المان های شهر بندرعباس با محوریت بومی و تاریخی طراحی شده است/ تندیس مفاخر هرمزگان ساخته می شود
+ پ -
المان های شهر بندرعباس با محوریت بومی و تاریخی طراحی شده است/ تندیس مفاخر هرمزگان ساخته می شود

عضو شورای شهر بندرعباس بابیان اینکه محوریت المان های نصب شده در شهر براساس معیار بومی، تاریخی، فرهنگی و تفریحی است، افزود:در راستای معرفی هنرمندان استان تندیس مفاخر استان ساخته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ معماری یک شهر یا مکان ، تجلی گر هویت فرهنگی مردم آن خطه است و در بردارنده تمام سنت ها ، آداب ، رسوم ، زیبا شناختی ، باورها، ارزش ها، هنجارها و … است.

 

فضای شهری بخش از فضای عمومی جامعه است که خصوصیاتی مانند زندگی، هویت و اصالت جامعه را در خود نهفته دارد همچنین ساختار شهری تاثیر مستقیمی بر روی تمامی اعضای جامعه دارد و هویت شهری را شکل می دهد از این رونشان ها والمان ها بیانگر هویت آن شهر می باشند.

 

المان های شهری از جمله بناها و عناصر شاخص در طراحی معماری شهر محسوب می شوند که نقش مهمی را در زندگی روزمزه افراد ایفا می کنند و با وجود خود در محیط شهری به بیان هویت شهر می پردازند همچنین بازگوی ویژگی های مهمی می باشند که تاثیر مهمی در نحوه برخورد با تعاملات شهروندان دارد.

 

شهرداری بندرعباس از اواخر اسفند سال۹۴  راستای زیبا سازی شهر اقدام به نصب مجموعه ای از المان ها در نوار ساحلی شهر نموده که شاخص ترین المان ها ، نماد صیادان آفتاب است که با ارتفاع ۶متری در ساحل سوروی بندرعباس نصب شده است.

 

خانواده قورباقه، خانواده بندری، خانواده لاک پشت ها، پسر بازیگوش، صیاد مروراید، خرچنگ شاد، پنج فلامینگو، مردحسابگر و صیادان آفتاب از جمله المان های نصب شده در شهر می باشند که با اعتباری بالغ بر ۱۲میلیارد ریال نصب شده است.

 

اسلام باوقار،عضو شورای شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: ۱۱  المان شهری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان با محوریت بومی، تاریخی، فرهنگی و تفریحی در شهر بندرعباس از اواخر سال ۹۴ نصب شده است.

 

وی با اشاره به فلسفه المان های شهری اظهار کرد: میرزا حساب یکی از حسابداران استان بوده همچنین سرتیپ احمدخان نیز از مبارزان استان بوده که در ساحل گلشهر برای معرفی این شخصیت ها نصب شده است.

 

باوقار افزود: در آینده المان خواجه عطا که یکی از مبارزین استان می باشد، نصب می شود که به تصور مردم خواجه عطا نام یک محله در شهر است.

 

وی از نصب تندیس ناصر عبداللهی در شهر خبر داد وتصریح کرد: سازمان زیبا سازی و معاونت خدمات شهری در نظر دارد در راستای معرفی هنرمندان استان تندیس مفاخر استان ساخته شود.

 

عضو شورای شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: نصب المان ها در روزهای پایانی سال انجام شد که فرصتی برای اصلاح نواقص وجود نداشت لذا به زودی توضیحات المان ها در کنار این نمادها نصب خواهد شد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff