اقتصاد ملی با تشکیل شرکت های تعاونی عملیاتی می شود/ توسعه بخش تعاون بهبود توزیع درآمدی بهمراه دارد
+ پ -
اقتصاد ملی با تشکیل شرکت های تعاونی عملیاتی می شود/ توسعه بخش تعاون بهبود توزیع درآمدی بهمراه دارد

رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میناب گفت: تشکیل شرکت های تعاونی یکی از روش های سازمان یافته ای است که اقتصاد ملی با تحقق آن عملیاتی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فیروزه میرابی رییس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب با بیان اینکه تعاون و همکاری ذات در فطرت بشر دارد گفت: زندگی دسته جمعی و گردن نهادن به ضوابط و الزامات از جمله ضروریات  زندگی اجتماعی و تعاون است.

 

 

میرابی تشکیل شرکت های تعاونی یکی از روش های سازمان یافته ای دانست که توانسته تاثیر بسیار مهمی در زندگی امروز بشر برجای بگذارد.

 

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مشاور فرماندار در امور بانوان میناب گفت: افراد در اجتماع به منظور تامین نیازها و اهداف مشترک اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود از طریق اداره و نظارت دمکراتیک موسسه ای با مالکیت جمعی با همدیگر به نحو اختیاری توافق نموده اند.

 

 

وی افزود: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تاکید فراوانی بر اصل تعاون دارد، بر اساس اهداف پیش بینی شده در سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ۲۵ درصد از اقتصاد ملی باید در شرکت های تعاونی پیگیری و عملیاتی گردد.

 

 

 

مشاور فرماندارویژه میناب در امور بانوان میناب خاطر نشان کرد: شرکت های تعاونی علاوه بر همه قابلیت هایی که در خود جای داده اند دارای یک ویژگی بسیار ارزشمند می باشند و این ویژگی تکیه اقشار آسیب پذیر بر بخش تعاون است .

 

 

میرابی تاکید کرد: شرکت های تعاونی باید اقشار آسیب پذیر و دهک های کم درآمد جامعه را به سمت خود کشانده و فضای مناسبی برای همکاری این اقشار فراهم نمایند.

 

 

میرابی اظهار کرد: توسعه بخش تعاون میتواند مستقیما به بهبود توزیع درامد در جامعه و برقراری قسط و عدالت و گریز از تفرق و رو در رویی اقشار مختلف جامعه کمک شایان توجهی نماید.

 

 

وی گفت: تشکیل شرکت های تعاون توسعه و عمران شهرستان ها که با مشارکت حداقل نیم درصد از افراد شهرستان رسمیت می یابند را در دستور کار خود قرار داده است .

 

 

وی از تشکیل شرکت های تعاونی روستایی در شهرستان میناب خبرداد و افزود: با توجه به امتیازات ویژه ای که این شرکت ها نسبت به سایر شرکت ها دارند می تواند بخش قابل توجهی از فعالیت های اقتصادی را به خود جلب نمایند.

 

 

رییس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در پایان گفت: با سیاست گذاری، هدایت صحیح مشارکت ، همکاری آحاد جامعه و گروه های هدف به زودی شاهد پر کردن خلا های موجود و ترمیم اقتصادی با ماموریت و رسالتی که بخش تعاونی برعهده دارد  در کشور و شهرستان میناب خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff