اقتصاد کشور تحت شعاع سیاست های غلط مدیریتی است/مبادلات مرزی ریشه در فرهنگ اقتصادی هرمزگان دارد
+ پ -
اقتصاد کشور تحت شعاع سیاست های غلط مدیریتی است/مبادلات مرزی ریشه در فرهنگ اقتصادی هرمزگان دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سیاست های غلط مدیریتی رونق اقتصادی را تحت الشعاع قرارمی دهد، اظهار کرد:عدم تولید داخلی باعث تامین نیاز های جامعه از مسیرهای غیرمتعارف می شود لذا باید سیاست گذاری های دولت منطبق بر تولید باشد .

ابوالقاسم جراره، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه معضل اقتصادی قاچاق باید ریشه یابی و دلایل این فرایند کارشناسانه بررسی شود، گفت: زمانی که شرایط مناسب برای مبادلات مرزی فراهم نباشد مردم برای انجام کاری که درریشه در تعاملات دیرینه و فرهنگ اقتصادیشان دارد به سمتی می روند که باعث ایجاد مشکل در کشور می شوند.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه سیاست های غلط مدیریتی رونق اقتصادی را تحت الشعاع قرارمی دهد، اظهار کرد:دولت می تواند باایجاد بازارچه های مرز، فعال کردن گمرکات و ایجاد زمینه تبادلات مرزی می تواند مانع از انحراف در روند اقتصاد کشور شد و زمینه واردات و صادرات را رونق بخشد.

 

 

 
جراره افزود: مسیرهای انحرافی و قاچاق باعث ضربه به اقتصاد و ایجاد رفتارهای هنجار شکن می شود که تاثیر مستقیم بر تولید دارد.

 

 

 
عضو کمیسیون اصولگرایان با تاکید بر اجرای سیاست های کلان و برنامه ریزی در عرصه اقتصاد کشور تصریح کرد: در تمام دنیا برای رصد کامل بر فعالیت های اقتصادی سیستم ها فرایندهای تعریف شده که بر این اساس فروشنده و بازاریان اجازه ای برای مصرف کالاهای غیر قانونی پیدا نمی کند.

 

 

 
نماینده مردم بندرعباس یادآور شد: طرح شبنم برنامه ای برای رصد کالا بود که به جای بررسی و حل مشکلات آن به بهانه ایجاد بروکراسی اداری و مشکلات بازرگانان جمع شد در حالی با رفع معایب این طرح می توان مانع از گسترش روز افزون قاچاق کالا در کشور شد.

 

 

 
وی با اشاره به سیاست های نادرست دولت در عرصه اقتصادی و قاچاق ۲۰میلیاردی کالا در کشور ، اظهار کرد:دستگاههای اجرایی با ایجاد سیستم های اقتصادی و نظارتی با اصلاح زمینه انحراف و ایجاد فرایند رصد در بازار مانع از ضربه پذیری اقتصاد و تولید داخلی شوند.

 

 

 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر تولید داخلی بیان داشت: عدم تولید داخلی باعث تامین نیاز های جامعه از مسیرهای غیرمتعارف می شود لذا باید سیاست گذاری های دولت منطبق بر تولید باشد .

 

 

 
جراره با بیان اینکه در تولید مبانی کار باید رعایت شود، خاطر نشان کرد:به دلیل رعایت نشدن سیاست گذاری ها کالاهای تولید شده توان رقابت را ندارند و واردات کالا به صرفه تر از تولید می شود که باید به تولید ملی توجه شود.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff