امنیت کامل به مرکز استان لاذقیه سوریه بازگشت
+ پ -
امنیت کامل به مرکز استان لاذقیه سوریه بازگشت
برچیده شدن ایست‌های بازرسی در شهر

امنیت کامل به مرکز استان لاذقیه سوریه بازگشت

استاندار «لاذقیه» سوریه از تصمیم کمیته امنیتی برای جمع‌آوری پست‌های «ایست بازرسی» در داخل این شهر خبر داد و تاکید کرد «شهر لاذقیه امن شده است».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «خضر ابراهیم السالم» استاندار «لاذقیه» اعلام کرد که امنیت کامل به مرکز شهر استان لاذقیه بازگشته است.

او اعلام کرد که کمیته امنیتی تصمیم به جمع آوری پست‌های ایست بازرسی به منظور تسهیل عبور و مرور شهروندان گرفت.

روزنامه «السفیر» در گزارشی به جمع آوری پست‌های ایست بازرسی از سطح شهر لاذقیه پرداخت و به نقل از استاندار لاذقیه تاکید کرد: شهر لاذقیه ایمن شده و این پست‌های ایست بازرسی عبور و مرور خودروها و خرید و فروش در بازارها را با مشکل مواجه می‌ساختند.

استاندار لاذقیه افزود: طی سه ماه گذشته به جمع آوری و برچیدن پست‌های ایست بازرسی در حومه شهر لاذقیه و مناطق روستایی اطراف اقدام کردیم و اکنون روند جمع آوری آنها در داخل شهر و آماده سازی راه‌ها برای بازگشت به زندگی طبیعی را آغاز کردیم.

این گزارش با بیان اینکه خاطرات پست‌های ایست بازرسی در شهر لاذقیه به نخستین روزهای تحولات اخیر گره خورده‌اند، می‌افزاید: تصمیم به برچیدن پست‌های ایست بازرسی در حالی اتخاذ شده که این نبرد به روزهای واپسین بستن پرونده تحولات ریف شمالی استان لاذقیه نزدیک می‌شود.

موقعیت استان لاذقیه در شمال غرب سوریه

استاندار لاذقیه همچنین تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه سحرگاه دو روز گذشته یک عملیات نظامی گسترده‌ای در آخرین محور پاکسازی نشده ریف شمالی لاذقیه (کنسبّا) با هدف کنترل کامل آنها آغاز کردند.

وی همچنین تاکید کرد: برای اعلام پاکسازی کامل استان لاذقیه از حضور افراد مسلح آماده می‌شویم و البته این امر بعد از پاکسازی مناطق ریف شمالی صورت خواهد گرفت… شواهد نشان می‌دهد که این مناطق تقریبا تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه قرار گرفته‌اند.

این گزارش حاکی است که سوریه همه پست‌‌های ایست بازرسی در مناطق شهر لاذقیه را جمع آوری و چنین امری به نوبه خود، شهر را به دوران قبل از آغاز جنگ علیه سوریه بر می‌گرداند و غبار جنگ را از خیابان‌هایش می‌زداید.

بر اساس این گزارش، روند جمع آوری پست‌های ایست بازرسی از داخل شهر لاذقیه تقریبا چهار ماه پس از آغاز عملیات ارتش در ریف شمالی این استان آغاز شده است…که حملات هوایی روسیه نیز در این زمینه نقش برجسته‌ای ایفا کرده‌ و راه‌های امداد رسانی به تروریست‌ها از طریق ترکیه را نیز قطع کردند.

یک منبع نظامی با بیان اینکه قبل از آغاز عملیات ارتش در ریف شمالی لاذقیه، افراد مسلح تقریبا بر ۱۸ درصد مساحت این استان سیطره داشتند، تاکید کرد: ارتش سوریه هم اکنون اغلب این مساحت را بازپس گیری کرده است و تحت کنترل خود در آورده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff