امنیت فضای سایبر موجب رونق کسب و کارها می شود

ابراهیمی گفت: هر چه امنیت فضای سایبری افزایش یابد هم کسب و کارها در این فضا افزایش می یابند و هم‌ اعتماد مردم از خدمات این کسب و کارها بیشتر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ هادی ابراهیمی در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با پلیس فتا در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: نزدیک به ۱ میلیون ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت استان با فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرتبط هستند که اکثریت آن ها نیز جزو فعالان مختلف جامعه هستند.

وی افزود: بخشی از جامعه هدف ما در استان هرمزگان را دهک های پایین جامعه تشکیل می دهند که نیازمند آموزش و اطلاع رسانی به ویژه در حوزه سایبری می باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان کرد: ما ظرفیت های خوبی نیز در بنگاه های اقتصادی داریم مانند خانه های فرهنگ، نماینده کارگران، انجمن های صنفی و تشکل های کارگری که باید گفت ما در صنف های مختلف از کارگران ساختمانی تا رانندگان، شرکت ها و بنگاه های اقتصادی انجمن صنفی داریم.

وی ادامه داد: نزدیک به ۳ هزار تعاونی فعال در استان داریم که در همه حوزه ها فعال هستند و ارتباط ما با پلیس ارتباط گسترده ای در جوامع مختلف اقتصادی است و ما آمادگی همکاری و در بخش های مختلف نیازمند کمک و همراهی پلیس فتای استان هستیم و امیدواریم این تفاهم نامه موجب گسترش همکاری ها شود.

ابراهیمی تصریح کرد: امروزه فضای مجازی و حقیقی در هم تنیده شده است و این امر می تواند موجب کمک به حوزه های کاری شود چرا که بستر بسیاری از کسب و کارها در فضای مجازی رونق پیدا کرده است و هر چه امنیت این فضا بیشتر شود هم مشتریانش افزایش می یابند و هم‌اشتغال بیشتر می شود .

در ادامه رئیس پلیس فتا هرمزگان از اعلام آمادگی برای همکاری با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان و برگزاری دوره های سواد رسانه ای برای جامعه کارگری استان خبر داد.
وی افزود: خوشبختانه پلیس فتا در استان هرمزگان هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ علمی از جایگاه تخصصی خوبی برخوردار هستند و در سطح کشور حرف برای گفتن دارند.
بهمنی بیان کرد: در حوزه کسب و کار یکسری مشکلات در استان داشتیم و صدمات جبران ناپذیری به حوزه کاری وارد می شد از این رو ما توانستیم یک تیم واکنش سریع برای حملات سایبری راه اندازی کنیم و حدود یک‌میلیارد و نیم نیز برای این امر هزینه کردیم.

رئیس پلیس فتای هرمزگان خاطرنشان کرد: در جنوب کشور هرمزگان اولین استان است که تیم واکنش سریع را راه اندازی کرده است پلیس فتا برای خدمت رسانی به جامعه کارگری و صنفی در هر لحظه از شبانه روز با تمام امکانات آمادگی دارد.

بهمنی تصریح کرد: ما یک‌مرکز فوریت های سایبری راه اندازی کرده ایم که مردم می توانند با شماره گیری ۰۹۶۳۸۰ از خدمات آن به صورت شبانه روزی بهره مند شوند.

انتهای پیام/