امام با انقلاب نه تنها سرنوشت ایران بلکه سرنوشت تاریخ بشریت را دگرگون ساخت
+ پ -
امام  با انقلاب نه تنها سرنوشت ایران بلکه سرنوشت تاریخ بشریت را  دگرگون ساخت

امام جمعه شهرستان سیریک با اشاره به ۱۴ خرداد سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، گفت:امام دارای ویژگی های برجسته و خاصی بود اما یکی از ویژگی‌های مهم امام (ره) را حکیم بودند، عقلانیت امام از زبدگی‌های ایشان بود که در اذهان اینگونه به نظر می‌رسد که عقلانیت با احساس و عاطفه و عشق، گاهی سازگاری ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری امام جمعه سیریک در خطبه های نماز جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: امام در زمان ما یک شخصیت جامعی بود که عشق و عقل را با یکدیگر جمع کرد چیزی که هیچ سیاستمداری داخلی و خارخی در اوج تخصص سیاسی‌اش، نتوانست با امام دست و پنجه نرم کند و جوابی و پاسخ برای سیاست های امام داشته باشند.

 

وی افزود: امام حق و دنیال حق و پیرو مکتب اسلام ناب محمد ی بود و هر کس در مقابله نهضت الهی امام ایستاد شکست و زمین گیر شد  و امام توانست با توکل بر خدا و زنده کردن امید و ایمان الهی مردم اسلام وحیانی و نبوی و علوی و اسلام ناب محمدی در زندگی مردم همراه با  اقتدار و عزت  احیا  کند.

 

حجت الاسلام صفایی حائری با اشاره و تشریح  ۵ شاخص سخنان مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال حضرت امام (ره) که فرمودند:پایبندی به مبانی و ارزشهای اساسی انقلاب اسلامی، هدف گیری مستمر آرمانها و همت بلند برای رسیدن به آنها، پایبندی به استقلال همه جانبه کشور، حساسیت در برابر دشمن و تبعیت نکردن از او و تقوای دینی و سیاسی ، همه اینها را ملاک و معیاری برای همه خدمتگزاران به نظام و گوش زدی برای همه دشمنان انقلاب برشمرد.

 

امام جمعه شهرستان سیریک با بیان اینکه حکومت آل سعود تاکنون بیش از ۱۰ هزار کودک بی گناه ومظلوم یمنی را شهید و هزاران زن و مرد بی گناه و غیر نظامی و ویرانی های فراوانی را بر مردم یمن  تحمیل کرده است اظهارکرد: آل سعود با کار شکنی و تبعیت از سیاست های غلط خود در اعزام حجاج بیت الحرام مردم مسلمان ایران پلیدی و چهره شیطانی خود را آشکار ساخت و با اطاعت از سیاست های شیطان های زمان امریکا و اسرائیل غاصب و آدم کش دست ابلیس لعین شده را از پشت برای تقرب به درگاه الهی بست است.

 

حجت الاسلام صفایی حائری خاطرنشان کرد: امریکا شیطانی بزرگی است که هیچ وقت قابل اعتماد و باور نیست و خلف وعده های او در برجام برای همه ملت ایران و انسان  های آزد اندیش و دنبال رو دمکراسی مشخص شد که امریکا کشور منفعت طلب و سودجو است که خوبی و درستی را در ایده و نظرهای یک طرفه خودش می داند و با سیاست زور و استبدادی خواستار تحمیل خواست های خود بر ملت ایران است.

 

وی ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن ماه رحمت و مغفرت الهی ماه مهمانی خدا ، ماه ضیافت الله ، ماه رمضان ماه بهار قرآن و بهار دلها یادآور شد: این ماه ماهی است که برای رافت، بخشیدن ، جمع کردن خوبی ها  و رسیدن به معرفت و بصیرت الهی به سمت انسان می آید و ماهی است که خداوند همه فضیلت های عالم هستی را برای انسان ها در آن قرار داده است.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک ابراز کرد: رمضان ماهی است که خدا خاص قرار داده و بواسطه خاصی آن هم عطا می کند و هم از بندگانش می خواهد تا زکات ، انفاق ، صدقه ، اطعام ، اکرام ، صله ارحام، بخشش، استغفار، مهمانداری ، پرداخت کفاره ، صلح و آشتی ، صفا و صمیت را از بندگان می خواهد تا برای رسیدن به جایگاه ابدی خود توشعه و ذخیره آخرت جمع آوری داشته باشند.

 

حجت الاسلام صفایی حائری  اضافه کرد: روزه دارای ابعاد فردی ، اجتماعی ،  بهداشتی برای انسان هاست روزه یک امر وجودی برای انسان است و نقش کنترل بدی ها و هدایت به سمت خوبی ها ست و در آن آمار جرائم و بزرهکاری ها کاهش و بدن انسان را از بیماری ها  به دور و محافظت می کند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff