تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 151899
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

امام حسن عسکری(ع) رهبری معنوی و سیاست وتدبیرومدیریت تاریخی

گروه اجتماعی هرمز: به مناسبت شهادت امام حسن (ع)در یاداشتی به اهمیت این روز پرداخت.امام حسن عسکری (ع) به قولی  یکم ربیع الاول وبه قولی دیگر چهارم ویا هشتم ربیع الاول در سال ۲۶۰ هجری قمری ودر سن ۲۸ سالگی به دست معتمد عباسی به شهادت رسید قول دیگر ۱۳ محرم است. معتمد به عبا […]

امام حسن عسکری(ع) رهبری معنوی و سیاست وتدبیرومدیریت تاریخی

گروه اجتماعی هرمز: به مناسبت شهادت امام حسن (ع)در یاداشتی به اهمیت این روز پرداخت.امام حسن عسکری (ع) به قولی  یکم ربیع الاول وبه قولی دیگر چهارم ویا هشتم ربیع الاول در سال ۲۶۰ هجری قمری ودر سن ۲۸ سالگی به دست معتمد عباسی به شهادت رسید قول دیگر ۱۳ محرم است.
معتمد به عبا سیین سفارش می کرد که بر آن حضرت تنگ بگیرند .او ومعتز ومهتدی چندین مرتبه امام حسن عسکری (ع) را حبس کردند. آن حضرت را برای زیر نظر داشتن وکنترل رفت و آمدها، در محل سکونت سپاهیان ترک تبار دربار عباسی مسکن داده بودند؛ وازهمین جا ست که به آن حضرت «عسکری » می گویند.

آن حضرت ۲۲ساله  بودند که امام هادی (ع) به شهادت رسیدند، ومدت امامت آن حضرت شش سال بود. در شبی که فردای آن روز به شهادت رسیدند نامه های زیادی به مردم مدینه نوشته بودند.

هنگام  نماز صبح ، بعد از آنکه امام عصر(عج ) آن حضرت را وضو دادند وجوشانده ای به حضرتش دادند ،به شهادت رسیدند.وقتی مردم سامرا با خبر شدند،همه بازارها بسته شد ومردم کنار منزل آن حضرت جمع شدند. وزراء واتباع خلیفه وبنی هاشم وعلویات داخل منزل بودند. در سامرا صدای شیون وگریه از هر سو به گوش می رسید وقیامتی بر پا شده بود.

امام زمان (ع) آن حضرت را غسل داده بعد از کفن آن حضرت بدن مطهر را جهت نماز آوردند. جعفر برادر حضرت جلو آمد که بر بدن مبارک نماز بخواند. همین که خواست تکبیر بگوید امام زمان (عج) در حالی که طفلی گندمگون ، پیچیده موی ، گشاده دندان مانند پاره ماه بود از حجره بیرون آمد وردای جعفر را کشید واو را از آن مکان دور کرد وبر پدر بزرگوارش نماز خواند،و آن حضرت را نزد قبر پدر بزرگوارش هادی (ع) دفن نمودند.

جعفر این واقعه را برای معتمد نقل کرد. همه جا را در جستجوی حضرت گشتند، ولی اثری از آن حضرت  ندیدند.

امام حسن عسکری (ع) دارای دو بعد معنوی وجنبه سیاسی است وهم رهبری معنوی وهم سیاست وتدبیر ومدیریت تاریخی است امامان هدایت باطنی انسانها را بر عهده دارند ومسیر توحید را هموار می کنند ،کسی که می خواهد رهبری معنوی جامعه ای باشد باید خودش مخلص باشد پس امامان ما مخلص بوده اند وبه مقام امامت رسیده اند.
علوم قرآن ومعارف قرآن نزد امامان می باشدواسرار قرآن امانت الهی است وآن حقایق دست امام هست  وهیچ وقت خیانت نمی کند ویکی از شئون امامت مقام علم است.

امامان مقام محبت را دارند وامام در شفاعت ما را به توحید می رساند ورهبری معنوی ما هستند ما را از شرک به توحید واز عذاب به رحمت متعال وبه حیات طیبه می رسانند.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=151899
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,208 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی