المپیاد ورزشی دورن مدرسه ای مدارس سیریک آغاز شد

مراسم نمادین افتتاحیه المپیاد درون مدرسه ای مدارس شهرستان سیریک با حضور عباسی معاون فرماندار سیریک، بهرامی مدیر آموزش و پرورش ،آئین پرست رئیس ورزش و جوانان، زره زاده جانشین شهردار، جمعی از مسئولان و دانش آموزان با اجرای حرکات نمایشی و برنامه های مختلف ورزشی در سالن ام ابیهای مدرسه ام سلمه شهر بندر سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت:المپیاد ورزشی درون مدرسه ای  با هدف توسعه و ارتقای آمادگی جسمانی و مهارت های ورزشی ، ارتقای سلامت جسمی و روانی دانش آموزان ، کمک به انس بیشتر دانش آموزان با فعالیت های ورزش همگانی و قهرمانی و کمک به شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی دانش آموزان  برگزار می شود.

ابراهیم ملاحی معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان سیریک  افزود: المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای یکی از ظرفیت های بسیار مهم در رشد و تربیت دانش آموزان است و باید خانواده ها و مربیان به این المپیادها توجه ویژه ای داشته باشند.

ملاحی بیان کرد: یکی از اهداف نظام آموزش و پرورش تربیت نسلی شاداب و با نشاط است که در کنار فراگیری علوم مختلف از سلامتی، تحرک ، و پویایی لازم برخورد باشند و مدارس بعنوان اصلی ترین پایگاه تعلیم و تربیت مورد توجه آموزش و پرورش، مسئولان و برنامه ریزان تعلیم و تربیت قرار دارد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان سیریک ابراز کرد: المپیاد ورزشی با برگزاری بازی ها و رقابت های مختلف ورزشی درون کلاسی ، بین کلاسی، بین پایه ای در یک دوره زمانی مشخص از سال تحصیلی که با توجه به علایق دانش آموزان و امکانات مدرسه و ویژگی ها و شرایط اقلیمی منطقه و مناسبت های خاص به مرحله اجرا گذاشته می شود.

این مسئول یادآور شد: رویکرد برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای  محور نمودن فعالیت های تربیت بدنی و ورزشی، مشارکت محور نمودن فعالیت ها ، ظرفیت شناسی، و بهره مندی حداکثری از ظرفیت های درونی و بیرونی آموزش و پرورش، اخلاق محوری ، تقویت هویت ملی اسلامی ، تعمیم و فراگیر نمودن فعالیت های ورزشی مدارس است.

وی اضافه کرد: بیش از ۳۵۰۰ دانش آموز در ۱۴۱ فضای آموزشی از امروز رسما فعالیت های ورزشی خود را در قالب المپیاد درون مدرسه ای در مدارس شهرستان سیریک آغاز کردند.

انتهای پیام/ق