آنان که زیربرجام زدند باید پاسخگوی دنیا باشند/ نهضت مطالبه‌گری راهی برای خنثی‌سازی توطئه‌های رسانه‌ای دشمن

امام جمعه بندرعباس گفت: آنان قراردادی که بسته بودند را زیرش زدند و امروز دنیا با عقل و منطق ایران همراه شده است و ایران از آنها خواسته که به قراردادی که وجود دارد، پای بند باشد و این منطقی قویی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام محمد عبادی‌زاده، امام جمعه شهرستان بندرعباس در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با تبریک میلاد حضرت زینب سلام الله علیها به بیان فرازهایی از زندگی این بانوی مکرم اسلام پرداخت و اظهار کرد: او هم عاشورا و هم خودش را در تاریخ ماندگار کرد، او خورشید وجود مبارکش در ظلمت و تاریکی دوران اسارت طلوع کرد و زینب به جامعه بشریت معرفی شد.

امام جمعه بندرعباس افزود: انقلاب امروز ما نیز دارای بعد زینبی است و در کنار بعد حسینی این انقلاب، نقش بانوان ما در انقلاب اسلامی یک نقش بسیار ارزشمند و موثری بوده و هست و در حفظ انقلاب اسلامی، در عرصه‌های اجتماعی و در دوران دفاع مقدس با تأسی از شخصیت حضرت زینب (س) حماسه‌های فراوانی آفریده شده است.

پرستاران همه توان خودشان را در طبق اخلاص نهادند

امام جمعه بندرعباس با تجلیل از نقش ممتاز پرستاران جامعه ما در دوران کرونا، افزود: این عزیزان جان خودشان را در شرایط سخت در کف اخلاص نهاده بودند ولی خدمت به بیماران را متوقف نکردند و همه ما مدیون این تلاش‌های صادقانه هستیم و مسیری که فراگرفته و دنبال می‌کنند بی شک به عرصه‌های گسترده‌تر خدمت‌رسانی منتهی خواهد شد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده در بخش دیگری از خطبه‌ها با هشدار نسبت به غفلت از پژوهش در جامعه، ادامه داد: در بسیاری از حوزه‌های پیشرفت در نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های علمی و کاربردی، توجه به پژوهش سبب رسیدن به قله شده است و باید حمایت از پژوهش با جدیت ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به حضور دیپلمات‌های کشورمان در وین برای مذاکره، اضافه کرد: دوره‌ای که غربی‌ها بخواهند با دیکته کردن نظرات خودشان و با دیدگاه نخ‌نما شده و ایجاد هجمه‌های روانی گذشته است و منطقی که امروز در مذاکرات از طرف نظام جمهوری اسلامی ارائه شده، یک منطق قابل قبول برای دنیا است و همین عامل سبب در هم ریختگی طرف‌های اروپایی شده است.

آنان که زیر برجام زدند باید به قرارداد بازگردند

امام جمعه بندرعباس بازگشت به برجام را به عنوان پیش شرط احیای مذاکرات عنوان کرد و اظهار کرد: آنان قراردادی که بسته بودند را زیرش زدند و امروز دنیا با عقل و منطق ایران همراه شده است و ایران از آنها خواسته که به قراردادی که وجود دارد، پای بند باشد و این منطقی قوی است.

عبادی‌زاده ادامه داد: ۴۰ نفری که در قالب هیأت ایرانی به وین رفته نشانه آن است که عزم بر مذاکره جدی در همه ابعاد فنی و سیاسی است.

وی در مورد تکانه‌های اقتصادی در کشور نیز گفت: اقتصاد ما تا مقاومتی نشود و تا اقتصاد خودمان را به شکل حداکثری به توان داخلی متکی نکنیم، متأثر از تکانه‌هایی است که باید در این راه به خودمان متکی باشیم.

جزییات سفر به بیکا

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در ادامه به سفر به منطقه بیکاه رودان (زادگاهش) اشاره و از تلاش‌های استاندار برای حضور در میدان و رصد از نزدیک مسائل و مشکلات مردم تقدیر کرد و بیان داشت: مشکلاتی در این منطقه وجود دارد و جاده بین رودان و میناب (۲۰ کیلومتر جاده گذشته) نیاز به مطالعه است تا ارتباط میان رودان و میناب به هم نزدیک‌تر شود.

محرومیت‌های بیکار بسیار زیاد است

وی در بیان مشکلات دیگر منطقه بیکا در رودان، خواستار توجه بیشتر به بخشداری این منطقه، توسعه درمانگاه، افزایش پزشک برای مرکز درمانگاه، چاره اندیشی برای ۲۰۰ تا ۳۰۰ مراجعه‌کننده روزانه به درمانگاه، رفع کمبود امکانات بهداشتی و درمانی، تخصیص خودروی حمل زباله، توجه به روستاها در اجرای طرح هادی، ساخت مدرسه برای پایان دادن به دوشیفته بودن مدارس و کمک به رفع کمبود امکانات پاسگاه انتظامی این منطقه شد.

نهضت مطالبه‌گری را در استان توسعه خواهیم داد

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده با اشاره به اهمیت توسعه نهضت مطالبه‌گری در استان، گفت: مسؤولان، گروه‌های نخبگان و … در مسجد جامع در قالب گروه‌های پرسشگر به منظور کمک به تقویت ارتباط میان مردم و مسؤولان جمع خواهند شد و این جلسات را ادامه خواهیم داد تا از ظرفیت مطالبه‌گری بتوانیم بخشی از خدمات صورت گرفته را به اطلاع مردم برسانیم.

وی تأکید کرد: اول خودِ من باید پاسخگو باشم و این کار را از خودم شروع کردم و این کاری که در مسجد جامع شروع کردیم را ان شا الله ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/