فیلم رستاخیز قبل از عید فطر اکران می شود / تمدن ایرانی پیام آور صلح و رحمت است
+ پ -
فیلم رستاخیز  قبل از عید فطر اکران می شود / تمدن ایرانی پیام آور صلح و رحمت است

کارگردان فیلم ” رستاخیز ” با بیان اینکه تمدن ایرانی پیام آور صلح و رحمت است گفت : اکران سراسری و هم زمان این فیلم در سراسر کشور سه روز قبل از عید فطر در اکثر سینماها آغاز خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  خانه فرهنگ و هنر  ، فیلم ساز مطرح کشور در  تشکیل ستاد اکران فیلم ” رستاخیز” با حضور معاونت فرهنگی سپاه امام سجاد(ع) و مسئولان فرهنگی استان ، اهالی رسانه و هنرمندان هرمزگان برگزار شد اظهار کرد : رستاخیز فیلمی برگرفته از نهضت ابا عبدالله حسین است و ما فیلم سازان وظیفه داریم این کالای سینمایی را به مخاطبان ارائه دهیم.

 

وی افزود: یکی از رسالت های مهم ما تلاش برای تامین نیازهای فرهنگی در جامعه است و ارائه دادن این بسته ی فرهنگی به مردم از رسالت مهم مدیران می باشد.

 

کارگردان مطرح کشور در هرمزگان اذعان داشت: از مشکلات مهم سینمای ایران این است که هم اکنون امکان نمایش فیلم ها در جهان شیعه و اسلام وجود ندارد و باید برای این نقصان برنامه ریزی جدی کرد.

 

فیلم ساز مطرح کشور گفت: سینمای ما در ارتباط مردم دچار بحران جدی است و در بازار سهم نمایشی نداریم، سینمای ایران علاوه بر موفقیت، در نمایش سینمایی جهان اسلام هیچ سهمی ندارد.

 

احمد رضا درویش اضافه کرد: تمام هزینه های ساخت این فیلم از طریق ارادتمندان به ابا عبدالله  الحسین در ایران و جهان اسلام تأمین شده است و در کنار آن نیز بخش های خصوصی و دولتی نیز از هیچ حمایتی دریغ نکرده اند.

 

درویش خاطرنشان کرد: اقتصاد سینمای ایران ضعیف و فقیر است سوال من این است برای نمایش فیلم رستاخیز چرا باید ستاد اکران تشکیل شود؟ مردم که دوست دارند بیایند فیلم نگاه کنند.

 

کارگردان فیلم سینمایی رستاخیز بیان کرد: ما در عصر انفجار اطلاعات هستیم و در چنین عصری کارکرد رسانه‌ها با دیگر زمان‌ها متفاوت است و در این زمان هرشخصی که بر افکار عمومی و بر رسانه‌ها مسلط است باید بر حوزه صدا و تصویر نیز مسلط باشد.

 

وی اظهار داشت: این فیلم به تأیید مقام معظم رهبری و همچنین مرجعیت دینی و اسلامی قرار گرفته است و در ساخت آن از مستندات تاریخی مؤثق استفاده شده است.

 

کارگردان فیلم سینمایی رستاخیز با اشاره به قدمت تمدن ایران افزود: در ایران تمدن غنی و باستانی داریم و دین ما پیام آور صلح و رحمت است اما می‌بینیم ابرقدرت‌هایی که به رسانه‌ها مسلط هستند با استفاده از این ابزار خود را دارای تمدن و یا پیام آور صلح معرفی می‌کنند و مسئولان ما باید در زیرساخت‌های بخش صدا و تصویر برنامه و اراده داشته باشند تا بتوانند بر رسانه‌ها تسلط یابند.

 

احمدرضا درویش کارگردان سینما تصریح کرد: امروزه هم جاهلیت ابوسفیانی را در رفتار و گفتار ابرقدرت‌های جهانی می‌بینیم اعتقاد آنها این جمله است که “یا با ما یا بر ما” و به این ترتیب برای هیچ کس غیر خودشان حق زیستن قائل نیستند.

 

کارگردان فیلم سینمایی رستاخیز گفت : بیش از یازده سال تولید این اثر فاخر زمان برده است و چون موضوع فیلم در مورد امام حسین (ع) و قیام عاشورا است سعی کرده ایم از بهترین امکانات، تجهیزات و بازیگران جهان اسلام و استفاده شود.

 

فیلم ساز مطرح کشور با اشاره به اینکه پویایی هر جامعه‌ای به همگرایی در فعالیت های فرهنگی هنری است اضافه کرد : سینما از جمله مکان‌هایی است که مردم برای یک فعالیت هنری دور هم جمع می‌شوند و اگر ما سینماها و سالن های مناسبی نداریم که بتواند این همگرایی را در میان مردم افزایش دهد ناشی از اشکال در حوزه مدیریت است.

 

کارگردان فیلم سینمایی رستاخیز با بیان اینکه این فیلم را به همه تشنگان حقیقت تقدیم می‌کند، خاطر نشان کرد: افتخار می‌کنم که در این فیلم خطبه امام حسین (ع) در روز عاشورا خوانده می‌شود و در عین حال هیچ گاه محبت‌های شما را برای درست دیده شدن فیلم از یاد نخواهم برد.

 

وی گفت : فیلم نامه این اثر هفت بار توسط علمای مذهبی، مورخان و هنرمندان خوانده و با توجه به حاشیه نویسی های انجام شده بازنویسی شد.

 

فیلم ساز مطرح کشور با بیان اینکه این فیلم مبتنی بر تحقیق و ارتباط با روحانیت و مرجعیت ساخته شده، اظهار کرد: از خصوصیات بارز فیلم تهیه آن توسط بخش خصوصی و سرمایه گذاری افراد صاحب نام می باشد و هیچ سرمایه گذار دولتی و شبه دولتی در آن صورت نگرفته است.

 

احمدرضا درویش اضافه کرد : این فیلم توانست بیشترین جوایز سی و دومین جشنواره فیلم فجر را از جمله بهترین موسیقی، کارگردانی، طراحی صحنه، فیلم و بهترین بازیگری را از آن خود کند.

 

وی با بیان اینکه این فیلم به سه زبان آذری، فرانسه و عربی دوبله شده است تصریح کرد : به زبان های دیگر نیز دوبله خواهد شد همچنین نسخه ای با زیرنویس انگلیسی از این اثر آماده شده است.

 

کارگردان رستاخیز با بیان اینکه این اثر، نمونه‌ای از مجموعه ظرفیت‌ها و توان سینمای ایران است خاطر نشان کرد : بخشی از ظرفیت‌های سینمای ایران در رستاخیز دیده شده است و این اثر ثابت می‌کند که سینمای ایران بیش از آنچه فکر می‌کنیم می‌تواند در عرصه مسائل جدی ورود کند. رستاخیز قطره‌ای از مضمون بلند اقیانوس کربلاست و همه سینمای ایران نیست.

 

وی افزود: رستاخیز محدوده و مرز ندارد و فخامت موضوع سبب شد در طول تولید این اثر تنها به مرزهای فراخ توجه کنیم بدون‌شک نام امام حسین(ع)، یک برند جهانی است و هرکسی با حسین(ع) شناخته شود، به‌جا آورده می‌شود.

 

درویش با اشاره به اینکه ما این فیلم را برای سه گروه مخاطبان جهان شیعه، جهان اسلام و جهان غرب، به ترتیب اولویت تهیه کرده‌ایم و سعی شده که به اشتراکات هرچند کم میان ادیان در این فیلم پرداخته شود اظهار کرد: در رستاخیز نسیم ملایمی از مسیحیت هم دیده می‌شود چراکه حسین(ع) ادامه‌دهنده راه پیامبران الهی و حضرت مسیح(ع) است این فیلم به گونه‌ای ساخته شده که اگر مخاطب غیر‌مسلمان هم آن را ببیند بتواند از دیدن آن اطلاعاتی به‌دست بیاورد.

 

احمد درویش با بیان اینکه ما نیاز به عمق استراتژیک فرهنگی داریم خاطر نشان کرد : عمق استراتژیک نظامی، اقتصادی و سیاسی ما مشخص است.

 

درویش با اشاره به آثاری که قبلا در حوزه عاشورا ساخته شده است، گفت: رستاخیز در ادامه تجربه‌های قبلی سینمای ایران است و ما یک مجموعه هستیم و سینمای ایران هم نباید محدود به این تجربه‌ها بماند.

 

وی اذعان کرد: اکران سراسری و همزمان فیلم ” رستاخیز” در کشور سه روز قبل از عید فطر در اکثر سینماهای کشور آغاز خواهد شد و تا محرم ادامه می یابد.

 

در ادامه این نشست مسئولین فرهنگی استان با اشاره به موضوع فیلم رستاخیز عنوان کردند: مساله کربلا برای همه ما اهمیت دارد و ما هر آنچه که در توان داریم برای معرفی و تبلیغات این فیلم در سطح شهر انجام می‌دهیم.

 

انتهای  پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff