اقتصاد کشور تحت تاثیر عدم صدور مجوز برای صیادان قرار دارد / صید قاچاقی آبزیان درمانگر معضل بیکاری جوانان
+ پ -
اقتصاد کشور تحت تاثیر عدم صدور مجوز برای صیادان قرار دارد / صید قاچاقی آبزیان درمانگر معضل بیکاری جوانان

نماینده منتخب مردم مرکز هرمزگان در مجلس دهم اظهار کرد: اقتصاد کشور تحت تاثیر عدم صدور مجوز برای صیادان و شناورها قرار گرفته و باعث نارضایتی شهروندان شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسین هاشمی تختی نژاد، نماینده منتخب مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه از دریا در زمینه تجارت، حمل و نقل و هم صید و صیادی استفاده می شود، گفت: با توجه اینکه در کشور با مشکلی کم آبی مواجه هستیم احداث آب شیرین بعنوان یک معضل باعث آسیب رساندن به آبزیان می شود لذا  موضوع حفاظت از دریا بایستی مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده منتخب مردم مرکز هرمزگان در مجلس دهم بااشاره به وسایل حمل و نقل دریایی از جمله شناور، لنج و قایق اظهار کرد: اقتصاد کشور تحت تاثیر عدم صدور مجوز برای صیادان و شناورها  قرار گرفته است که باعث نارضایتی شهروندان شده است.

هاشمی تصریح کرد: زیاده روی در صید آبزیان باعث از بین رفتن گونه های دریایی می شود و از سوی دیگر صیادان بصورت غیرقانونی و بدون مجوز کار خود را انجام می دهند لذا بایستی بررسی کاملا کارشناسی شده انجام گیرد.

وی با بیان اینکه مسئولان شیلات مجوز لازم را برای صیادان صادر نمی کنند، خاطرنشان کرد: سخت گیری باعث رواج معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد به مواد مخدر روی بیاورند و حتی قاچاق می شود که در صورت مبتلا شدن به این معضلات تلاش بی فایده است لذا بایستی در بررسی ها و تنظیم اهداف بعنوان مجموعه ای هماهنگ در زمینه آب دریا، تجارت دریایی،  آبزی ها و بنادر برنامه ریزی موثری داشته باشیم.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff