اقدامات ضد بشری آل سعود آبروری مجامع حقوق بشری را می برد/حکم اعدام شیخ نمر نمونه بارز استبداد در حکومت آل سعود
+ پ -
اقدامات ضد بشری آل سعود آبروری مجامع حقوق بشری را می برد/حکم اعدام شیخ نمر نمونه بارز استبداد در حکومت آل سعود

سخنگوی فراکسیون حقوق بشر با بیان اینکه آل سعود با اعدام شیخ نمر تیشه بر ریشه خود می زند،گفت:حکم اعدام شیخ نمر صادر شد که نمونه بارز استبداد در حکومت سعودی ها است .

غلامرضااسد اللهی، سخنگوی فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز با بیان اینکه رژیم آل سعود تمام ضوابط حقوقی و بین المللی را زیر پا نهاده است، گفت:آل سعود با قتل عام کودکان یمن بزرگترین جنایت بشری را مرتکب شده است.

وی اظهار کرد: رژیم آل سعود به ضوابط حقوقی و انسانی پایند نیست و با پرورش گروه های جنایت کار تکفیری و داعشی چهره بدی را از ماهیت اسلام و مسلمانان به جهانیان ارائه داده است .
اسداللهی با اشاره به بازداشت شیخ نمر توسط حکومت آل سعود، افزود: این رژیم در درون خود گروه استبدادی داردو با بازداشت آیت الله نمر تمامی مبانی بشری را زیر پا گذاشته است.

وی تصریح کرد:برخلاف تمام مواضع گیری ها و اعتراضات جوامع حقوق بشری حکم اعدام شیخ نمر صادر شد که نمونه بارز استبداد در حکومت سعودی ها است .

سخنگوی فراکسیون حقوق بشر با بیان اینکه آل سعود با اعدام شیخ نمر تیشه بر ریشه خود می زند، تاکید کرد:همه  آزاد اندیشان و همه کسانی که در راستای حقوق مظلومین باید با کمک یکدیگر مانع این اقدام شوند.

وی  اعدام یک شخصیت آزادی خواه را از نا کار آمدی حکومت عربستان دانست و افزود :باید جلوی اقدامات ضد بشری آل سعود گرفته شود چرا که این اتفاقات آبروری مجامع حقوق بشری را خواهد برد.

اسداللهی گفت : کشورهای غربی از حقوق بشر استفاده ابزاری می کنند،و با کشورهای که نوعا با آن ها هم سو هستند با مسائل ضد حقوق بشری این کشورها کاری ندارند اما کشورهای که با آنها همسو نیستند و منتقد سیاست هایشان هستند به مقابله با آنها می پردازند.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه با کشورهای غربی همسو نبوده لذا با کوچک ترین گزارش در باب حقوق بشر برایشان گزارش قطع  نامه  صادر می کنند و از طرفی دیگر چشمشان به جنایات و بسیاری از اقدامات ضد بشری کشورهای هم پیما همسوی خودشان هستند بسته اند.

سخنگوی فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:امروزه حقوق بشر یک ابزار سیاسی در دست قدرت ها است که جایگاه و اصالت خود را به عنوان یک ابزار برای دفاع از حقوق ابنای بشر و تعلقات فرهنگی اش از دست داده است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff