اقتصاد و معیشت پاشنه آشیل کشور است/ متهمان فساد اقتصادی آلومینیوم هرمزگان عادلانه محاکمه شوند
+ پ -
اقتصاد و معیشت پاشنه آشیل کشور است/ متهمان فساد اقتصادی آلومینیوم هرمزگان عادلانه محاکمه شوند

نام گذاری سال ۱۳۹۵ به « اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل» نشان دهنده عملکرد نامطلوب دستگاه های ذیربط در سالیان گذشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان در خصوص واگذاری شبه کارخانه آلومینیومم هرمزگان به شرح ذیل می باشد:

امام خامنه ای مد ظله العالی :«در مورد اقتصاد، اعتقاد ما این است که پیشرفت اقتصاد کشور، باید همراه با عدالت باشد؛ ما اقتصاد منهای عدالت را قبول نداریم؛ یعنی انقلاب قبول ندارد؛ جمهوری اسلامی قبول ندارد.»
کمتر کسی است که در این سال ها فساد اداری و رانت را نشنیده یا ندیده باشد؛ این موضوع قاطبه هم وطنانمان را رنجانده است و با کمی گفتگو با مردم در می یابیم دغدغه ی بسیاری از آن ها رفع همین معضل است. اجرای عدالت توسط دستگاه های مسئول از حقوق مردم کشورمان است و پیگیری نهادهای مردمی و انقلابی در راستای اجرای عدالت و مبارزه با مفاسد نمونه ی بارز آن است.

 

بسیاری در کشور معتقدند که اجرای عدالت با مجازات مجرمین راه حل حداقلی است و به این درک رسیده اند که دستگاه های اداری و به طور کلی ساختار اداری کشور نیاز به بهینه سازی یا باز طراحی دارد.

 

طرحی مطمئن که در آن به عوامل بازدارنده از فساد و قوانین خود نظارتی توجه خاص شود تا به صورت خودکار، خود سیستم اقدام به دفع فساد کند. بخشی از برنامه های اقتصاد مقاومتی که از سوی امام خامنه ای به دولت ابلاغ شد نیز اشاره به همین موضوع دارد.

 
با توجه به روند نامگذاری سال های گذشته، در می یابیم پاشنه آشیل کشورمان از ناحیه اقتصاد و معیشت است؛ نام هایی چون «نوآوری و شکوفایی»، «اصلاح الگوی مصرف»، «حماسه سیاسی و اقتصادی»، «اقتصاد و فرهنگ»، «اقتصاد مقاومتی» و غیره، همه نشان از این دارد که حرکت ملت و دولت باید سوی اقتصادی داشته باشد. امسال نیز شعاری اقتصادی برای برنامه ها و حرکات ملت و دولت انتخاب شد که بیش از نام دیگر سال ها قابل تأمل و تعمق است.

 

 

نامگذاری سال۱۳۹۵به« اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل » بیانگر اهمیت حوزه اقتصاد وانفعال دولت در سالیان گذشته است.حال باید توجه داشت که حداقل سال۹۵،سال اقتصاد مقاومتی همراه با عمل باشد.

 

مردم استان هرمزگان کم و بیش با کارخانه ی آلومینیوم هرمزگان آشنا هستند و خبرهای آن را از خبرگزاری ها، صداوسیما و دیگر رسانه ها شنیده اند، گاه در کوچه و بازار نیز بحث این کارخانه است. شایعات و بعضا ادعاهایی در خصوص این کارخانه مطرح می شد که اهم آن ها در مورد نحوه تولید غیر استاندارد آلومینیوم در این کارخانه است؛ به طوری که ادعا می شد در این کارخانه به جای بکار گیری سوخت های فسیلی و چرخه های گرمایی [ و ایجاد جریان شیمیایی-الکتریکی ] از برق مستقیم برای چرخه تولید آلومینیوم استفاده می شده است و این موضوع سبب ضرر دهی کارخانه آن می شود. فارغ از لزوم بررسی این ادعا، کارخانه آلومینیم هرمزگان به بهانه ی ضرر دهی با قیمت بسیار پایین به بخش خصوصی واگذار شد.

 

طبق مدارک به دست آمده(از سازمان بازرسی کل کشور) و تاکید نهادهای نظارتی و حسابرسی، در واگذاری کارخانه آلومینیوم هرمزگان به بخش خصوصی فساد رخ داده است.

 

به نظر می رسد شایعات و ادعاها در خصوص ضرر دهی کارخانه مذکور نیز در راستای تلقین ورشکستگی کارخانه به هموطنان هرمزگانی و کلاه برداری از مردم بوده است. با وجود گزارش سازمان بازرسی کل کشور و دادگاهی شدن پرونده،در نهایت شگفتی باید به مردم عزیز هرمزگان بگوییم که دادگاه رأی به قانونی بودن واگذاری داده است!!!دم خروس را باور کنیم یا…؟!

 

بسیج دانشجویی خطاب به دستگاه قضائی اعلام می دارد،نام گذاری سال ۱۳۹۵ به « اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل» نشان دهنده عملکرد نامطلوب دستگاه های ذیربط در سالیان گذشته است.لذا از دستگاه قضایی کشور به عنوان پرچمدار مبارزه با فساد(اقتصادی)انتظار می رود تسلیم فشارهای چپ و راست نشود و عادلانه در جهت احقاق حقوق مردم گام بردارد.

 
اهم خواسته های بسیج دانشجویی از مقامات دولتی و مسئولین قضائی بدین شرح است:
۱- محاکمه ی عادلانه متهمان فساد اقتصادی در کارخانه ی آلمینیوم

۲- قیمت گذاری کارشناسی شده کارخانه و واگذاری ان به بخش خصوصی

۳- بهینه سازی دستگاههای اداری با توجه به قوانین موجود، برای جلوگیری از تکرار این چنین وقایع

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff