الوعده وفا / تانکر های آبی اهدایی آستان قدس رضوی به بشاگرد رسید

دو دستگاه تانکر آب رسانی ۱۸ هزار لیتری که با سفر آیت الله رئیسی به بشاگرد در جهت تسهیل مشکلات کم آبی این منطقه از طرف آستان قدس رضوی اهدا شده بود، در این شهرستان آغاز به کار کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ خشکسالی اصلی ترین دغدغه مردم بشاگرد در دهه اخیر بوده و نبود آب در این منطقه کوهستانی آسیب جدی به زمین های کشاورزی وارد کرده و زندگی روستا نشینان را تحت شعاع خود قرار داده است.

بشاگرد از جمله شهرستان هایی است که آبرسانی آن به مردم از طریق تانکر های آبی صورت می گیرد و به خصوص در روستا ها به دلیل خشکسالی لوله های آبی بلا استفاده شده اند.

استفاده مردم از آب های روباز و آلوده باعث شیوع بیماری واگیر دارد هپاتیت آ شده و مسئولان استانی و شهرستانی به مردم در خصوص ابتلا به آن ها هشدار داده اند.

این شهرستان بزرگترین سد بتنی غلتکی خاورمیانه را در خود جای داده است اما تا کنون هیچ بهره ای از آن نبرده و با وجود تشنگی مردم بشاگرد، آب این سد برای مصارف کشاورزی به روستاهای جاسک فرستاده می شود.

پروژه انتقال آب این سد پس از سال ها توقف در پیج و خم های کمبود اعبتار، پس از پیگیری های مکرر دوباره به حرکت درآمده اما نه با آن سرعتی که رضایت بخش باشد و مشخص نیست مردم تا چه زمانی باید در انتظار پایان این پروژه و بهرمندی از نعمت آب جگین باشند.

با سفر آیت الله ریئسی تولیت آستان قدس رضوی و هئیت همراه به شهرستان بشاگرد و دیدار با مردم و مسئولان، و اطلاع از اوضاع نابسامان وضعیت آبرسانی در این منطقه، بنا شد دو عدد تانکر آبرسانی از طرف آستان قدس به مردم بشاگرد اهدا شود.

این هدیه ارزشمند جدا از ارزش مادی آن جهت تسهیل آبرسانی به مردم، باعث دلگرمی شهروندان محروم بشاگرد می شود و طبیعی است اگر هرکدام از مسئولان به اندازه توانشان به فکر حل مشکلات بی آبی باشند، فایق آمدن بر خشکسالی تسهیل خواهد شد.

حال با رسیدن این تانکر های آب رسانی که بلافاصه در چرخه خدمت رسانی قرار می گیرد، آنچه که بیشتر از همه اهمیت دارد رضایت مردم از احساس توجه به خواسته آن ها و عدم بی تفاوتی نسبت به مشکلاتشان است.

عباس دانشمند، عضو شورای شهر سردشت بشاگرد با اشاره به دریافت این تانکر های آبرسانی، اظهار کرد: تانکر های اهدایی آستان قدس رضوی دریافت شده و جهت ارائه خدمات به مردم مورد استفاده قرار می گیرند.

عضو شورای شهر سردشت بشاگرد، افزود: در پی سفر تولیت آستان قدس رضوی به این شهرستان در اردیبهشت ماه سال جاری و درخواست شوراها در خصوص رفع مشکلات کم آبی، بنا شد دو دستگاه تانکر آبرسانی به دستگاه های موجود شهرستان اهدا شود.

دانشمند با بیان اینکه گنجایش این تانکر ها هرکدام ۱۸۰۰۰ لیتر است، ادامه داد: این دستگاه در اختیار اداره های آب فاضلاب شهری و روستایی بشاگرد جهت آب رسانی به مردم شهر و روستاها قرار داده می شود.

وی تصریح کرد: سایر هزینه های این تانکر ها از جمله تعمیر و نگهداری بر عهده سازمان متولی است که از این ماشین ها استفاده می کنند.

عضو شورای شهر سردشت در پایان از تجهیز مصلای این شهر توسط آستان قدس رضوی با اهدای دو عدد آب سرد کن، ۱۰ کولر ایستاده و فرش خبر داد.

انتهای پیام/