تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 358621
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش :

امنیت اجتماعی ضامن توسعه اقتصادی است/ نیروی انتظامی نیاز جامعه آرمانی

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش امنیت اجتماعی را ضامن رشد و توسعه اقتصادی به خصوص در حوزه گردشگری دانست.

امنیت اجتماعی ضامن توسعه اقتصادی است/ نیروی انتظامی نیاز جامعه آرمانی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل ازکیش پرس، محمد محب خدایی معاون سازمان منطقه آزاد کیش در همایش پلیس، امنیت و اصناف با اشاره به اینکه محرم دانشگاه بزرگی است که ما آموزه های  دینی خود را از آن درس می گیریم و ماهی است که امام حسین (ع) برای اثبات حقانیت اسلام تلاش کرده و مظلومیت این امام همام است که امروز این همه دلداده را به مراسم عزاداری کشانده است.

وی امام حسین (ع) را الگوی پاسداران امنیت در سرزمین ایران اسلامی خواند و افزود: این عزیزان هم برای اینکه ما امنیت داشته باشمی در مظلومیت کامل آرامش خود را فدای ایجاد امنیت و آرامش هموطنان خود می کنند.

محب خدایی امنیت را ضامن رشد و توسعه اقتصادی دانست و گفت:  بخصوص در حوزه گردشگری شاهد تلاش نیروی انتظامی هستیم و امروز اصناف جزیره کیش در سایه این تلاش می توانند رشد و اقتصادی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در مسیر توسعه نیاز به همدلی و تعامل است اظهار کرد: نمود این تعاملات در تمامی عرصه های توسعه اقتصادی و اجتماعی در سه سال اخیر مشهود است.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش افزود: بسیاری از کشورها امروز ساختار امنیت سایه ای را در کشورهای خود دارند زیرا بعد امنیت سایه ای گسترده تر از امنیت فیزیکی است و شرایط آرامتری را القاء می کند.

وی ادامه داد: در سال های گذشته در جزیره کیش با همکاری نیروی انتظامی تجربه های خوبی را پشت سر گذاشتیم و با وجود اینکه نیروی انتظامی در هر لحظه و هر شرایط در بین مردم حضور داشت حضور فیزیکی آن ها احساس نمی شد.

وی اظهار امیدواری کرد در سایه تعاملات مثبت و گسترده میان نیروی انتظامی و دیگر جوامع در عرصه رقابت و امنیت جزیره کیش گوی سبقت از همسایگان و دیگر کشورهای منطقه ربوده و سرانجامی که نیازمند توسعه و رشد حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی است را شاهد باشیم.

نهضت بزرگ اقتصادی با حمایت اصناف کیش

رحیم جهانبخش فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش، در بخش دیگری از این مراسم با تاکید بر اینکه شرف و آبروی ما به عنوان ایرانی شاخه ای از چشمه آبروی حسینی است گفت: رهبر معظم انقلاب در نشست نیروی انتظامی بر مدارا با مردم و خدمتگزاری به مردم تاکید فرمودند و تمامی تصایح اییشان از جنس مردم و رویکردی در راستای تعامل با مردم بود.

وی افزود: اصناف پیکره اصلی اقتصاد کشور را تشکیل می دهند و در سطح جزیره کیش هم اکنون بالغ بر ۸۵۰۰ واحد صنفی کوچک و بزرگ فعال هستند.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش با اشاره به اینکه در طول یکسال گذشته یک هزار و ۲۰۰ واحد صنفی جدید در کیش ایجاد شده است که باری ۶ هزار نفر اشتغال زایی به همراه داشته است افزود: برای ایجاد اشتغال در هر خط تولید برای ۵۰ نفر نیاز به ۲۰۰ میلیارد تومان است که این هزینه در کیش از روی دوش دولت برداشته شده و واحدهای صنفی در کیش توانسته اند این نهضت عظیم اقتصادی را ایجاد کنند

وی تاکید کرد: اصناف در جزیره کیش با این حرکت یک گام اساسی، زیربنایی و ساختاری در راستای اقتصادی مقاومتی برداشته اند.

جهانبخش با اشاره به اینکه بخش بزرگی از اقتصاد مقاومتی معطوف به اشتغالزایی است اظهار کرد: اشتغال در میان جوانان عامل مهمی در پیشگیریی از بزهکاری وخلاف های مختلف اجتماعی است.

وی تاکید کرد: با ایجاد شغل برای جوانان بزرگترین پیشگیری از جرم توسط اصناف شکل می گیرد که برای ایجاد امنیت در جامعه بسیار ارزشمند است.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش تدین در میان اصناف کیش را قابل تحسین خواند و ادامه داد: تدین در میان اصناف جزیره کیش نهادینه شده و درحوزه حجاب و عفاف نیز به یقین در حفظ هنجارهای اجتماعی و پیشگیری از بروز ناهنجاری ها در صف نخست قرار گرفته اید.

وی با بیان اینکه نگاه پلیس در موضوعات امنیت اجتماعی نگاهی مردم محور و آرامش محور است بر مشارکت هر چه بیشتر اصناف و پلیس تاکید و خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی همواره تمام قد آمده خدمت به مردم و مشارکت با تمامی ارگان ها و نهادهای مستقر در جزیره مرجانی کیش است.

امنیت را نمی توان به قضا و قدر سپرد

سهیل اسدی رئیس جامعه بازاریان و بازرگانان کیش نیز در بخش دیگری از این مراسم با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: همواره در طی تاریخ اصناف از خدمتگزاران مردم بود و آرزوی همیشگی انسان ها ایجاد دنیای مملو از صلح و آرامش بوده است.

وی افزود: در این میان همواره عده ای نیز با زیر پا گذاشتن ارزش ها و هنجارها حریم جامعه را نقض و چهره آن را مکدر ساخته اند. وجود این افراد زیان های بیشمار فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بر پیکره اجتماع وارد کرده و در این میان نیاز به یک نیروی دفاعی مقتدر را نمایان می سازد و می تواند از این فرآیند نتیجه گرفت که نیروی انتظامی نیاز یک جامعه آرمانی است

اسدی با بیان اینکه در جوامع امروزی با گسترش جمعیت و رشد سریع تکنولوژی ارتباطات انسانی پیچیده و بی انتها شده است بنابراین موضوعات مهمی چون امنیت را نمی توان به دست قضا وقدر سپرد تاکید کرد: امنیت اساس برنامه ریزی برای آینده است با توجه به اینکه مطابق با برنامه های اعلام شده دولت هر یک از مناطق آزاد کشور ماموریت ویژه ای دارند و جزیره کیش با اب و هوای  مناسب و امکانات زیربنایی مناسب و پایانه های حمل و نقل زمینی و دریایی برای پذیرایی حداقل سه و نیم میلیون گردشگر در سال است  باید به سمت توسعه گردشگری حلال گام های بلندی بردارد نقش نیروی انتظامی به عنوان تامین کننده امنیت اساسی ترین رکن رسیدن به این هدف مهم است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، نیروی انتظامی را بازوان پرتوانی خواند که بار سنگین ایجاد امنیت و خدمت رسانی به ملت بزرگ ایران اسلامی را بر شانه های خود تحمل می کند و ابراز کرد: نیروی انتظامی باید مردم را از خود بداند تا مردم نیز در کنار آن ها احساس آرامش کنند.

وی با تلاش از خدمات شبانه روزی و بی وقفه نیروی انتظامی در کشور به ویژه در جزیره کیش امنیت را عامل مهم تایید کننده جزیره کیش به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری دانست.

ایران امن ترین کشور دنیا و کیش امن ترین مکان در ایران است

مسیح الله صفا رئیس جامعه هتلداران کیش نیز در این نشست ایران اسلامی را امن ترین کشور دنیا و جزیره کیش را امن ترین شهر کشور معرفی کرد و افزود: این امنیت را مدیون تلاش و از خودگذشتگی کلیه نیروهای نظامی و انتظامی ایران اسلامی می دانیم.

وی با اشاره به تعامل مثبت بین نیروی انتظامی و اصناف از ابتدای مدیریت کنونی سازمان منطقه آزاد کیش ابراز امیدواری کرد همچنان کرد فرمانده سابق نیروی انتظامی مشارکت و تعامل گسترده ای با اصناف داشت و برخی اختیارات نیروی انتظامی را به مدیران هتل ها تفویض کرده بود تا در صورت بروز مشکل بدون دخالت نیروی انتظامی مسائل حل و فصل شود در زمان ریاست جدید نیز این تعاملات به شکل گسترده تری ادامه یابد.

امنیت کیش در کشور کم نظیر است

اصغر زاهدی رئیس هیئت مدیره جامعه پذیرایی کیش نیز با اشاره به امنیت کم نظیر جزیره کیش که این شهر را به پایلوتی در کشور تبدیل کرده است اظهار کرد: امید است دلیر مردان نیروی انتظامی در مسیری که در پیش گرفته اند که مهمترین بخش آن امنیت است بیشتر و بهتر از قبل موفق باشند.

وی افزود: امنیتی که اینک در کیش حکمفرماست حاصل تلاش و تحمل مشقت های فراوان اصناف، پلیس، سازمان و کلیه ارگان هایی است که امروز در این خطه از سرزمین ایران اسلامی زندگی می کنند و به آن افتخار می کنیم.

زاهدی با بیان اینکه امنیت جزیره کیش مثال زدنی است و در کمتر شهری از کشور دیده می شود این امنیت را حاصل تلاش های بی وقفه نیروی انتظامی دانست که کیش را از سراسر کشور مستثنی کرده است.

وی تصریح کرد: همانگونه که تا امروز مردم پشتیبان جامعه پذیرایی و نیروی انتظامی بوده اند از این پس هم جامعه پذیرایی و مردم پشتیبان پلیس خواهند بود.

امنیت محصول مشترک پلیس و مردم است

سرهنگ جمالی رئیس پلیس امنیت و اطلاعات کیش نیز در بخش دیگری از این مراسم با تسلیت ماه خون و قیام گفت: نیروی انتظامی با الهام از آموزه های دینی و رهنمودهای رهبری، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامیده شده است تلاش دارد با برنامه ریزی، سازماندهی و کنترل، نظارت و اجرای ماموریت ها امنیت پایدار را در جمهوری اسلامی ایران در شرایطی مستقر نماید که منطقه و کشورهای همسایه گرفتارآتش فرقه گرایی، جنگ، فتنه، جهل و تفرقه افکنی هستند.

وی افزود: قدرت های استکباری با تمام قوا تلاش دارند تا با دسیسه چینی و حمایت از گروه های تکفیری و سلفی با دلارهای نفتی کشورهای مرتجع منطقه امنیت انقلاب اسلامی را خدشه دار کنند.

این مقام مسئول در نیروی انتظامی کیش با اشاره به  فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد: امنیت رکن اساسی کشور و نیروی اساسی رکن تامین کننده امنیت است؛ امنیت محصول مشترک بین پلیس و مردم است و با همکاری و تعامل می توان یک امنیت پایدار را همچنان که مشاهده می کنید در جمهوری اسلامی و در جزیره کیش داشت.

وی با تقدیر از حمایت های مردمی از نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: اصناف همواره در سطوح انقلاب حضور داشته و حامی نظام بوده اند و همچنان دست یاریمان به سوی شما دراز است و امید است همچنان پرقدرت و پر توان در حفظ نظام کوشا باشید.

همایش پلیس، امنیت و اصناف کیش با حضور اصناف مختلف کیش و فرمانده و مسئولان بخش های مختلف نیروی انتظامی در سالن همایش هتل شایگان جزیره کیش برگزار شد.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=358621
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,477 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی