تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 148678
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

العربیه:سیاه پوست مسلمان آمریکایی با استناد به “سوره انفال” دو پلیس آمریکایی را کشت/خبرگزاری فرانسه: عملیات تروریستی در فرانسه با فریاد “الله اکبر”

به گزارش پایگاه خبری هرمز و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، کشورهای غربی این روزها برای توجیه حضور در خاورمیانه و کمرنگ کردن “عظمت راهپمایی اربعین” به نظر می رسد پروژه اسلام‌ هراسی را کلید زده اند و سعی  دارند چهره خشنی از اسلام برای مردم جهان ترسیم کنند. باید گفت این ماجر […]

العربیه:سیاه پوست مسلمان آمریکایی با استناد به “سوره انفال” دو پلیس آمریکایی را کشت/خبرگزاری فرانسه: عملیات تروریستی در فرانسه با فریاد “الله اکبر”

به گزارش پایگاه خبری هرمز و به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، کشورهای غربی این روزها برای توجیه حضور در خاورمیانه و کمرنگ کردن “عظمت راهپمایی اربعین” به نظر می رسد پروژه اسلام‌ هراسی را کلید زده اند و سعی  دارند چهره خشنی از اسلام برای مردم جهان ترسیم کنند. باید گفت این ماجر هفته پیش در استرالیا شروع شد و از اقیانوسیه به قاره سبز و سپس امریکا گسترش پیدا کرد.

مردی در فرانسه با شعار «الله​ اکبر» با خودرو به عابران حمله کرد

در همین زمینه خبرگزاری فرانسه می‌گوید مرد بازداشت شده  که فریاد می‌زد این کار را برای «کودکان فلسطینی» انجام داده است.

همین خبرگزاری از قول منبعی که نامش را فاش نکرده، می‌گوید این مرد متولد سال ۱۹۷۴ است و از نظر روانی در شرایط متعادلی نیست و پیشتر در بیمارستان روانی بستری بوده است.

 

به گفته وزارت کشور فرانسه، این حمله در پنج نقطه در شهر «دیژون»، در شرق آن کشور، رخ داده است.

از میان ۱۱ نفری که زخمی شده‌اند، جراحات دو نفر از آنها جدی است.

این حمله در روز ۳۰ آذر، یک روز پس از آن صورت گرفته است که مردی که به اسلام گرویده بود، در شهر «ژو له تور» در مرکز فرانسه، با چاقو به سه مامور پلیس حمله کرد.

این فرد مهاجم نیز موقع حمله فریاد «الله اکبر» سر داده بود. پلیس این مهاجم ۲۰ ساله را با شلیک گلوله از پای درآورد.

یک منبع نزدیک به تحقیقات پلیس، در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، فرد مهاجم را متولد کشور آفریقایی بوروندی و دارای ملیت فرانسوی معرفی کرد، که به خاطر ارتکاب جرایم عمومی، نزد پلیس شناخته شده بود.

 

این منبع نزدیک به تحقیقات گفته است روش فرد مهاجم، مانند آن چیزی بود، که گروه «حکومت اسلامی» از هوادارنش در کشورهای غربی خواسته انجام دهند.

در مورد حمله دوم با خودرو در شهر «دیژون»، هنوز جزئیات زیادی منتشر نشده و دلیل آن نیز اعلام نشده است.

 

حمله یک مهاجم با شعار الله اکبر به سه مأمور پلیس فرانسه

پلیس فرانسه یک مرد ۲۰ ساله را که با فریاد الله اکبر و چاقو، به سه مامور پلیس حمله و آنها را زخمی کرده بود، با شلیک گلوله به قتل رساند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که این حادثه شنبه ۲۹ آذر و در مقابل کمیساریای پلیس شهر ژو له تور در مرکز فرانسه رخ داد.

بر اساس این گزارش، مهاجم توانست قبل از اینکه کشته شود، صورت یک مامور پلیس را با چاقو زخمی و دو مامور دیگر را نیز مجروح کند.

یک منبع نزدیک به تحقیقات پلیس، فرد مهاجم را متولد سال ۱۹۹۴ در کشور آفریقایی بوروندی و دارای ملیت فرانسوی معرفی کرده که به خاطر ارتکاب جرایم عمومی، نزد پلیس شناخته شده بود.

 

 

او افزوده است که مهاجم از زمان آغاز حمله تا هنگامی که نفس می‌کشید، شعار الله اکبر سر می‌داد.

به گفته این منبع نزدیک به تحقیقات، نحوه حمله، مشابه روشی بود که گروه حکومت اسلامی (داعش سابق) خواستار انجام آن توسط هوادارانش در کشورهای غربی شده است.

بازرسان دایره ضد تروریستی دادستانی پاریس، تحقیقات خود درباره حادثه را آغاز کرده‌اند.

مانوئل ولس، نخست وزیر فرانسه، حمایت خود را از ماموران پلیس زخمی شده ابراز داشته و گفته است که دولت «به شدت» با هر کس که به پلیس حمله کند، برخورد خواهد کرد.

برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه نیز با حضور در محل حادثه، گفته که دو مامور پلیس با مجروحیت جدی مواجه شده‌اند اما دادستان عمومی شهر ژو له تور گفته که خطر از آنها دور شده است.

دولت فرانسه تخمین می‌زند که ۱۲۰۰ شهروند این کشور، در شبکه‌های جهادی اسلامگرا از سوریه تا عراق فعال هستند.

پاریس نگران ارتکاب حملات تروریستی درون فرانسه توسط جهادگرایانی است که از خاورمیانه به این کشور باز می‌گردند.

مهدی نموش، مظنون اصلی حمله تروریستی به موزه یهودیان بروکسل، پایتخت بلژیک در ماه خرداد سال جاری نیز فرانسوی با اصالت الجزایری است.

محمد مراح، یک فرانسوی مسلمان دیگر در سال ۲۰۱۲ در شهر تولوز، هفت نفر را به قتل رساند.

در سال ۲۰۱۳ نیز یک فرانسوی که به دین اسلام گرویده بود، یک سرباز فرانسوی را در منطقه لَدفانس پاریس، با چاقو مجروح کرد.

 

سیاه پوست مسلمان آمریکایی با استناد به سوره انفال دو پلیس نیویورک را کشت

پایگاه خبری العربیه نوشت: جوان سپاه پوست مسلمان آمریکایی یک روز پس از اینکه در شبکه انستگرام نوشت: «آن‌ها یکی از ما گرفتند، و ما دوتا از آن‌ها را خواهیم گرفت»، روز شنبه ۲۰-۱۲-۲۰۱۴ تهدید خود را عملی کرد و با شلیک گلوله دو مامور پلیس در منطقه بروکلین نیویورک در حالی که در خودرو نشسته بودند را با خونسردی به قتل رساند و سپس به سوی ایستگاه قطار فرار کرد. سپس با شلیک گلوله به ناحیه سر، خودکشی کرد. گفته می‌شود ظاهرا انتقام از خشونت پلیس با سیاه پوستان در ماه‌های اخیر انگیزه این فرد بوده است.

بیل براتون، رئیس پلیس نیویورک در یک کنفرانس خبری گفته است که ضارب اسماعیل عبدالله برینسلی، ۲۸ ساله با خونسردی کامل این دو پلیس را که در خودروی ویژه گشت پلیس نشسته و درحال گشت‌زنی در محله بروکلین نیویورک بوده‌اند به قتل رساند.

 

به گفته پلیس نیویورک اسماعیل هیچگونه سابقه‌ای یا ارتباطی با جریانهای تروریستی نداشته است. او از شهر «بالتیمور» که در ۳۰۰ کیلومتری نیویورک واقع شده به این شهر آمده و اقدام او ظاهرا با انگیزه انتقام‌گیری از پلیس به دلیل برخوردهای خشن با سیاهپوستان در چند ماه گذشته صورت گرفته است.

براتون، افزود: «هرچند ما هنوز اطلاع دقیقی از جزئیات این حادثه نداریم اما آنچه مسلم است این است که ضارب با خونسردی دو پلیس را کشت، ماموران پلیس درست مانند یک اعدام هدف گلوله مستقیم قرار گرفته‌اند».

روزنامه نیویورک دیلی نیز در گزارشی نوشت، که قاتل دو پلیس در منطقه «بدفورد ستویزان» قبلا در شبکه انستگرام به دوستان خود گفته بود که از پلیس به خاطر کشتن یک سیاه پوست انتقام خواهد گرفت. روزنامه نوشت او به گروهی انتقامجو که در شهر «بالتیمور» زندگی می‌کنند وابسته است. به گفته این روزنامه افراد این گروه همدیگر را به انتقام جویی تشویق می‌کنند.

در همین حال مجله آمریکایی «فرونت پیج» روز یکشنبه نوشت: اسماعیل به زبان عربی هم آشنا بود او در تاریخ ۱۷ مارس در حساب فیس بوکش عکس سوره «انفال» و ترجمه انگلیسی آن را نیز منتشر کرده بود.

بسیاری از رسانه‌های آمریکایی از احتمال ارتباط این قتل با خشم روزافزون مردم آمریکا از عملکرد پلیس در برابر سیاهپوستان غیر مسلح سخن گفته‌اند. فرد قاتل در آخرین پست خود در توئی‌تر نوشته است: «آن‌ها دوتا از ما را کشتند حالا ما هم دوتا از آن‌ها را به درک می‌فرستیم.» این جمله اسماعیل در انستگرام با هشتگ «اریک گارنر و مایکل براون» منتشر شده است. این نام‌ها متعلق به دو سیاهپوست غیرمسلحی است که چند وقت پیش توسط پلیس آمریکا کشته شدند.

به گفته برخی از رسانه‌های آمریکایی به نقل از بیل دی پلاسیو، شهردار نیویورک، قاتل دو پلیس روز قبل از حادثه در ایالت مریلند، دوست دخترش را با شلیک گلوله به شدت زخمی کرده و سپس به سمت نیویورک حرکت کرده است.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=148678
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,492 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی