امروز فقط نسل های تحصیل کرده موفق می شوند/امکانات اموزشی باید ارتقا یابد
+ پ -
امروز فقط نسل های تحصیل کرده موفق می شوند/امکانات اموزشی باید ارتقا یابد

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: امروز جامعه ای در دنیا پیروز و سربلند است که بیشتر از هر چیزی به تعلیم و تربیت نسل آینده خودش توجه لازم و کافی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حائری در خظبه های نماز جمعه شهرستان سیریک افزود: امر به معروف و نهی از منکر نگهدارنده‌ی دین و ضامن اجرای واجبات دینی است و بهترین فرد و بهترین امت آنان هستند که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند و فلاح و رستگاری نتیجه‌ی دعوت به خیر و امر به معروف و نهی از منکر است و اقامه‌ی آن یکی از ادله‌ی تشکیل حکومت اسلامی است که این‌ جایگاه برتر از جایگاه جهاد در راه خدا می‌باشد.

 
امام جمعه شهرستان سیریک ابراز داشت: رژیم منهوس و از خدا بی خبر آل سعود در سال ۱۳۶۶ با شهادت مظلومانه زائران ایرانی در خانه خدا در قهر و عذاب الهی گرفتار شد و امروز این رژیم بی عرضه و خیانت کار به اسلام به جای دست دادن به مسلمین با صهیونیسم و امریکای جنایتکار بر علیه مسلمانان منطقه نقش و نشان می کشد و امروز در صحن خانه خدا باید شاهد چنین حوادث ناگواری در کمال وقاهت و بی شرمی این رژیم باشیم.

 
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حائری خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس نمادی از ایستادگی ، صبر ، شجاعت و دینداری ملت بزرگ ایران اسلامی در برابر همه قدرت های شرق و غرب و مصداق بارزی از تهاجم جهان استکبار در مقابل اسلام ناب محمدی بود که تا قبل از آن دشمنان اسلام به عظمت و قدرت واقعی اسلام آگاه و اعتقاد نداشتند.

 
حجت الاسلام والمسلمین صفایی حائری با اشاره به زمان بازگشایی مدارس و لزوم توجه به فضاها و فراهم کردن امکانات و تجهیزات مدارس و توجه به دانش آموزان و خانواده های بی بضاعت اظهار داشت: امروز جامعه ای در دنیا پیروز و سربلند است که بیشتر از هر چیزی به تعلیم و تربیت نسل آینده خودش توجه لازم و کافی داشته باشد و به فراگیری کسب علم و دانش فرزندانش همانند و بلکه بیشتر از خوراک و پوشاک اهمیت و ارزش قائل باشد.

 
وی با بیان اینکه تاریخ واقعا برای عبرت و پند انسان هاست اظهار داشت: اسلام دین و دنیایی فناء شده نیست و نخواهد بود شاید انسان های زیادی برای دفاع از ارزش ها و اصول اسلامی و انسانی در دنیا کشته و شهید شوند اما همه دشمنان باید آگاه و هوشیار باشند که اصل و وجود اسلام از آن صاحب اصلی آن حضرت حق و هدایت گر آن امام معصوم حضرت امام زمان(عج)است.

 
امام جمعه شهرستان سیریک تصریح نمود: عرفه روز بسیار بزرگ و با مقامی است و امام حسین (ع) با خواندن دعای عرفه و طواف خانه خدا راه مبارزه با کفر و دنیای ظلم و ستمگری دشمنان خدا و اسلام را انتخاب کرد و خیلی از انسان های مسلمان در آن زمان اصل و فرع و واجب و غیر واجب را تشخیص ندادن و بصیرت لازم برای شناخت زمان امام عصر خود نداشتند و در گمراهی و بدبختی هلاک شدند.

 
وی با اشاره به تسلیت شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) کسی که شکافنده علوم و نور و حکمت خدا از جدش به او رسیده اظهار داشت: این امام همام در سال ۵۷ هجری به دنیا آمد و تنها امامی است که هم پدر و مادرش هاشمی اصیل بوده و در کوران و تعارض دو حکومت زمانش از فرصت های طلایی برای هدایت و گسترش اسلام استفاده کرد.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff