انبه متفاوت ترین میوه ی باغات هرمزگان/ برداشت انبه در هرمزگان تا نیمه مرداد ادامه دارد
+ پ -
انبه متفاوت ترین میوه ی باغات هرمزگان/ برداشت انبه در هرمزگان تا نیمه مرداد ادامه دارد

“انبه” یکی از مهم ترین میوه‌های مناطق گرمسیری است که تولید این گونه محصولات اقتصادی بوده و صادرات آنها نیز امکان پذیر می باشد . فصل برداشت انبه در هرمزگان از اواخر فروردین تا نیمه مرداد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ انبه میوه ای گرمسیری است که سرشار از ویتامین های A، B ، وC بوده و دارای کلسیم ، پتاسیم و آهن است.

 

انبه محصول باغبانی گرمسیری است که در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب رشد کرده و حداکثر تولید را خواهد داشت . مناطق جنوبی کشورمان باوجود اینکه شرایط ایده آل (گرما و رطوبت مناسب) را ندارد بعضی از محصولات گرمسیری انبه به خوبی رشد کرده و عملکرد بسیار بالایی دارد که در اقتصاد نقش مهمی ار ایفامی کند .

 

“انبه” یکی از مهمترین میوه‌های مناطق گرمسیری است که کشت آن چهار هزار سال پیش از هندوستان آغاز و به تدریج از قرن ۱۶ میلادی به دیگر نقاط جهان گسترش یافت.

 

آب وهوا اثر زیادی بر انبه دارد. بهترین اقلیم برای کشت و رشد انبه، شرایطی است که یک فصل خشک مشخص در زمان شکوفه دهی و رسیدن میوه داشته و دارای باران سالیانه بین ۱۲۵۰ تا ۱۸۰۰ میلی متر داشته باشد.

 

در صورت کمبود باران ، آبیاری ضروری است . تحمل این درخت به سرما کم است و به طوری کلی ، متوسط دمای کمتر از ۱۵ درجه مانع رشد و نمو آن بوده و سرمای زیر صفر را بیشتر از چند ساعت تحمل نمی کند . انبه به اختلاف زیاد دما شب و روز نیزحساس است و لذا در مناطق گرمسیری ، رشد و نمو مناسب آن به ارتفاع زیر ۶۰۰ متر و درمناطق نیمه گرمسیری به نواحی مسطح دریا محدود است.

 

از میوه انبه فرآورده های مختلفی از جمله مربا ، کمپوت ، عصاره و ا نواع مختلف چاشنی ها تهیه می شود . همچنین از میوه های نارس و کوچک هم در تهیه ترشی استفاده می شود. از این محصول بصورت تازه خوری، تهیه ترشی ، شوری ، مربا ، لواشک و سس استفاده می شود.

 

تولید این گونه محصولات اقتصادی بوده و صادرات آنها نیز امکان پذیر می باشد . تاکنون توجه چندانی به میوه های گرمسیری معطوف نشده و حداقل تا ابتدای دهه اخیر عملا در برنامه ریزی ها مدنظر قرار نگرفته است به طوری که وضعیت نامناسب باغات گرمسیری از جمله انبه خود مبین این ادعا است .

 

انبه که اهمیت آن در مناطق گرمسیری قابل مقایسه با میوه سیب در مناطق سردسیر است، از پرمصرفترین میوه‌ها در سطح دنیا محسوب می‌شود.  فصل برداشت انبه در هرمزگان از اواخر فروردین تا نیمه مرداد است.

 

همه ساله برداشت محصول انبه سبز و نارس در شهرستان های رودان ،میناب و بندرعباس  آغاز اردیبهشت و در تیر ماه نیز میوه رسیده ی این محصول برداشت میشود. ۳۰ درصد محصول انبه در هرمزگان بصورت نارس برداشت می شود.
انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff