امنیت فضای مجازی را با برگزاری کارگاه های آموزشی بالا ببریم
+ پ -
امنیت فضای مجازی را با برگزاری کارگاه های آموزشی بالا ببریم

نام سایبری را هر پیر و جوانی به گوش شنیده است و به چشم خود گاه گاهی دیده است و هر روز که از زندگی ما می گذرد بیشتر درگیر آن می شویم.

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز؛امروزه با پیشرفت و توسعه علوم در جایگاه های مختلف؛ مردم جهان  اعمال خود را با سرعت بالاتری انجام می دهند. دیگر نیازی نیست برای پرداخت فیش آب،برق و تلفن ساعت ها توی صف ایستاد.

از جمله پیشرفت های چشم گیر در جهان امروز می توان به روی کار آمدن دهکده جهانی با نام اینترنت و فضای مجازی عنوان کرد.

فضایی که قدمت آن کمتر از عرصه های دیگربوده اما کاربرد آن زندگی همه را به خود درگیر ساخته است.

حال با توجه به مطالب فوق می توان گفت که در این عرصه  برای هر فرد امنیت اطلاعات و ارتباطات مهم خواهد بود،چرا که اگر اندکی  خلال در امنیت فضای مجازی ایجاد شود می تواند دودمان یک فردحقیقی،شخص حقوقی و یا یک ملت را به هوا دهد.

با روی کار آمدن نرم افزارهای تبادل اطلاعات که در راس آنها می توان به نرم افزارهایی همچون وایبر،واتس آپ،تانگو،اینستاگرام و … اشاره نمود، دیگر حتی پیامک های تلفن همراه که روزی پر کاربرد ترین نوع ارتباط ات با هم نوع خود  بوده است از کار افتاده و کمتر کسی از شبکه ی  پیامک موبایلی استفاده می کند.

نکته قابل مهم در دنیای مجازی این است که نرم افزارهای ساخته شده توسط شرکت های غربی چقدر از توان امنیتی برخوردار بوده اند؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت تمام نسخه های نرم افزار های فوق الذکر  جنبه ی خارجی داشته و تمام اطلاعات رد و بدل شده توسط گروهی از متخصصین به خدمت  گرفته شده توسط کشورهای غربی رصد می شوند.

هدف از رصد پیام ها ونوشته  های مردم جهان از جمله مردم خوب کشور عزیزمان ایران اسلامی برای معاندان نظام قطعا کسب اطلاعات و بکاریری سوء علیه خودمان خواهد بود.

امنیت در فضای مجازی آنقدر کاهش یافته است که به راحتی تمام با استفاده  از نرم افزارهای مخرب می توان مشکلات زیادی را برای زندگی شخصی و اجتماعی هر فرد ایجاد کرد.

از جمله آن می توان به تخریب سایت های ارزشی،  لو رفتن رموز کارت های بانکی،حساب های کاربری و سوء استفاده از اسامی افراد در فضای مجازی عنوان کرد.

شایان ذکر است که با اندکی دقت وتامل می توان تمام راهکارهای مناسب برای تامین امنیت در فضای مجازی را ایجاد نمود.

 استفاده از آنتی ویروس های مناسب ونصب فایروال  های قوی تا حدی اثر تخریبی بر روی رایانه را کاهش می دهد و کافی است که از منابع معتبر استفاده نمود و حدالمقدور  برای تمام کارهایی که در عرصه سایبری انجام می شود از قبل تحقیق شود.

مطالعه  و کسب تجربه علمی در عرصه اینترنت و فضای مجازی نیز خالی از لطف نخواهد بود.قطعا برگزاری کارگاه های آموزشی در این عرصه چشم و گوش خیلی از هموطنان عزیزمان نسبت به این عرصه را باز خواهد کرد.

نویسنده:محمدامین عالی پور احمدی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff