اقدامات کنگره تأییدی بر دیدگاه‌های ایرانی‌های مظنون به رابطه با آمریکا است
+ پ -
اقدامات کنگره تأییدی بر دیدگاه‌های ایرانی‌های مظنون به رابطه با آمریکا است

المانیتور، در گزارشی با اشاره به اقدامات خصمانه اخیر کنگره آمریکا که البته با چراغ سبز دولت اوباما انجام شده نوشته این اقدامات، دیدگاه‌های جریان‌های مظنون به رابطه به آمریکا در داخل ایران را تأیید می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و  به نقل از فارس، المانیتور، روز سه‌شنبه در گزارشی نوشته اقدامات اخیر کنگره آمریکا، دیدگاه‌های جریان‌های مظنون به رابطه به آمریکا در داخل ایران را تأیید کرده و آن را تقویت می‌کند.

به نظر می‌رسد هدف «محمود پرگو» از نگاشتن این مقاله در «المانیتور» گوشزد کردن اظهاراتی از برخی مقامات دولت آمریکا بوده باشد که در زمان مذاکرات هسته‌ای از نقش «برجام» در تقویت برخی جناح‌های سیاسی در داخل ایران، سخن می‌گفتند.

در این گزارش آمده است: «حسن روحانی که به شدت از سیاست‌های هسته‌ای احمدی‌نژاد انتقاد کرد، توانست در انتخابات پیروز شود و محمد جواد ظریف را به عنوان وزیر خارجه انتخاب کرد.»

 وی خاطرنشان کرده توافق هسته‌ای امضا شده بین و گروه ۱+۵، در میان عده‌ای در ایران، شاهدی از نتایج مثبت گفت‌وگو میان آمریکا و ایران دیده شد.

«پرگو» در ادامه می‌نویسد: «با این وجود، این خط فکری، در پرتو مجموعه اقدامات اخیر آمریکا – از جمله رأی کنگره به قانون محدودیت تردد به آمریکا برای سفرکنندگان به ایران – در حال تغییر است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «در واقع، بسیاری در ایران به این نتیجه رسیده‌اند که ایالات متحده فارغ از اقدامات یا بیانات جمهوری اسلامی خصومت با ایران را ادامه خواهد داد.»

در ادامه این گزارش آمده است: «بنابراین، اجماع جدیدی در حال شکل گرفتن است – اما این بار علیه ایالات متحده.»

 تحلیلگر المانیتور خاطرنشان کرده افراد تقریباً تمامی طیف‌های سیاسی در ایران، تغییرات جدید در برنامه معافیت از روادید آمریکا را مغایر با برجام می‌دانند.

به نوشته این پایگاه خبری – تحلیلی، اقدامات اخیر مقام‌های آمریکا، هنگامی که در بستری تاریخی مورد بررسی قرار می‌گیرد، حاوی معانی مهم‌تری است.

مذاکره مقامات ایران با آمریکا در سال ۲۰۰۱ درباره آینده افغانستان در کنفرانس «بن» آلمان، و پس از آن سخنرانی «جورج دبلیو بوش»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا که ایران را محور شرارت خواند یکی از نمونه‌های تاریخی رفتار دولت واشنگتن در قبال ایران، ذکر شده که ظن خصومت‌ورزی‌های این کشور را تقویت می‌کند.

«پرگو» در بخش دیگر این مقاله، قانون جدید ویزای آمریکا را «عطیه‌ای الهی» برای اصولگرایان در ایران در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری خوانده است.

وی در بخش دیگر این مقاله به سخنان مقام معظم رهبری در اردیبهشت‌ماه سال جاری در جمع دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم نظامی اشاره کرده است که گفته بودند: «دشمنىِ دشمنان ما به‌خاطر این است که نظام جمهورى اسلامى در مقابل نظام سلطه ایستاده است؛ در مقابل عادت بدِ تقسیم دنیا به سلطه‌گر و سلطه‌پذیر ایستاده است؛ بقیه‌ى چیزها بهانه است. امروز بهانه، مسئله‌ى هسته‌اى است؛ یک روز بهانه، حقوق بشر است؛ یک روز بهانه، یک چیز دیگر است. آنها میخواهند نظام جمهورى اسلامى را از ایستادگى در مقابل قلدرها و گردن‌کلفت‌ها و باج‌بگیرها و زورگویان عالم منصرف کنند.»

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff