امام حسین و شهادت در مرام اصلاح طلبان چه جایگاهی دارد؟
+ پ -
امام حسین و شهادت در مرام اصلاح طلبان چه جایگاهی دارد؟

به نظر می رسد مردم باید نسبت به تحرکات پنهان و آشکار برخی از اصلاح‌طلبان بر ضد ارزش‌های اسلامی و ایرانی هوشیار باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بیت «گر پرده ز روی کارها بردارند/ معلوم شود که در چه کارند همه»  از رباعی منسوب به شیخ سعید ابوالخیر است که حال امروز برخی از مدعیان دفاع از فرهنگ جهاد و شهادت را توصیف می کند. کسانی که امروز سر سفره شهدا نشستند اما نمکدان می شکنند بی آن که اعتقادی به این فرهنگ داشته باشند اما از آن جایی که ماه پشت ابر نمی ماند، نفاق این جماعت، خیلی زود علنی می شود.

این نوع نگاه، بارها از سوی فعالان سیاسی موسوم به اصلاح طلب و رسانه های زنجیره ای تکرار شده است. موضع گیری های برخی فعالان سیاسی در سال های اخیر به خصوص دهه ۷۰ و فتنه ۸۸ و توهین به ساحت امام حسین (ع) در عاشورای آن سال به خوبی پرده از چهره واقعی آن ها بر می دارد و ذات ضد اسلامیشان را آشکار می کند.

در ادامه توهین های برخی فعالان سیاسی اصلاح طلب و رسانه های زنجیره ای به ساحت امام حسین(ع) و شهدا را بر می شماریم.

جواد کریمی قدوسی نماینده فعلی مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی دی ماه ۹۴ گفت: در دوران دولت اصلاحات محمد علی ابطحی، رئیس دفتر ریاست جمهوری گفته بود که مشتی استخوان را تشییع می‌کنند تا از آن بهره‌برداری سیاسی کنند.

عبدالکریم سروش: فرهنگ شهادت، خشونت آفرین است؛ اگر کشته شدن آسان شد، کشتن هم آسان می شود.

مدیر آموزش و پرورش استان مازندران در دولت اصلاحات به روایت روزنامه کیهان:  ثواب کف و سوت زدن برای تقویت یکی از نخبگان جامعه کمتر از سینه زنی و عزاداری برای امام حسین(ع) نیست.

سال پیش نجفقلی حبیبی، رئیس اسبق دانشگاه علامه طباطبایی (ره) و عضو حزب منحله مشارکت، که در برنامه «دیروز، امروز، فردا» حضور داشت، با زبانی گزنده گفت: «شما سالانه برای بعضی چیزها چقدر خرج می کنید؟ در همین ایام عاشورا چقدر پول‌ها خرج می‌شود؛ بازده فرهنگی‌اش چقدر است؟ سه چهار تا گریه می کنند و … »

صادق زیباکلام آذرماه ۹۴: «نمی‌دانم اصرار برایرانی نشان دادن و ایرانی کردن محرم و عاشورا و پیوند زدن آن با تشیع چقدر از نظر تاریخی درست است. جدای از آنکه چنین پیوندی از نظر تاریخی محل اشکال است و از منظرافزایش اختلاف میان شیعه و سنی هم عمل درستی نیست … مشکل «ایرانیزه» کردن محرم و عاشورا به کنار، چند سالی است که شاهد به‌راه افتادن سنت رفتن پیاده به کربلا در اربعین شده‌ایم. سنتی که صداوسیمای‌ماهم اصرارو تبلیغات زیادی برای آن به‌راه انداخته‌اند وتلاش می‌شود تا هرچه بیشتر بر تعداد زوار اربعین افزوده شود.»

شعله سعدی فعال اصلاح طلب در شیراز مرداد ۹۴: «می‌گویند امام حسین‌(ع) انقلاب کرد و من چنین چیزی را باور ندارم به دلیل اینکه امام حسین(ع) اصلاً قصد انقلاب نداشته است و داشت از جایی که جانش را تهدید می‌کردند دور می‌شد اما به او اجازه ندادند و او نیز تسلیم نشد»!

در حالی که مهرماه امسال سردار حسین همدانی، فرمانده مستشاری ایران در سوریه به شهادت رسید و همه روزنامه های از عبارت شهید برای فقدان این فرمانده بزرگ استفاده کردند، روزنامه رویش ملت در اقدامی توهین آمیز در عنوان اول خود نوشت:”سرتیپ حسین همدانی در سوریه کشته شد”! گویی این روزنامه توسط یکی از حامیان گروه های تروریستی نظیر داعش منتشر شده است!

اصلاح طلبان چقدر به شهدا و سرور و سالار شهدا ارادات دارند؟

پس از برگزاری باشکوه مراسم تشییع شهدای گمنام در تهران که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز واقع شده و ایشان از آن به عنوان یکی از به یادماندنی ترین حوادث انقلاب یاد کردند، روزنامه اصلاح طلب «آرمان» که در انتشار کارتون ها و کاریکاتورهای توهین آمیز ید طولایی دارد در خردادماه امسال در اقدامی غیرقابل تصور طرح گرافیکی موهنی را تحت عنوان شهدای غواص منتشر کرد.

اصلاح طلبان چقدر به شهدا و سرور و سالار شهدا ارادات دارند؟

روزنامه دوم خردادی شرق دیروز مهرماه ۹۱ در هفته دفاع مقدس با درج کاریکاتور اهانت آمیز نسبت به رزمندگان دفاع هشت ساله، کوشید در هفته دفاع مقدس نوع نگاهش به ایثارگران و رزمندگان جنگ را عیان کند. این کاریکاتورموهن که سرشار کینه و حقد نسبت به رزمندگان سالهای دفاع مقدس است ناخودآگاه بیننده را به یاد عکس های مشهور دفاع مقدس می اندازد که در آن رزمندگان اسلام در حال بستن سربندهای «یازهرا»، «یا حسین»، «یامهدی» برای یکدیگر هستند.با این تفاوت که در نگاه کاریکاتوریست این سربندها چشم بندهایی بوده است که نگریستن را سلب می کرده و حرکات کورکورانه را موجب می شود!

اصلاح طلبان چقدر به شهدا و سرور و سالار شهدا ارادات دارند؟

این هم آخرین نمونه از اظهار ارادت اصلاح طلبان به شهدا و مکتب امام حسین. نامه استاندار اصلاح طلب اعتدالی فارس به سردار باقرزاده

شهادت و امام حسین در مرام اصلاح طلبان چه جایگاهی دارد؟/ مردم این صحبت هارا فراموش نمی کنند!

این ها تنها روایتگر بخشی از توهین هایی است که جماعت اصلاح طلب در سال ها اخیر نثار شهدا و سرور و سالار شهدا کرده اند. به نظر می رسد مردم باید نسبت به تحرکات پنهان و آشکار برخی از اصلاح‌طلبان بر ضد ارزش‌های اسلامی و ایرانی به خصوص در ایام پیش رو هوشیار باشند. از طرفی باید خیرخواهانه به این دست از اصلاح طلبان گفت: از سرنوشت تاریخی کسانی که با مکتب اباعبدالله الحسین(ع) به مقابله برخواستند درس عبرت بگیرند.  ای کاش جریان اعتدال هم موضع خود را نسبت به دستگاه سر و سالار شهیدان امام حسین(ع) مشخص می کردند تا مردم بهتر بتوانند نسبت به اظهارنظرهای اصلاح طلبان اعتدال نما قضاوت کنند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff