اقتصاد مقاومتی نیازمند به اقدام و عمل است/ مشکلات اقتصادی کشور با شعار برطرف نمی شود
+ پ -
اقتصاد مقاومتی نیازمند به اقدام و عمل است/ مشکلات اقتصادی کشور با شعار برطرف نمی شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی حاجی آباد با اشاره به شعار سال ۹۵ ، گفت: امسال با نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری همه مسئولین باید در راستای تحقق این شعار گام های مثبتی بر دارند دیگر وقت شعار و همایش نیست باید وارد عمل شد و اقتصاد درون کشور را تقویت کرد این هم محقق نمی شود مگر با همت مسئولین تا کشور در زمان تحریم دچار مشکل نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد حیدری نارمندی رییس دانشگاه آزاد اسلامی حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم ضمن تبریک سال جدید ، اظهار کرد: چندین سال است که رهبر انقلاب با آگاهی از مسائل و مشکلات اقتصادی در کشور و تحریم های شدید اقتصادی از بیرون، استراتژی و اولویت کاری مردم و دستگاه های اجرایی را بحث اقتصاد، خصوصاً اقتصاد مقاومتی عنوان کرده اند، ولی تاکنون آن طوری که باید و شاید توقعات و مطالبات رهبری و مردم بر آورده نشده است.

حیدری بیان داشت: امسال با نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری همه مسئولین باید در راستای تحقق این شعار گام های مثبتی بر دارند دیگر وقت شعار و همایش نیست باید وارد عمل شد و اقتصاد درون کشور را تقویت کرد این هم محقق نمی شود مگر با همت مسئولین تا کشور در زمان تحریم دچار مشکل نشود.

وی افزود: با توجه به رش جمعیت و کمبود دانشجو دانشگاهها باید به سمتی پیش بروند که نگران کمبود هزینه نباشند ، لذا با توجه به شرایط مساعد شهرستان جهت کشت نخل پیارم ما هم در این زمینه سرمایه گذاری کرده و ۳۰ هکتار زمین کشاورزی که در اختیار مزرعه علمی تحقیقی دانشگاه بود را اختصاص به کشت پیارم دادیم و ما دو عضو هئیت علمی نیز در رشته کشاورزی داریم و کشت نخل پیارم از سال ۸۹ شروع کردیم و در سال قبل در روز درخت کاری قریب به ۷۵۰ نخل که ۴۰۰ تا آنها نخل پیارم و ۳۵۰ تا از سایر ارغام دیگر کشت شد در این مزرعه که در حال حاضر ما بیش از یک هزار نخل در مزرعه علمی تحقیقاتی دانشگاه داریم.

حیدری یاد آور شد: یکی از اقدامات که در زمینه مالی غیر شهریه ما به  دنبال آن هستیم که یکی از منابع مالی پایدار ما می باشد همین مزرعه علمی تحقیقاتی پیارم است.

حیدری با بیان اینکه خود ریاست دانشگاه آزاد کشت گیاهان گلخانه ای را در دستور کار دانشگاها قرار داده است ، افزود: یکی دیگر از اهداف ما در دانشگاه بحث گیاهان گلخانه ای است که استارت این کار از شهریور ماه در دانشگاه حاجی آباد در اولویت کاری ما قرار دارد و کشت گیاهان دارویی با توجه به این کار در شهرستان حاجی آباد گیاهان دارویی زیادی دارد که هنوز ناشناخته می باشند ما تصمیم به کاشت ارغامی از گیاهان هستیم.

این مقام مسئول بیان داشت: بحث اقتصاد مقاومتی بر می گردد به صرفه جویی در هزینه ها این یعنی کمک به اقتصاد مقاومتی باید در هزینه ها تاجایی که می توانیم کاهش بدهیم و این به صلاح همه دانشگاها و ادارات است باید دستمزدها هزینه های اضافی تا جایی که امکان دارد کم کنیم و یک نظارت دقیق برهمه هزینه داشته باشیم.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد حاجی آباد با برنامه ریزی جهت کاهش هزینه ها تمام کلاس های این دانشگاه در سه روز آخر هفته برگزار می کند تا در مصرف آب برق و امکانات آموزشی صرفه جویی کرده باشد .

محمد حیدری نارمندی با اشاره به سه خوابگاه اساتید و دانشجو که در دانشگاه آزاد حاجی آباد وجود دارد ،تصریح کرد: خوابگاه ها در ایام نوروز با قیمت مناسب در اختیار همکاران در دانشگاه آزاد و سایر هموطنان قرار گرفت و این سه خوابگاه می توانند منبع درآمد بسیار مناسبی برای دانشگاه باشند و ماظرفیت واگذاری این سه خوابگاه را به بخش خصوصی داریم، از آزمایشگاهای خاک و مکانیک که در اختیار داریم که دستگاهای بیسیار خوب و پیشرفته ای در زمینه آزمایشات خاکشناسی دارند را در اختیار دیگر ادارات قرار می دهیم و سالن های امتحان را در اختیاز گزینه دو و گاج قرار می دهیم که خود اینها نیز منابع درامدی بسیار خوب برای ما می باشند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی حاجی آباد افزود: یکی دیگر از اقدامات در زمینه اقتصادی بحث پژوهشی که به دنبال طرح های برون دانشگاهی هستیم و به ادارات اعلام کردیم هر گونه طرح پژوهشی که داشته باشند آن هم با توجه به اعضای هیئت علمی ما حاضر به انجام این کار تحقیقاتی هستیم این اهدافی است که ما در سال اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری فرمودند مابه دنبال افزایش منابع مالی برای دانشگاه هستیم.

 وی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد حاجی آباد دارای ۳۰ رشته در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی است و امسال ۴ رشته کارشناسی ارشد رشته ای مکانیک، اموزش ابتدایی،کشاورزی با گرایش بیوتکنولوژی نیز به این دانشگاه اضاف می شود.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff