انتخاب رئیس انجمن سینمای جوان هرمزگان با هم اندیشی اداره کل ارشاد

حبيب ايل بيگي

به گزارش پايگاه خبري هرمز، حبيب ایل بیگی در حاشيه گردهمايي فيلم سازان و عكاسان هرمزگان تصریح کرد: انتخاب روسای انجمن سینمای جوان استان ها یکی از دغدغه های مهم ماست و به منظور تعامل انجمن با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که نماینده وزرات ارشاد در استان هاست و ایجاد همدلی بیشتر، روسای انجمن ها با همفکری آنها انتخاب می شود.

وی انجمن سینمای جوانان کشور را یک انجمن کاملا مستقل دانست و افزود: در انتخاب روسای انجمن های استانی هیچ الزامی برای ما وجود ندارد، با این حال به منظور افزایش فعالیت انجمن و رسیدن به اهداف تعیین شده، خودمان را مقید به تعامل با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می دانیم.

ایل بیگی با بیان اینکه در برخی استان ها ریاست انحمن تعیین شده است، خاطرنشان کرد: در استان هایی که اختلاف بین فعالان این حوزه کمتر بود، این کار انجام شده است، اما در شهرهایی که اختلاف بین فیلمسازان و هنرمندان این حوزه زیاد باشد، کار ما را برای انتخاب رییس نیز سخت می کند.

رئیس انجمن سینمای جوانان ایران از هرمزگان به عنوان یکی از استان هایی نام برد که انتخاب رییس انجمن سینمای جوان آن با چالش روبروست.

وی با بیان اینکه افراد معرفی شده باید علاوه بر توان مدیریتی از تخصص لازم در عرصه فیلم سازی نیز برخوردار باشند، افزود: فردی که پیش از این برای ریاست انجمن سینمای جوان هرمزگان معرفی شده بود، مورد تایید کارشناسان این انجمن که مصاحبه هایی را با افراد معرفی شده انجام می دهند، قرار نگرفت.

ایل بیگی از پیشکسوتان و فعالان حوزه فیلم و عکس هرمزگان خواست با کنار گذاشتن اختلافات و با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرد یا افرادی که مورد قبول اکثریت این حوزه باشد برای تصدی ریاست انجمن سینمای جوان استان معرفی کنند.

وی تاکید کرد: البته در نهایت فردی به ریاست انجمن سینمای جوان استان تعیین می شود که از فیلتر کارشناسان این انجمن در مرکز عبور کند و به تایید آنان برسد.

این فعال حوزه فیلم در ادامه با بیان اینکه صرف برگزاری جشنواره نه تنها مشکلی از مشکلات جوانان هنرمند حل نمی شود، بلکه هزینه های زیادی روی دست متولیان فرهنگ و هنر در استان ها می گذارد، تصریح کرد: انجمن سینمای جوانان ایران با 30 سال سابقه و تجربه برگزاری یکصد جشنواره منطقه ای در کشور با تایید معاونت سینمایی به عنوان متولی برگزاری جشنواره های فیلم کوتاه و عکس در کشور تعیین شده است و جشنواره هایی که با استانداردهای این انمجن مطابقت نداشته باشد، مورد تایید نیست و انجمن سینمای جوانان ایران هیچ مسئولیتی در قبال آنان ندارد.

رئیس انجمن سینمای جوانان ایران یادآور شد: بجای برگزاری جشنواره هایی که تاثیر چندانی در حمایت از فیلم سازان ندارد، باید سرمایه گذاری در تولید و آموزش، زمینه ساخت فیلم تاثیرگذار فراهم شود.

ایل بیگی افزود: کسی که در سینما کار کرده است از نظر ما مناسب داوری جشنواره های فیلم کوتاه نیست، زیرا چنین جشنواره هایی بیشتر با هدف آموزش برگزار می شوند در حالی که سینماگران بیشتر به صورت حرفه ای به کارها نگاه می کنند.

وی در ادامه به سیاست های انجمن سینمای جوانان در سال جاری پرداخت و گفت: به منظور بیشتر دیده شدن فیلم سازان و عکاسان در استان ها و شهرهای خود، برگزاری گردهمایی فیلم سازان و عکاسان در دستور این انجمن کار قرار گرفت.

رئیس انجمن سینمای جوانان ایران ادامه داد: پس از برگزاری گردهمایی های استانی، چهار جشنواره منطقه ای برنامه ریزی شده است که این جشنواره های با هدف آشنایی هنرمندان استان های با یکدیگر و ایجاد فضای تعامل، تبادل نظر و ارتباط فرهنگی بین آنان برگزار می شود.