اقدام دولت در افزایش قیمت ها غیر کارشناسانه بود/ رکود و تورم در جامعه وجود دارد
+ پ -
اقدام دولت در افزایش قیمت ها غیر کارشناسانه بود/ رکود و تورم در جامعه وجود دارد

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس با بیان اینکه اصلاح قیمت ها باید به تدریج و براساس شرایط جامعه انجام شود، افزود:دولت در اقدامی غیر کارشناسانه و بدون هماهنگی اقدام به افزایش قیمت ها کرد.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی، نماینده مردم شرق هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر شرایط معیشت مردم گفت: تورم، افزایش قیمت ها و رکود در جامعه وجود دارد لذا اطلاعات آماری با احساس تغییرات در جامعه متفاوت است و در زندگی عامه مردم قابل مشاهده نیست.

وی با بیان اینکه روند رشد روز به روز تورم در جامعه کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد:نرخ رشد اقتصادی در گذشته منفی بوده که درحال حاضر روند صعودی دارد.

هاشمی افزود: تغییرات نسبی در مسائل اقتصادی کافی نیست و باید در بحث های مدیریتی و کلان اقتصادی به رشد واقعی دست یابیم.
وی با اشاره به موضوع هدفمند شدن یارانه ها تصریح کرد: طبق قانون افراد نیازمند باید یارانه دریافت کنند که تقریبا همه اقشار جامعه از جمله کارمند،بیکار ،سرپرست خانوار،تحت پوشش کمیته امداد وغیره را در برمی گرفت و به افراد غیر نیازمند نباید یارانه پرداخت می شد.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس تصریح کرد: قیمت بنزین هم از اساس قرار بود که به سمت قانون هدفمندی برود و براساس نرخ تورم ۵ درصد مشخص شده قیمت ها افزایش یابد تاهزینه های دولت تامین شود.

وی با بیان اینکه روش دولت در اجرا قانون اشتباه است، عنوان کرد: مجلس قیمت ها را مشخص نمی کند بلکه به دولت اجازه داده شد که ۵ درصد تعیین شده را اضافه کند و براساس آن تصمیم بگیرد اما دولت در اقدامی غیر کارشناسی ، بدون هماهنگی وآمادگی اقدام به افزایش قیمت ها کرد که باعث شد بسیاری از اقشار جامعه آسیب ببینند.

نماینده مردم شرق هرمزگان خاطر نشان کرد:اصلاح قیمت ها باید به تدریج و براساس شرایط جامعه انجام شود تا جامعه متحمل بار افزایش ناگهانی قیمت ها نشود واقشار عمومی جامعه نباید نگران حذف یارانه و مسائل اقتصادی باشند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff