الان در هر شهری یکی از بهترین ساختمان ها متعلق به دانشگاه آزاد است
+ پ -
الان در هر شهری یکی از بهترین ساختمان ها متعلق به دانشگاه آزاد است

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، همیشه متکی به اقیانوس بیکران مردم است، گفت: در دولت قبل با قانون شکنی اساسنامه را در شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییر داده بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزو به نقل از فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش هم اندیشی و همسویی دانشگاه آزاد که با حضور رئیس، معاونین، مدیران و رؤسای هیأت‌های عالی نظارت مناطق و هیأت مؤسس برگزار شد، این دانشگاه را شجره طیبه، یادگار ارزشمند امام (ره) و یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و گفت: در شرایطی دانشگاه آزاد به کمک جامعه آمده بود که در سراسر کشور فقط ۱۵۰ هزار دانشجو بود و الان ۱۰ میلیون فارغ التحصیل داریم که نیمی از آن از دانشگاه آزاد است.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح وظایف هر یک از بخش های مدیریتی دانشگاه، گفت: در تمام این سال‌ها، علی رغم مزاحمت‌ها و کارشکنی ها، موفقیت هایی در دانشگاه داشتیم که ۲۴۲ نماینده مجلس در آخرین بیانیه آن را تایید کردند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور حقوق‌دانان برجسته در سال ۶۱ تدوین شد، گفت: در دولت قبل با قانون شکنی اساسنامه را در شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییر داده بودند، در حالی که با صراحت عنوان شده بود که هر تغییر اساسنامه باید به تایید هیأت مؤسس باشد.

وی با اشاره به استقبال چند کشور اروپایی، آفریقایی و آسیایی برای ایجاد چند شعبه در خارج از کشور گفت: در سفرم به آفریقا، رؤسای هر کشوری تقاضای تأسیس دانشگاه داشتند و ما در جزیره زنگبار، زمینی هم گرفتیم و قرار بود استادان زبان سواحیلی را تربیت کنیم که متاسفانه بعدها پیگیری نشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، کمک به تحصیل فرزندان خانواده های کم بضاعت را یکی از دستاوردهای این دانشگاه دانست و با اشاره به بدهی‌های نهادهای امدادی، گفت: با سواد شدن بچه‌های خانواده‌های متوسط و فقیر باعث تقویت و توسعه سواد به عنوان زیربناترین کار در کشور می‌شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، با یادآوری اقدامات جاسبی، گفت: امروزه در هر شهری که می‌رویم ، یکی از بهترین ساختمان‌های آن شهر متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است و مطمئناً مردم هیچ شهری نمی گذارند، دانشگاه آنان تعطیل شود.

وی در ادامه سخنان خود، همکاری و همدلی مسئولین دانشگاه را ضرورتی برای توسعه کمی و کیفی دانست و با تقدیر از اقدامات میرزاده به عنوان مسئول اجرایی و نوریان به عنوان مسئول نظارت ، گفت: هدف همه ما در مجموعه دانشگاه آزاد کمک به ارتقای تحصیلی و تقویت پژوهش و تحقیق است و باید به همه کمک کنیم تا عقب ماندگی های ۲ سال فترت جبران شود.

رئیس هیأت مؤسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: اگر چه این مجموعه به خاطر دوراندیشی های امام (ره) و کمک های سران قوا آغاز به کار کرد ، اما همیشه به اقیانوس بیکران مردم متکی است.

در آغاز این دیدار، علی محمد نوریان، دبیر هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ، گزارشی از روند تاسیس این دانشگاه از سال ۶۱ تاکنون داد و گفت: در مجموعه این سالها استادان و کارکنان دانشگاه با اصلاح فرایندها و ضوابط از این باغ بزرگ علمی حراست کرده اند.

وی حضور بیش از ۵ میلیون فارغ التحصیل این دانشگاه را به محصولات باغ علم و دانش تشبیه کرد و گفت: این باغ با ابعاد مختلف هنوز بالنده است و باید از آن حفاظت کرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff