تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 348671
تاریخ انتشار:جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

اقتصاد کشور با اتکا به توان داخلی رونق می گیرد/ کلام رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب دولت قرار گیرد/ نوکری استکبار دستاوردی برای سران فاسدمرتجع منطقه است

ائمه جمعه هرمزگان با تاکیدبر اینکه باید با اتکا به ظرفیت های داخلی و جوانان ملت سیاست های اقتصاد مقاومتی اجرا شود، اظهار کردند:کلام رهبر انقلاب در مجرای اقتصاد مقاومتی فصل الخطاب دولت قرار گیرد.

اقتصاد کشور با اتکا به توان داخلی رونق می گیرد/ کلام رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب دولت قرار گیرد/ نوکری استکبار دستاوردی برای سران فاسدمرتجع منطقه است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه بندرعباس با بیان اینکه هفته دولت  فرصتی برای رجوع به معیارهای خدمت خالصانه به مردم است، گفت:ارائه دستاوردها و معرفی خدمات انقلاب اسلامی و تلاش‌های دولت به منظور رفع محرومیت از جامعه و توسعه و پیشرفت کشور سبب تقویت امید در جامعه می‌شود.

وی با اشاره به هفت اولویت مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان اولویت‌های دولت اظهار کرد:جامعه در عرصه فرهنگ نیاز به کار تلاش و بیشتری دارد  لذا باید بپذیریم که از ابتدای انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ آن طور که باید و شاید عمل نشده و باید در این عرصه گام‌های هر چه بیشتری برداشته شود.

نعیم‌آبادی با بیان اینکه حقوق‌های نجومی ضربه‌ای به اعتماد مردم است، افزود: دولت باید در فیش های نجومی  با شفافیت هر چه بیشتری عمل کرده و با برخورد ویژه با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی از بیت‌المال، اعتماد را به جامعه بازگردانند.

وی تاکید کرد: مردم سرمایه‌های نظام ما هستند و و اگر انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان شکست‌ناپذیر شده است، به واسطه حضور مردم در صحنه و وجود رهبری هوشیار است و باید قدر این همگرایی و همدلی مردم را با مسؤولان بدانیم.

نماینده ولی فقیه رد استان هرمزگان با بیان اینکه اراده مردم و خدامحوری رمز موفقیت کشور است،تصریح کرد:دولت باید با دقت بیشتر به خواسته های مردم وجامعه توجه کندلذا مردم و دولت باید به اقتصادی مقاومتی ورودپیداکنندتافرامین رهبرانقلاب عمل شود.

نعیم‌آبادی با اشاره به خباثت برخی از سران کشورهای مرتجع منطقه در پراکندن تخم تفرقه و نفاق در میان ملت‌های مسلمان خاطر نشان کرد: نوکری آمریکا و استکبار دستاوردی برای سران فاسد این کشورها نخواهد داشت لذا باید با نابودی شیطان بزرگ، بساط نوکری آنان نیز برچیده خواهد شد و نابودی ظلم وعده خداوند در قرآن کریم است.

درگیری درجبهه حق و باطل همچنان ادامه دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر؛ حجت الاسلام میرزایی در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان با دعوت مردم به تقوای الهی با اشاره به حدیثی از امام رضا علیه السلام نعمت های الهی را مانند حیوانات وحشی دانست که اگر مصاحبت آنها را رعایت نکنید از دست می رود و راه مصاحبت شکر گزاری نعمت است.

امام جمعه پارسیان با تبریک روز زیارتی علی بن موسی الرضا(ع) و ایام شهادت شهید رجایی و باهنر گفت :فتنه تکفیر و داعش روی دیگر سکه شوم تروریسم است که روزی در ایران اسلامی با آرم مجاهدین و یا منافقین خلق در مقام خوش خدمتی به آمریکا ظاهر گردید و این روزها نیز در تکاپوی ائتلاف و به هم پیوستن حلقه های مختلف تروریستی علیه جریان مقاومت و نیز کانون عزت و وحدت امت اسلامی یعنی ایران مقاوم و بزرگ قرار گرفته‌اند.

خطیب نمازجمعه پارسیان ادامه داد؛ این بدان معناست که مبارزه حق و باطل هم چنان ادامه دارد و لذا باید با هوشمندی تمام ضمن تقویت جبهه خودی و استحکام بخشی به تمامی ارکان اتحاد و انسجام امت اسلام و ملت شریف ایران ، هم چنان دشمنان اسلام و انقلاب را مأیوس و ناکام بگذاریم.

وی به دیدار هیئت دولت با مقام معظم رهبری، به هفت سرفصل در زمینه های مختلف به عنوان اولویت اصلی و نقشه راه دولت اشاره و گفت:کلام رهبر معظم انقلاب خصوصاً در مجرای اقتصاد مقاومتی باید فصل الخطاب دولت قرار گیرد.
رییس شورای فرهنگی شهرستان از تبلیغات وسیع کنسرت در استان هرمزگان انتقاد و تأکید کرد :مشکلات مردم را با کنسرت و تئاتر نمی شود حل کرد بلکه گاهی ایمان جوانان را ریشه کن می کند.
امام جمعه شهرستان با تشکر از کاروان ورزشی ایران به پیام رهبر معظم انقلاب اشاره و گفت:افتخاری که زنان محجبه کسب کردند افتخار بزرگی است که ورزشکاران ما باید قدر این پیام را بدانند و اخلاق و پایبندی به ارزش ها را از ورزش جدا نکنند.
وی با تشکر از سفر استاندار به پارسیان در این هفته تأکید داشت:از فرصت پیش آمده برای تقویت ظرفیت های شهرستان از جمله صنایع انرژی بر استفاده گردد.
حجت الاسلام میرزایی در پایان یاد شهید سرافراز سردار کاوه را در کربلای ۲ زنده و ایشان را سند مظلومیت شهدا خواند.

تقوا سامان بخش زیر ساخت کشور است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از خبرنگار میناب جنوب،حجت السلام و المسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران مینابی گفت: علی رغم همه تلاش ها و کوشش های دولت در کشور تنها سامان بخش زیر ساخت کشور تقواست.

وی افزود: ساختن توپ و تانک تنها بازدارنده دشمن در جنگ سخت و ابزار جنگی است در صورتیکه اصل تقوا محافظ کشور در جنگ داخلی و خارجی و یک قدرت بازدارنگی الهی است.

امام جمعه میناب اظهار داشت:بیشترین بی تقوایی های امروز بخاط جستجو کردن انسان برای یافتن رزق های مادی و غافل شدن از ارزاق معنوی است .

وی تقوا را تخصص و قدرت بازدارندگی قوی بر گرفته از اراده الهی عنوان کرد و اذعان داشت: آمریکا از تخصص و تعهد رجایی که تخصص برگرفته از تقوا و اراده الهی بود می ترسید نه از تخصص بدون تقوای بنی صدر.

خطیب جمعه میناب دلیل اصلی تحقق بسیاری از آسیب ها، رشوه خواری،ربا، احتکار و حقوق های ناعادلانه را بی تقوایی عنوان کرد و گفت: همه مراکز قبل از اقدام برای انجام کاری تقوا را در خودشان نهادینه کنند چرا که تقوا تخطی از هیچ اصلی را امضا نمی کند و فرد را از تربیت آغا زاده ای باز می دارد.

معتمدی فر تصریح کرد: انسانیت و تکمیل شاکله هویتی فرد در پرتو تعالیم انبیا الهی شکل می گیرد و عدم آگاهی از باورهای فرهنگی و ملی و هویتی زمینه را برای گم شدن هویت در فرد فراهم می کند.

خطیب جمعه میناب با بیان اینکه میراث های فرهنگی، مشاهیر و مفاخر ایرانی اسلامی باید در شکل گیری هویت فرد نهادینه شود اظهار داشت: متاسفانه امروزه مفاخر و مشاهیر ما از طرف برخی افراد به سخره گرفته می شوند و در این بعد زمانی برخی ها هویت تمدنی و ملی خود را گم کرده اند و نمی دانند که این دوندگی های روزمره برای یافتن ارزاق مادی تنها کفش پاره کردن چیز دیگری نیست.

وی تاکید کرد: اگر هویت ملی و تمدنی طبق عمل براساس اصول انسانی بر گرفته از شاکله عالمه و ظالمه در فرد نهادینه شود زبانی که چشمه آتشین است به چشمه حکمت تبدیل خواهد شد و بسیاری از کارهای جا مانده بر زمین به سرانجام می رسد.

معتمدی فر همچنین به مسموم بودن فضای مجازی در دنیای امروزی و رواج بی تقوایی اشاره ای کرد و بیان کرد: مردم میناب در شناخت تهدیدها و آسیب های فضای مجازی بعنوان یک رزمنده عملیاتی عمل کنند و از رسیدن دشمن به اهدافش ناکام سازند.

دیپلماتهای خارجی حق سرک کشیدن به مقر های نظامی را ندارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام روح الله مختاری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک هفته دولت به همه دولتمردان خدمتگذار مردم اظهار داشت:افتتاح پروژه های هفته دولت گواه بر زحمات دولت مردان عزیز می باشد از این عزیزان تشکر می کنیم.
حجت الاسلام مختاری در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت افزود: دولت باید کارهای که انجام داده اند به گوش مردم برسانند و مردم سرمایه های دولت هستند و شهید رجایی و با هنر الگوی اخلاق و مردم داری بودند و باید در خدمت به مردم خدا را در نظر داشته باشیم احزاب و گروه ها رفتنی هستند انچه باقی می ماند رضایت خداوند است که باید داشته باشیم.
مختاری بیان داشت: مسئولین دولت فرصت باقی مانده را قنیمت بدانند و به صورت شبانه روزی و از سر اخلاص کار به کنند و رابطه ویژه با مردم داشته باشند و مسئله انتخابات نباید شما را از خدمت به مردم باز دارد و نباید خودتان را گرفتار مسائل انتخاباتی بشوید.
مختاری اظهار کرد: بهترین تبلیغ بیان عملکرد دولت است و دولت باید نقد پذیر باشد و استانه تحمل خودتان را بالا ببرید و منتقدان نیز نقد منصفانه داشته باشند هم عملکرد خوب انها را بگوید و هم معایب را و یک راه کار هم برای معایب داشته باشند.
حجت الاسلام مختاری در بخش دیگر سخنان خود به مسائل اقتصادی اشاره کرد و تصریح کرد: در بحث اقتصادمقاومتی انچه امروز می بینیم نا امیدی نسبت به غرب و آمریکا و ۱+۵ می باشد و همه مردم به این باور رسیده اند که از طرف غربیان گشایشی صورت نمی گیرد و سفر ظریف وزیر امور خارجه به کشورهای آمریکای لاتین و افریقا نیز گواه بر این موضوع است.
امام جمعه حاجی آباد ادامه داد: باید نگاهمون به همه دنیا باشد و تنها به چند کشور اروپایی اکتفا نکرد و امریکایی ها بدعهدی کردند و ما باید دست به زانوی خودمان بگیرم و با اتکا به کمک خداوند و اعتماد به جوانان ملت که خلاصه آن اقتصاد مقاومتی است.
حجت الاسلام مختاری افزود: مجموعه دولت باید هرفعالیتی که در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام می دهند چه بخش خصوصی و دولتی در راستای اقتصاد مقاومتی باشد و اقتصاد ما راهی جزء اقتصاد مقاومتی ندارد، باید تمام ظرفیت ها در عرصه کشاورزی و صنعت وارد عمل بشود کار اقتصاد مقاومتی با کار روزمره صورت نمی گیرد باید کار شبانه روزی آنهم به صورت جهادی شکل بگیرد و قوانین دست و پا گیر درزینه اقتصادی باید برداشته شود.
مختاری بیان داشت: انچه در برجام دست گیر ماشد بدعهدی آمریکایی ها بود و نباید در مقابل بدعهدی امریکایی ها کار نقد انجام بدهیم .
امام جمعه شهرستان در بخش دیگر سخنان خود به بحث امنیت ایران در منطقه اشاره کرد و بیان داشت: این امنیت حاصل تلاش شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی و نیروهای مسلح ما است که باید قدردان زحمات انها باشیم و مورد حمایت دولت قرار بگیرند.
مختاری در ادامه اظهار کرد: مسئولین مسله فرهنگ را جدی بگیرند و بارها مقام معظم رهبری در این مورد تذکر داده اند ولی مسئولین فرهنگی هیچ کاری انجام ندانده اندو در مسئله فرهنگ یک ولنگاری صورت گرفته است.
حجت الاسلام مختاری افزود: اولویت اول دولت باید خدمت به مردم باشد نه برگزاری کنسرت اجرای کنسرت هیچ دردی از جوانان ما درمان نمی کند اگر می خواهید کاری برای جوانان انجام بدهید در زمینه اشتغال انها کارکنید مسئولین نباید کنسرت را اولویت بدانند.
وی افزود: معنا ندارد دیپلماسهای خارجی راه بیفتند در کشور و هرجا که دلشان می خواهد سرک بکشند مگه ما در کشورهای خارجی این حق را داریم که انها این حق را به خود می دهند و به مکانهای نظامی ما سرک می کشند و جاسوسی می کنند و با بازیگران ما پارتی های شبانه برگزار می کنند و انحراف در بازیگران سینما و تلویزیون یعنی انحراف در جامعه باید به این موضوع مسئولین امر توجه داشته باشند.

نقد دلسوزانه هدیه به مسئولان است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با گرامی داشت سالروز شهادت بزرگ مردان شهید در دولت جمهوری اسلامی ایران شهیدان رجایی و باهنر گفت: این دو چهره ارزشمند گفتمان دولتمردان مسلمان را در صحنه عمل به تصویر کشیده و تابلوی یک دولتمرد واقعی مسلمان را ترسیم کردند.

وی افزود: شهدای بزرگ مرد دولت به جهان آموختند که می شود دولتمرد بود و در کمال زهد و تقوی و با درایت مدیریت کرد.می شود مسئولیت های بالای اجرایی را با توجه به معیارهای تقوی، خدا ترسی، مردمی بودن و حفظ بیت المال عملیاتی کرد.

علیدادی با تاکید بر اینکه هفته دولت با شهادت این شهیدان گره خورده است اظهار کرد: مسئولان باید رجایی گونه و باهنر صفت حرکت کنند و درعین حال مردمی، خداترس، الهی ، مدیر، مدبر و مسئولیت پذیر باشند.

وی با بیان اینکه دولت های پس از پیروزی انقلاب اسلامی درعرصه های مختلف زحمات بسیاری کشیدند و در هفته دولت فرصت مغتنم و ارزشمندی دارند تا تلاش ها و زحمات خود در عرصه اجرا را برای مردم بیان کنند.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه نقد های دلسوزانه و مودبانه هدیه ارزشمند و فرصت مناسبی است برای اهل قلم و اهل سخن که انتظارات و مطالبات مردمی را به صورتی عالمانه مطرح کنند.

وی بر آرامش موجود در میان مسئولان ادارات، سازمان ها و نهادهای مستقر در کیش تاکید کرد و افزود: کار و فعالیت در بخش های مختلف مدیریتی در منطقه در کمال آرامش و با همدلی و همیاری و بدون وجود هیچ گونه جنجالی در سالی که به فرموده رهبری سال همدلی و همزبانی نام گرفته ا ست ارزشمند و تحسین برانگیز است.

توجه به زیرساخت های آب و برق، توسعه بخش های مذهبی و فرهنگی، اجیاء جغرافیای منطقه، توجه به بخش های بومی و احیای بخش های قدیمی و بومی جزیره کیش بدون اینکه آسیب به بخش های تاریخی و با حفظ آثار ارزشمند قدیمی در طرح هایی که به زودی اجرایی خواهد شد، بهره برداری از منبع آب مرکزی از دیگر موارد عمرانی و زیرساختی است که امام جمعه جزیره کیش از اجرایی شدن آن ها توسط مدیریت سازمان و دیگر مسئولان قدردانی کرد.

شهیدان باهنر و رجایی ازحکومت طلبکار نبودند و حقوق نجومی نگرفتند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام هاشمی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به توکل انسان در کارها به خداوند متعال، اظهار کرد: در مشکلات و کارها باید همیشه توکل بر خداوند متعال کنیم یعنی اینکه در رسیدن به هدف درست، جهد و تلاش کنیم، نه اینکه گوشه خانه بشینیم و بگوییم توکل برخدا کردیم، باید با تمام توان کار کنیم، امید است که خداوند متعال به همه ما توفیق عنایت کند که از پس مشکلات برآییم.

وی با بیان اینکه خانم خانواده نقش مهمی در اقتصاد و مدیریت خانواده دارد افزود: اگر انتظارات خانم ها کمتر باشد شوهرش مجبور نمی شود که دنبال مال حرام برود، ما باید مدیریت اسلامی در جامعه و خانواده پیاده کنیم، هیچگاه خودمان را ازامن شیطان ندانیم، ما همیشه در معرض امتحان خداوند هستیم.

امام جمعه موقت رودان با بیان فرازی از دعای افتتاح ادامه داد: در این دعای شریفه می خوانیم که خدایا به ما دولت کریمه ای عطا کن که مردم را به سوی طاعت تو دعوت کنیم، در سایه این دولت کریمه مردم را در مسیر تو راهنمایی کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان اضافه کرد: ائمه اطهار به عنوان رهبران عدل در جامعه بودند، مردم نتوانستند تمکین کنند و آنها را به شهادت رساندند.

امام جمعه موقت رودان تصریح کرد: حکومت اسلامی ایران با خون صدها هزار شهید به ثمر نشست، و این آرزوی دیرینه ی مذهب شیعه بود که اولین حکومت شیعی در عصر حاضر، درکشور جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد و این ارث تمام شهداست.

وی همچنین گفت: تمام مردم و مسئولین نسبت به نظام اسلامی مدیون هستند و با تمام وجود باید از حکومت اسلامی در برابر استکبار جهانی دفاع کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه رودان تأکید کرد: مردم، مسئولان و هر کسی در هر پست و مقام، با ید حواسشان باشد که در آخرت باید پاسخگوی شهدا باشند.

وی با اشاره به شهادت شهیدان باهنر و رجایی و هفته دولت، اظهار کرد: ما با استقبال شهادت شهیدان باهنر و رجایی می رویم، رییس جمهور و نخست وزیری که بالاترین مدال افتخار در این حکومت داشتند، به قول حضرت امام خمینی(ره)، این دو عزیز خدمتگذاران بی منت بودند، این مسئولین برای ما حجت اند، مثل شهیدان باهنر و رجایی تلاش کنیم.

امام جمعه موقت رودان تصریح کرد: شهیدان باهنر و رجایی نه از حکومت طلبکار بودند و نه حقوق نجومی گرفتند.

هاشمی افزود: مردم کشور ما و شهرستان رودان لیاقتشان بیشتر از این است که ما داریم باید بیشتر کار کنیم،دولت به عنوان قوه مجریه که بیشترین اختیارات در بین سه قوه دارد باید با تمام تلاش کار کند، البته کارهای زیربنایی خوبی را شروع کرده و یا افتتاح می کند.

 

اعتماد به امریکا و غرب افتادن در دام شیطان است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری امام جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: امروز کشوری که مدافع حرم امن الهی است خودش جلاد کشتن انسانی های بی گناه و مظلوم شده و با بمباران مدارس،‌ درمانگاه‌ها، بازارها و اماکن عمومی و غیر نظامی ، شرارت بی‌سابقه ای در تاریخ در حال رقم زدن است و این رژیم قطعا با این اعمال ننگین که در دام وسوس انگیز شیطان افتاده رو به نابودی خواهد رفت.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای هئیت دولت و نکات مهم معظم له ابراز داشت: اعتماد به امریکا و غرب افتادن در دام شطیان است و نباید هیچ وقت به دولت امریکا و وعدهای آنها اعتماد کرد، اهمیت توجه به اقتصاد مقاومتی و لزوم اجرای عملی این طرح ها در جامعه و  توجه همه مسئولان به فرهنگ را از اولویت های مهم امروز جامعه برشمرد.

خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک یادآورشد: نبی مکرم اسلام فرمودند زمانی می آید که ظالمان همه جا افراد می گیرند و کسانی در این راه نجات می یابند که تمسک بجویند به عروه الوثقی و به نقل از پیامبر اسلام(ص) عروه الوثقی یعنی علی بن ابیطالب(ع) و کسانی نجات می یابند که ولایت علی و فرزندان او را قبول داشته باشند و از آنان تبعیت کنند.

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=348671
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,782 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی