اقتصاد کشورهای غرب و شرق به تنگه هرمز وابسته است
+ پ -
اقتصاد کشورهای غرب و شرق به تنگه هرمز وابسته است
جانشین منطقه یکم نیروی دریایی سپاه :

اقتصاد کشورهای غرب و شرق به تنگه هرمز وابسته است

سردار زارع با بیان اینکه تنگه هرمز مهم‌ترین کانال انتقالی نفت به بازارهای جهانی بشمار می‌رود افزود : اقتصاد کشورهای شرق و غرب به وجود تنگه هرمز وابسته است.

جانشین منطقه یکم نیروی دریایی سپاه گفت: تنگه هرمز مهم ‌ترین گذرگاه جهان می باشد که با توجه به حساسیت ها و اهمیت آن و فرموده مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا برای حفاظت و حراست بهتر از تنگه راهبردی هرمز و نظارت دقیق و بیشتر به نیروهای دریائی ارتش و سپاه واگذار شده است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، سردار پاسدار مرتضی زارع در مراسم معارفه اولین فرمانده پایگاه نیروی دریائی سپاه شهرستان سیریک افزود: یکی از مهمترین و راهبردی ترین ماموریت های حال حاضر منطقه یکم نیروی دریائی سپاه حفاظت و حراست از مرزهای آبی دریای خلیج فارس و دریای عمان بوِیژه تنگه استراتژیک هرمز است.
وی با بیان اینکه تنگه هرمز امروز در سطح دنیا بعنوان یکی از حساس ترین و مهمترین نقطه اقتصادی جهان محسوب می شود اظهار داشت:در هر ۵ دقیقه بطور میانگین یک نفتکش وارد و یا از تنگه هرمز خارج می شود و در این منطقه حساس بیش از ۶۷ فروند ناو امریکایی استقرار دارد که همه اینها نشان از اهمیت بالا و حساس کشورهای غربی بویژه امریکا ست که به نوعی اقتصاد کشورهای غرب و شرق به آن وابستگی مستقیم دارند.
جانشین منطقه یکم نیروی دریایی سپاه تصریح نمود: با توجه به جنگ هایی که در خاورمیانه توسط جهان غرب و در راس آنها امریکا ، اسرائیل ، انگلیس و عربستان سعودی با راه اندازی گروههای داعشی و تکفیری برای دست یابی به اهداف خود طراحی و مدیریت می کنند ولی به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و وجود رهبری مقتدر ، شجاع و بصیر جرات حتی کوچکترین تعرضی به خاک میهن ندارندکه همه اینها نشان از قدرت و توان نیروهای مسلح و ترس و واهمه دشمنان از نظام انقلاب اسلامی را در بر داشته است.
این مسئول یادآور شد: تنگه هرمز مهم‌ترین کانال انتقالی نفت به بازارهای جهانی بشمار می‌رود و از این تنگه روزانه بیش از میلیون ها بشکه نفت عبور می‌کند که این آمار خود حاکی از اهمیت بسیار زیاد این تنگه و نقش آن در اقتصاد جهانی است که با نگاهی به این تصویر می‌توان به ذخایر نفتی مختلف جهان نیز پی برد که در این میان خاورمیانه با داشتن ذخایری میلیاردی بشکه نفت بزرگ‌ترین منطقه نفت‌خیز جهان محسوب می شود.
وی اضافه کرد: مسلماً با توجه به بحران های اقتصادی‌ که کشورهای اروپایی و آمریکا با آن دست به گریبان می باشند افزایش قیمت نفت به هیچ وجه به نفع آنها نبوده و می‌تواند تأثیر بسیار منفی‌ای بر اقتصاد متزلزل و شکننده آنها داشته باشدو یکی از اهداف اصلی کشورهای غربی برای تسلط بر مناطق نفت خیز خاورمیانه و ایجاد جنگ های قومیتی و ملیتی برای تامین درآمد آنهاست.
در این مراسم سرهنگ دوم پاسدار حمید ملایی بعنوان اولین فرمانده پایگاه نیروی دریایی سپاه شهرستان سیریک معرفی شد.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff