امضای تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و نیروی دریایی سپاه

تفاهم‌نامه علمی و پژوهشی میان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و معاونت دانش و پژوهش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هدف افزایش همکاری‌ها به امضا رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ تفاهم‌نامه علمی و پژوهشی میان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و معاونت دانش و پژوهش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به امضای احسان کامرانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و دریادار دوم پاسدار احمد راستی معاون دانش و پژوهش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در این نشست اظهار کرد: این تفاهم‌نامه در راستای ارتقای سطح علمی و پژوهشی برای ایجاد بسترهای لازم برای شناسایی ایده‌های کاربردی و خلّاق در قالب پروژه‌ها و طرح‌های تحقیقاتی با توجه به نیازهای علمی کشور بر مبنای تولید ثروت به امضا رسید.

احسان کامرانی با اشاره به ظرفیت‌های حوزه معاونت دانش و پژوهش نیروی دریایی سپاه عنوان کرد: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نیروی دریایی در حوزه فناوری‌های نوین با همکاری و همیاری دانشگاه آزاد اسلامی منجر به کشف فعالیت‌های اجرایی مشترک برای کشف طرح‌های نوین و انجام پروژه‌های ثروت‌زا و کارآفرین‌محور خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه خلیج فارس تکیه بر توانمندی‌های دریامحور است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود خود می‌تواند از ظرفیت مغفول و بلااستفاده دریا بهره‌برداری کند و نیروی دریایی سپاه به‌عنوان یک نیروی خلّاق کاردان و متخصص در کنار دانشگاه بوده که با انجام فعالیت‌های پژوهشی و ایجاد مراکز تحقیقاتی و پژوهشی گام‌های مهمی در بهره‌برداری از ظرفیت عظیم دریا برخواهد داشت.

استاد و پژوهشگر برتر حوزه دریا و اقیانوس‌شناسی با بیان اینکه قرار گرفتن دو حوزه متخصص و مجرب در کنار هم می‌تواند در گسترش و توسعه فناوری روز نقش موثری داشته باشد، ادامه داد: صنایع بزرگی مانند حمل و نقل دریایی، توریسم، شیلات و … به‌عنوان نقطه قوت در تولید ثروت و ایجاد تحول در حوزه اقتصادی تداوم راه در اجرای این تفاهم‌نامه است.

کامرانی با تأکید بر اینکه دانشگاه امروز از تمرکزگرایی و تصدی‌گری به سمت مدیریت اثرگذاری اجتماعی، تسهیل‌گری امور و گره‌گشایی از معضلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی گام نهاده و مصمم است تا به‌عنوان یک موسسه مردم‌نهاد با حضور در بحران‌های اجتماعی به رفع مشکل و ارائه راهکارهای مناسب بپردازد.

اهداف تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی و نیروی دریایی سپاه چیست؟

رئیس شورای پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان هم در این نشست هدف از امضای این تفاهم‌نامه را استفاده بهینه و حداکثری از توان طرفین عنوان کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌ها و شناسایی مطالبات مشترک، استفاده از توانایی‌های علمی به توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی به‌منظور رفع نیازهای متقابل یکدیگر با اجرایی کردن فعالیت‌های در دست بررسی و پروژه‌های پیش‌رو می‌تواند اهداف این تفاهم‌نامه را به خوبی مرتفع کند.

علیرضا سایبانی با بیان اینکه کمیته نیازسنجی طرفین به‌عنوان کمیسیون مشترک برای نیازها و مطالبات دانشجویی و علمی طرفین نشست‌های هم‌اندیشی جلسات عمومی با محور موضوعات فراگیر در سطح استان با مدیریت مشترک راهگشای تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و معاونت دانش و پژوهش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی متذکر شد: تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و معاونت دانش و پژوهش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مدت سه سال منعقد و مقرر شده با فراهم کردن بستر تعامل و ارتباط بیشتر تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه به درستی لحاظ و مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/