اقدام وزارت نفت که به گمان متهم نفتی غیرقانونی است

+ پ -
اقدام وزارت نفت که به گمان متهم نفتی غیرقانونی است

در حالی بابک زنجانی نسبت به تصاحب اموالش در خارج از کشور ابراز نارضایتی کرده است که این کار با حکم قانون صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیست و پنجمین جلسه رسیدگی به متهم نفتی در حالی هفته گذشته به پایان رسید که بابک زنجانی در دفاعیات خود پای اصغر هندی مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت را نیز به این پرونده باز کرد.

زنجانی در این جلسه دادگاه با اشاره به اینکه متأسفانه در کارشناسی ابتدایی اموال، اموالم را ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان ارزیابی کردند که به این مسئله اعتراض کردیم و کارشناسان دیگری برای ارزیابی ورود پیدا کردند اما در کارشناسی‌های بعدی به جای اینکه ارزش اموال زیاد شود جمع نهایی آنها به ۲ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان رسید، افزود: این در حالی بود که فردی به نام هندی بسیاری از اموال من را در امارات به نام خودش کرده بود.

اظهارات بابک زنجانی نشان می دهد اواخر مهر ماه سال جاری وزارت نفت ایران روند قضایی و البته قانونی تصاحب اموال بابک زنجانی را در خارج آغاز کرد و در اولین اقدام خواهان تمام سهام یک شرکت هوایی ترک شد به طوری که وزارت نفت ایران، مراحل قانونی شکایت و تصاحب اموال بابک زنجانی را در ترکیه آغاز کرد.

بر همین اساس، ایران طی اقدام قانونی خود در ترکیه خواستار تمام سهام شرکت هوایی «اونور ایر» ترکیه شد که بنا به ادعای مقامات وزارت نفت، تمام سهام این شرکت هوایی ترک متعلق به مهدی شمس و قدرت تانسل است که هر دو این افراد از عوامل بابک زنجانی در ترکیه بوده اند.

البته در همان زمان دادگاه عالی ترکیه اعلام کرد که واگذاری سهام این شرکت ترک به ایران باید با تأیید شمس و تانسل صورت گیرد.

در سال ۲۰۱۳، کل سهام شرکت هوایی «اونور ایر» ترکیه به تانسل و شمس که تبعه انگلیس نیز هست و در دوبی ساکن بود واگذار شد که ارزش این معامله حدود ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.

ظاهرا این موضوع و موارد دیگر از این قبیل موجب شده است تا بابک زنجانی نسبت به این قضیه اعلام نارضایتی کرده باشد.

در همین رابطه غلامرضا مهدوی وکیل شرکت ملی نفت در این پرونده پس از این اظهارات زنجانی می گوید آقای هندی اموال را به نام خودش نکرده بلکه به عنوان مشاور امور بین‌المل وزیر نفت و مسئول پیگیری مطالبات شرکت نفت، طبق مصوبه هیئت مدیره نفت وظیفه قانونی پیدا کرده به عنوان امین اموال، اموال زنجانی را در دبی به نام خودش کند.

مهدوی توضیح  می دهد زمانی که اموال زنجانی در دبی با مصوبه مسئولان امر در اختیار شرکت نفت قرار گرفت این شرکت به خاطر تحریم نمی توانست اموال را به نام خودش کند و به همین دلیل مسئولان مصوبه‌ای را گذراندند و اجازه دادند آقای هندی به عنوان امین اموال، اموال زنجانی را در دبی به نام خود کند.

البته این کار به صورت قانونی انجام شده و اقرار نامه‌ای هم تنظیم شده که طبق آن این اموال در واقع متعلق به شرکت نفت است و اگر بابک زنجانی پول‌ها را بازگرداند، کل اموال به خود متهم باز می‌گردد. بنابراین این اموال به صورت شخصی به نام هندی نشده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff