تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 544737
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۱۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
علما و بزرگان اهل سنت هرمزگان عنوان کردند؛

امام حسین (ع) به عنوان نقطه ثقل وحدت میان شیعه و سنی / عاشورا درس استکبار ستیزی است

علما و بزرگان اهل سنت استان هرمزگان بابیان اینکه امام حسین (ع)به عنوان نقطه ثقل وحدت شیعه و سنی در بین مسلمانان است،گفتند: این امام بزرگوار متعلق به مکتب اسلام بوده و اکنون پس از گذشت ۱۵ قرن روز به روز بر تعداد کسانی که آگاه به قیام ایشان هستند درسراسر دنیا افزوده می شود.

امام حسین (ع) به عنوان نقطه ثقل وحدت میان شیعه و سنی / عاشورا درس استکبار ستیزی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حماسه حسینی و قیام جضرت سیدالشهداء حسین بن علی(ع)، ‌ظریف‌ترین بستر تبلیغ و پیام‌رسانی دین است و علمای اهل سنت استان هرمزگان به بیان شخصیت والای امام حسین (ع) و تبیین قیام ایشان پرداختند.

حسین بازماندگان، امام جمعه اهل سنت بندر پل هرمزگان درگفتگو باخبرنگار هرمز با بیان اینکه هدف از قیام امام حسین(ع) ایستادگی در برابر ظلم و جور است، اظهار کرد: آن‌چه که امروز مورداتفاق بزرگان اهل سنت است اینکه امام حسین (ع) در مقابل ظلم ایستاده و هیچ‌گاه در مقابل ظالم سر تعظیم فرود نیاورده است.

وی امام حسین (ع) را متعلق به مکتب اسلام خواند و افزود: اکنون پس از گذشت ۱۵ قرن روز به روز بر تعداد کسانی که آگاه به قیام امام حسین(ع) هستند درسراسر دنیا  افزوده می شود آنها کسانی هستند که به دور از همه تعلقات و نگرش‌ها به مکتب اسلام نگاه می‌کنند.

امام جمعه اهل سنت بندر پل هرمزگان هدف از قیام امام حسین را احیای سنت جد خود خواند و تصریح کرد: در کتب اهل سنت به قیام امام حسین(ع)  اشاره شده و گفته شده است که چون ستمگری یزید از حد گذشت، امام حسین (رضی الله عنه ) با یاران خود علیه بیداد او قیام کرد و در کربلا به شهادت رسید.

بازماندگان حادثه کربلا را حادثه ای غم انگیز و مصیبت بار دانست که تاکنون چنین حادثه ای در تاریخ اسلام رخ نداده است

وی نوع دیدگاه فرق  مختلف اهل سنت در دنیای کنونی به قیام امام حسین (ع ) را اینطور بیان کرد: در مکاتب فقهی و کلامی اهل سنت نیز مانند همه فرق اسلامی، افرادی هستند که حد اعتدال را نگاه نمی‌دارند ولی آن‌چه مورد اتفاق امروز فقها و بزرگان اهل سنت است تاکید بر این موضوع ‌که امام حسین (رضی الله عنه ) در مقابل ظلم ایستاده و هیچ‌گاه سر تعظیم فرود نیاورده اتفاق‌نظر دارند.

عالم اهل سنت استان هرمزگان گفت:  امام حسین (ع) از نبی اکرم (صلی الله علیه و آله ) تبعیت کردو اجرای احکام خداوند، احیای سنت رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) و از بین بردن ظلم و ستم از مهمترین اهداف قیام ابا عبدالله الحسین(ع ) بود و امروز جامعه اهل سنت بر این نکته اذعان داردکه امام حسین (ع) زمانی که متوجه شد حکومت دست نااهلان افتاده و دین جدش در خطر است قیام کرد و در این راه خود،خانواده‌اش و یارانش به شهادت رسیدند.

بازماندگان خاطرنشان کرد: امام حسین به عنوان نقطه ثقلی میان مسلمانان باعث وحدت شیعه و سنی در بین مسلمانان است.

امام حسین یک الگوی کامل برای جهانیان است

شیخ مسعود راهبر، عالم اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: امام حسن و حسین جایگاه بسیار بالایی در پیشگاه پیامبر اکرم(ص) داشتند و اهل بیت (ع)در جهان اسلام به احیا گر دین مبین اسلام و سنت پیامبر اکرم هستند.

وی با بیان اینکه نام امام حسن و امام حسین علیه السلام را پیامبرخود برآنان گذاشتند، افرود: امام حسین در تاریخ  اقدامات بزرگی را برای اسلام انجام دادند.

امام جمعه اهل سنت بندرچارک هرمزگان گفت: در سال ۶۱ هجری قمری بعد از فوت پیامبر حادثه تلخ روز عاشورا صورت می گیرد امام حسین برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در مقابل یزید جنایتکار ایستادگی می‌کنند و با شهات ایشان و  ۷۲نفر از یارانش نهال توحید و سنت رسول آبیاری شد.

راهبر اضافه کرد: نقش امام حسین (ع) در تاریخ اسلام ماندگار شده است و شهادت ایشان قلب هرانسان های مومنی را به درد می آورد.

وی افزود: در تاریخ آمده است امامان بزرگ اهل سنت بیان می کند که لعنت بر قاتلان امام حسین و یارانش  را تا قیام قیامت  باید انجام  داد و  کسانی که در شهادت امام حسین (ع) دست داشتند مانند شمر، ابن زیاد، عمربن سعد با چه فلاکتی رسیدند و به مرگ ذلت باری گرفتار شدند.

نام امام حسین(ع) در بلندای عالم  به صدا درآمده است

امام جمعه اهل سنت بندرچارک هرمزگان تاکید کرد: امروز نام امام حسین(ع) در بلندای عالم و در جهان به صدا درآمده هرجایی که از تاریخ پیامبر را نگاه می کنیم وجود حسنین نقش برجسته ای دارد.

راهبر گفت: ما مهمترین درسی که می‌توانیم از مکتب ایشان بگیریم درس آزادگی، درس زیر بار ظلم ستم نرفتن، تن به ذلت ندادن و مرگ با عزت را ترجیح دادن به زندگی با ذلت است.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) تا آخرین ساعات عمر با برکتشان دست از عبادت خدواند متعال بر نداشتند، عنوان کرد: نماز ظهر عاشورا سند این سخن است که علی رغم حملات دشمن امام نماز را بجا آورند.

امام جمعه اهل سنت بندرچارک هرمزگان با بیان اینکه امام حسین(ع) یک الگوی کامل برای جهانیان است تصریح کرد: امروز باید الگوی زندگی ما و فرزندمان ایشان باشد و از  صداقت، استقامت، مقابله با استکار را ایشان یاد بگیریم.

در منبرهای اهل سنت هم از نحوه شهادت امام حسین (ع) بیان می شود

این عالم اهل سنت هرمزگان درادامه افزود: ماه محرم عجین شده با شهادت امام حسین و در منبرهای اهل سنت هم از نحوه شهادت و سیره زندگی این حضرت بیان می شود یقیناً اهل سنت و جماعت محبت و مودت اهل بیت درقلبشان وجود دارد.

راهبر خاطرنشان کرد: دشمن اگر می‌خواهد خط کشی بین اسلام شیعی و اسلام سنی بکنند این نقشه آنها را به جای نخواهدداشت چون اهل بیت متعلق به تمام مسلمانان است و متعلق به تمام آزادیخواهان و کسی نمی تواند بگوید او متعلق به ماست.

اهل سنت به احترام شهادت امام حسین “ع” در ماه محرم مراسم شادی برگزار نمی کنند

سید احمد آذرنگ عالم اهل سنت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: ما در شهری زندگی می‌کنیم که برادران شیعی و سنی در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیز و راحتی دارند و می‌توانیم با تشکیل مجموعه خوبی الگویی مناسب برای سایر مناطق که تنوع مذاهب دارند، باشیم.

این امام جمعه اهل سنت ، اهل بیت(ع)  را به عنوان نقطه ثقلی میان مسلمانان باعث وحدت شیعه و سنی در منطقه کشار دانست و افزود: در ایام شهادت اباعبدالله حسین(ع) از خداوند تبارک و تعالی عاجزانه خواستاریم که ما را از پیروان راستین آن حضرت قرار دهد و بتوانیم با اعمال مان رضایت خداوند منان را کسب کنیم.

آذرنگ گفت: هر چند در فقه اهل سنت عزا داری و سینه زنی مرسوم نیست اما بزرگان دین و اولاد پیامبر(ص) برای اهل سنت قابل احترام هستند و ما دوست داریم با انجام اعمال نیکو از پیروان راستین این بزرگواران باشیم.

وی امام حسن و امام حسین(ع) جوانان اهل بهشت خواند و تاکید کرد: اهل سنت به احترام شهادت امام حسین “ع” در ماه محرم هیچگونه مراسم شادی و عروسی برگزار نمی کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=544737
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,667 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی