امضاي توافق نامه تعمير و بازسازي آثار تاريخي روستاي ايلود
+ پ -
امضای توافق نامه تعمیر و بازسازی آثار تاریخی روستای ایلود

سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بستک از افتتاح دومین انجمن میراث فرهنگی در روستا های بستک در روستای تاریخی ایلود خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، ماشاالله خنجی سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بستک طی گفتگویی به خبرنگار جهانگیریه گفت : طی جلسه ای که با مسئولین روستای ایلود از جمله رئیس شواری ایلود جناب آقای محمدی و معاونت محترم پاسگاه دهنگ جناب سروان عباس پور و دهیار محترم جناب آقای رضایی و معتمدین و همچنین فرهنگ دوستان ایلود در محل مسجد این روستا برگزار شد و اقدامات اولیه تاسیس انجمن میراث فرهنگی در این روستا انجام شد .

 

وی خاطر نشان کرد : این دومین انجمن میراث فرهنگی در سطح روستاهای شهرستان بستک بود که شروع به فعالیت نمود .

 

خنجی افزود : مردم این روستا از این طرح بخوبی استقبال کردند که امید است در آینده موجب خیر و برکت در این روستا گردد .

 

سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بستک گفت : این انجمن ها با هدف  حراست از آثار تاریخی تا پایان امسال در سطح شهرستان فعال می شوند و تلاش خواهیم کرد در مناطق مخلتف و بصورت هدفمند این انجمن ها فعالیت داشته باشند .

 

وی یاد آور شد : روستای ایلود یکی از روستاهای باستانی شهرستان بستک می باشد که اثار گرانبهایی در این روستا کشف شده است .

 

خنجی تصریح کرد : با فعالیت این انجمن ها در سطح شهرستان می توانیم از حدود ۹۰ درصد از آثار تاریخی حفاظت کنیم و هم اینک ساختار شکل گیری این انجمن ها نیز به گونه ای است که می توانند درشهرستان بخش ها و همچنین در وستا ها در جهت صیانت از آثار تاریخی فعالیت کنند .

 

وی در خصوص تعمیر و مرمت آثار تاریخی روستای ایلود گفت : تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل میراث فرهنگی و شواری اسلامی و دهیار ی منعقد شد .
خنجی تصریح کرد :  ۵۰ درصد هزینه این مرمت و بازسازی توسط اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان هرمزگان و ۵۰ درصد توسط شواری اسلامی و دهیار ی انجام می شود .

 

انتهی پیام /م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff