اقدام نظامی علیه سوریه پیامدهای فاجعه باری برای خاورمیانه خواهد داشت

رهبر سابق کوبا نسبت به پیامدهای اقدام نظامی علیه سوریه برای کل منطقه خاورمیانه هشدار داد. به گزارش خبرنگارهرمز به نقل از میامی هرالد، “فیدل کاسترو” رهبر سابق کوبا هشدار داد که حمله آمریکا به سوریه می تواند نتایج بسیار فاجعه باری را برای منطقه خاورمیانه به همراه داشته باشد و تهدید کننده صلح و […]

رهبر سابق کوبا نسبت به پیامدهای اقدام نظامی علیه سوریه برای کل منطقه خاورمیانه هشدار داد.

به گزارش خبرنگارهرمز به نقل از میامی هرالد، “فیدل کاسترو” رهبر سابق کوبا هشدار داد که حمله آمریکا به سوریه می تواند نتایج بسیار فاجعه باری را برای منطقه خاورمیانه به همراه داشته باشد و تهدید کننده صلح و امنیت بین المللی است.

در بیانیه وزارت خارجه کوبا آمده است که هاوانا هرگوه استفاده از سلاح شیمایی را در سوریه محکوم می کند و خواستار راه حل دیپلماتیک برای حل تنش ها در این کشور است که در این مدت بیش از ۸۰ هزار نفر کشته شدند.

مخالفان سوری در حالی ادعای استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی را مطرح کرده اند که تصاویر ماهواره ای ثبت شده از سوی روسیه نشان می دهد، بمبهای حامل مواد شیمیایی از مناطق تحت سیطره تروریستها به منطقه الغوطه اصابت کرده و در این مسئله یک کشور عربی به همراه یکی از گروههای مسلح نقش مستقیم داشته است. ارائه اسناد این اقدام تروریستها توسط روسیه به اعضای شورای امنیت در نشست اخیر آنها باعث سکوت و تغییر موضع اولیه آنها شده بود.