تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 379729
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۷:۱۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

امیدی به مدیران نجومی بگیر و اشرافی نیست/ریشه تمامی آفت ها دوری از گفتمان اصیل انقلاب اسلامی است

یک کارشناس ارشد حقوق دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس گفت:مدیرانی که به اشرافیت و فرهنگ رفاه زدگی عادت کرده اند نمی توانند برای اجرای عدالت پای بند باشند .

امیدی به مدیران نجومی بگیر و اشرافی نیست/ریشه تمامی آفت ها دوری از گفتمان اصیل انقلاب اسلامی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید فاطمه حسینی، کارشناس ارشد حقوق دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص گفتمان انقلاب اسلامی اظهار کرد: در آسیب شناسی آفت های انقلاب می توان اساسی ترین نقد را دور شدن از گفتمان امام خمینی (ره) و به تعبیر دیگر گفتمان انقلاب اسلامی دانست همچنین می توان گفت در اندیشه فرهنگ انقلاب چیزی جدای از اندیشه های امام (ره) نیست و اصولا انقلاب اسلامی ۵۷ با تمام شکوهش جلوه ای از مرجعیت شیعی حضرت امام (ره) است .

 

وی گفت: در حقیقت ریشه تمامی آفت ها ، همگی به موضوع دوری از گفتمان اصیل انقلاب اسلامی باز می گردد و دوری از این باورها و ارزش ها علت العلل کشور در بحث فتنه ۸۸ بود .

 

این کارشناس ارشد دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه خسارت بزرگی به نظام در سال ۸۸ وارد شد، گفت: دوری از این گفتمان دوری از فرهنگ بومی ، دوری از ایمان راستین و عمیق و دوری از جامعه و مردم بود که نتیجه آن برخی گرفتاری ها و دور افتادن از توسعه مطلوب و متوازن است  و فتنه سال ۸۸ را می توان نماد بارز این انحراف دانست که خسارات جبران ناپذیری را به پای انقلاب نوشت .

 

حسینی ادامه داد: فاصله گرفتن از این گفتمان و روی آوری به تئوری های غربی در بدنه مدیران دولتی ، آغاز گر سلسله اشتباهاتی بود که به تدریج در حوزه باورها ، ارزش ها و رفتار های دولتی نمایان شد و سپس به سطح جامعه کشیده شد .

 

وی بیان کرد: با تغییر گفتمان دینی انقلاب اسلامی و روی آوردن به آموزه های غربی ابتدا باور و ارزش های مدیران تغییر کرد و سپس این دگرگونی ها خود را در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها نشان داد و چرخش از گفتمان اصیل خودی به سوی گفتمان عاریتی ، جهان شناسی مدیران را متحول ساخت و زبان جدید آن گفتمان ها دنیای تجربه ناشده ای را پیش روی آنان قرار داد و برجام را می توان در همین راستا دید .

حسینی،گفت:اشرافیت یا کاخ نشینی گرایش به شیوه ای از زندگی تجمل گرایانه است که در برابر آخرت اصالت را به دنیا می دهد و از فراموشی آموزه های دینی و بی اعتقادی به آنها سرچشمه می گیرد ؛چنین افرادی انگیزه و توانایی عدالت خواهی را که با بازیاده خواهی منافات دارد نخواهند داشت .

 

وی خاطرنشان کرد: در واقع همان طور که اندیشیدن می تواند شیوه زندگی را تعیین کند شیوه زندگی هم می تواند بر چگونگی رفتار و اندیشه تاثیر گذاردو مدیرانی که به اشرافیت و فرهنگ رفاه زدگی عادت کرده اند نمی توانند برای اجرای عدالت پای بند باشند .

 

کارشناس ارشد حقوق دانشگاه آزاد افزود: دولتمرد اشرافی حوصله توده مردم را ندارد و با آن سازگار نیست ، فرهنگ اشرافی حتی به مردم سالاری واقعی که متن مردم تعیین کننده یاشند نیز اعتقادی ندارد ؛ فرهنگ اشرافی ، مدیریت را فرصتی شخصی تلقی می کند نه زمینه ای برای خدمت از این جهت مدیر اشرافی در برابر مدیر خدمتگزار قرار دارد .

حسینی تصریح کرد: اشرافی گری که در ذات خود با رفاه زدگی و دنیا دوستی پیوند خورده است ، در حوزه مدیریت انگیزه ای برای تلاش مضاعف برای محرومیت زدایی و تحمل سختی های آن ندارد مدیری که از مناصب حکومتی انتظار منافع شخصی دارد ، و تلاش برای اجرای عدالت و مبارزه با فقر و تبعیض و مفسدان اقتصادی با مدیر رفاه زده اشرافی تامین نمی شود ؛ لذا مدیران اشرافی شهد هم نشینی با ناموران و نخبگان را با تلخی و سختی دیدارهای مردمی معاوضه نمی کنند .

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=379729
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,208 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی