برای زخم های دانشجو باشد؟فرصت های شغلی که دانشجو در این مدت از دست داده است را چه کسی پاسخگو خواهد بود؟مشکلات کیفی دانشگاهها چه موقع برطرف خواهد شد؟

پس از گذشت ۱۰ سال هنوز در انتظار صدور دانشنامه هستم

ف.س یکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور قشم با بیان اینکه ورودی سال ۸۲ این واحد دانشکاهی بودم، گفت: در حال حاضر ده سال است که از زمان فارغ التحصیلی بنده از این دانشگاه می گذرد که هر دفع کهخودم و یا دوستانم برای اطلاع از صدور دانشنامه مراجعه کردم کارمندان آموزش این دانشگاه هر دفعه بهانه های مختلف سعی داشتند که کم کاری خود را نشان ندهند.

این دانشجو اظهار کرد: چهارسال پیش یکی از آشنایان من که در این دانشگاه مشغول تحصیل بود اسم بنده را برروی برد آموزش دیده بود که بایستی کپی کارت ملی خود را برای صدور اصل دانشنامه بیاورم و بالافاصله پس از مطلع شدن کپی کارتملی را توسط وی به دانشگاه ارسال کردم به این امید که دیگر بهانه ای نباشد

وی با اشاره اینکه پس از گذشت یک سال باز مراجعه کردم باز بهانه آوردند که کپی کارت کلی در پرونده موجود نیست، تصریح کرد: برای دفع دوم کپی کارت ملی را حضوری به کارمندی که در واحد فارغ التحصیلان بود تحویل دادم اما غافل از اینکه باز سریال کپی کارت ملی همچنان ادامه دارد.

این دانشجو بیان کرد: سال ۹۲ در مقطع کارشناسی ارشد در یکی دیگر از دانشگاه های استان پذیرفته شدم و برای تکمیل مدارک ثبتنام در دانشگاه جدید بهدانشگاه قبلی مراجعه کردم که باز جمله همیشگی را از زبان کارمند دانشگاه مبنی بر موجحود نبودن کپی کارت ملی در پرونده را شنیدم و یک بار دیگر کپی را در اختیار آنان گذاشتم .

وی ادامه داد: پس از این اینکه در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم دانشگاه فعلی اصل دانشنامه دوران کارشناسی را نیاز داشت که با یکی از کارمندان دانشگاه قبلی صحبت کردم و وی نیز سخنان همکار خود را تکرار کرد.

این دانشجو افزود: وقتی شرایط عدم صدور دانشنامه کارشناسی برای کارکند دانشگاه فعلی توضیح دادم وی پذیرفت که فعلا گواهی موقت صادر شود اما برای صدور دانشنامه کارشناسی ارشد بایستی اصل دانشنامه کارشناسی در پرونده فارغ التحصیلی درج شود.

وی با بیان دوستان دیگر بنده نیز دچار چنین مشکلی هستند،خاطرنشان کرد: گواهی موقت فارغالتحضیلی دوران کارشناسی ارشد بنده فقط ۶ماه اعتبار دارد حال مسدولان محترم دانشگاه پیام نور قشم برای رفع مشکلی که پس از ۶ماه قرار است اتفاق بیفتد چگونه می خواهند پاسخگو باشند.

انتظار ۹ساله دانشجویان دانشگاه پیام نور قشم برای صدور دانشنامه پایان تحصیلات

ت.ه یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور مرکزبین الملل قشم در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با بیان اینکه ۹سال است که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده ام، گفت: پس از فارغ التحصیلی برای دریافت دانشنامه پایان تحصیلات به دانشگاه مراجعه کردم اما هربار ناامیدتر از دفعه قبل برمی گشتم.

وی اظهار کرد: در مراجعات مختلفی که به دانشگاه رفتمکارمندان فقط یک جمله را هر بار تکرار می کنند که به دلیل نبود کپی کارت ملی پرونده ها برگشت داده شده اند و جالبتر اینکه اظهار می کنن که با بنده تماس گرفته اند در صورتی که تاکنون از سوی دانشگاه مبنی بر اینکه کپی کارت ملی در پرونده موجودنیست، با من تماس نگرفته اند.

این دانشجو بیان کرد: در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم که ترم بعد بایستی کارهای فارغ التحصیلی را انجام دهم که یکی از مدارک مورد نیاز ارائه دانشنامه کارشناسی است که همچنان در انتظار صدور این مدرک به سر می بریم.

وی افزود: تعداد زیادی از دانشجویان کمتر یا بیشتر از ۹سال است که در انتظار صدور دانشنامه دوران کارشناسی از دانشگاه پیام نور قشم می باشند اما از سوی کارکنان هیچ گونه تلاشی مشاهده نمی شود چون حداقل سه بار کپی کارت ملی  را برای دانشگاه برده ام اما سریال نبودن کپی کارت ملی همچنان ادامه دارد.

این دانشجو  با بیان اینکه کارمندان دانشگاه برای استخدام بایستی آموزش و تعهد کافی داشته باشند، خاطرنشان کرد: حال باید بررسی کرد که علت وجودی کارمندان در دانشگاهها چیست، آیا جز رسیدگی به کارهای دانشجو کار دیگری در دانشگاهها برای انجام دادن دارند؟

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=352966
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,529 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی