امروز اگر کربلا هست به برکت بانوییست که تمام دشواری های سفر کربلا را به دوش کشید

عضوهیئت خادمان حضرت علی اصغر علیه السلام بندرعباس با بیان اینکه به عقیده من زنان مکمل مردانند و همیشه یک بانوی خوب باعث موفقیت یک مرد می شود، گفت: امروز اگر کربلا هست به برکت و وجود قهرمان کربلاست؛ بانوی قهرمانی که یک تنه تمام دشواری های سفر کربلا را به دوش کشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عبدالحمید اکبری زاده، عضوهیئت خادمان حضرت علی اصغر علیه السلام(گلزارشهدای بندرعباس) صبح امروز در جمع خادمان خواهر با اشاره به اینکه آسمان و زمین در عزای سیدالشهداء می گرید، گفت: امام رضا علیه السلام مى‏فرماید: روش پدرم امام موسى بن جعفر علیه السلام این بود که هرگاه ماه محرم مى‏ رسید، پیوسته غمگین بود تا دهه عاشورا سپرى شود روز عاشورا روز گریه و ماتم او بود و مى ‏فرمود: «هو الیوم الذى قتل فیه الحسین علیه السلام‏».

عضوهیئت خادمان حضرت علی اصغر علیه السلام بندرعباس تصریح کرد: با بیان اینکه امام خمینی (ره) می فرماید: این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، عنوان کرد: برادران و خواهران مومنم قدر خودتان را بدانید سعادت نوکری اربابمان حسین(ع) نصیب هرکسی نمی شود.

اکبری زاده با بیان اینکه به عقیده من زنان مکمل مردانند و همیشه یک بانوی خوب باعث موفقیت یک مرد می شود، گفت: امروز اگر کربلا هست به برکت و وجود قهرمان کربلاست؛ بانوی قهرمانی که یک تنه تمام دشواری های سفر کربلا را به دوش کشید چه خوش شاعر گفت: کربلادر کربلا می ماند اگر زینب نبود!

وی با بیان اینکه خواهرانم! به بانو بودن خودتان ببالید شما می توانید درآینده فرزندانی را پرورش دهید که آنان سربازانی برای بقیه الله الاعظم باشند، بیان کرد: شهدایی که در جوارشان زانوی ادب زده ایم نیز اگر به درجه شهادت نائل شدند،بدلیل تربیت و پرورش مناسب و صحیح مادرانشان بوده است.

عضوهیئت خادمان حضرت علی اصغر علیه السلام بندرعباس با اشاره به مراسمات دهه محرم گلزار ملکوتی شهدای بندرعباس بیان کرد: بمدت بیست شب از شب اول محرم تا شب بیستم ساعت٢٠:٣٠ الی ٢٣ هر شب مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) در جوار بارگاه مطهر شهدا برگزار می شود.

اکبری زاده با اشاره به ویژه برنامه های گلزارشهدا تصریح کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی از ساعت٧:٣٠صبح روزجمعه همراه با دعای ندبه و مراسم روزتاسوعای حسینی تا هنگام نماز ظهر همراه با پذیرایی برگزار می شود.

وی با اشاره به مراسمات روز عاشورا عنوان کرد: مراسم روزعاشورای حسینی ساعت٧:٣٠ حرکت از گلزارشهدا تا سرابرق و برگشت بسمت گلزارشهدا برگزار می شود همچنین مراسم ظهر عاشورا همراه با تلاوت قرآن، قرائت زیارت ناحیه مقدسه،روضه خوانی و سینه زنی سنتی و مراسم شیر و کتل اجرا می شود.

عضو هیئت خادمان حضرت علی اصغر علیه السلام یندرعباس افزود: مراسم ویژه شب دوازدهم محرم اجرای نمایش ورود اسرا به کوفه، از واقعه عاشورا تا به اسارت( گودال قتلگاه و وداع، شهادت و نمایش سرها به نیزه ) با مداحی حاج محمد پلاسی زاده صورت می گیرد.

انتهای پیام/