اماکن مذهبی را از پشت رایانه خود زیارت کنید
+ پ -
اماکن مذهبی را از پشت رایانه خود زیارت کنید

نرم‌افزار زیارت مجازی ۷۰۰ مکان مذهبی جهان اسلام با هدف آشنایی و زیارت اماکن مذهبی مختلف در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن عرضه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نرم افزار زیارت مجازی ۷۰۰ مکان مذهبی جهان اسلام که به صورت سه بعدی طراحی شده از نرم‌افزارهایی است در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن عرضه می‌شود.

مهدی تبریزی یکی از مسئولان غرفه سپنتا سروش با اشاره به ویژگی‌های این نرم‌افزار، گفت: این نرم افزار را سال گذشته نیز در نمایشگاه قرآن ارائه کردیم اما امسال قابلیت‌های آن را افزایش دادیم؛ برای مثال در نرم افزاری که سال گذشته ارائه شده بود کاربر برای ورود از یک عکس به عکس دیگر باید از فضا خارج شده و دوباره وارد فضای جدید می‌شد اما امسال این کاستی برطرف شده است.

وی با بیان اینکه عکس‌هایی که در این نرم‌افزار استفاده شده همه عکس‌های واقعی اماکن مذهبی است و شبیه سازی شده نیست، خاطر نشان کرد: از جذابیت‌های دیگر این نرم افزار این است که با ورود به هر مکان مذهبی زیارت‌نامه یا مداحی مخصوص آن مکان پخش می‌شود؛ به طور مثال وقتی کاربر از نقاره خانه‌های حرم امام رضا(ع) دیدن می‌کند صدای نقاره‌زنی و وقتی از گلدسته‌ها دیدن می‌کند اذان پخش می‌شود.

این نرم افزار که تهیه آن از مرحله عکاسی تا کارهای نرم افزاری حدود یک سال و نیم طول کشیده است همچنان روند تکاملی را طی می‌کند و تهیه کنندگان آن قصد دارند به تعداد اماکن مذهبی آن بیفزایند. چنانکه به گفته تبریزی قرار است اماکنی همچون حرم حضرت معصومه(س)، شاه عبدالعظیم الحسنی(ع) و دیگر امام‌زادگان نیز به این مجموعه افزوده شود.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق این نرم‌افزار به دیدار اماکن مذهبی چون مکه، مدینه، کربلا، حرم امام رضا(ع) و دیگر اماکن بزرگ و کوچکتر بروند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff