اقتصاد مقاومتی زمینه‌ساز تقویت تولید ملی است

اقتصاد مقاومتی در واقع نوعی استقلال اقتصادی است که در پی آن تولید ملی خود را به جهان عرضه می‌کنیم و از وابستگی واردات اجناس و اقلام مختلف از دیگر کشورها رها می‌شویم.

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز،شیخ مسعود راهبر، امام‌جمعه اهل‌سنت بندرچارک ساعتی پیش در نشستی در جمع طلاب اهل سنت این بندر با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تحریم را بی‌اثر می‌کند، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در واقع نوعی استقلال اقتصادی است که در پی آن تولید ملی خود را به جهان عرضه می‌کنیم و از وابستگی واردات اجناس و اقلام مختلف از دیگر کشورها رها می‌شویم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه دین مبین اسلام توجه ویژه و خاصی به حفظ آبرو و حیثیت انسان‌ها دارد اظهار کرد: در روایتی پیامبراسلام(ص) در حجه‌الوداع می‌فرمایند که بردن آبروی مومن همانند حرمت روز عید قربان، حرمت ماه ذی‌الحجه و حرمت حرم خانه خدا؛ حرام است.

 

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرچارک با بیان اینکه در روایاتی دیگر حد گناه بردن آبروی مسلمان در ردیف گناه قتل نفس و ریختن خون مسلمان قرار داده شده است، گفت:آبروی انسان چیزی نیست که بتوان یک شبه آن را بدست آورد بلکه سال‌ها با عملکرد مناسب شخص به وجود می‌آید که بعضی افراد حقیر و کوچک دوست دارند آبروی مسلمانی را به راحتی از بین ببرند.

 

شیخ راهبر افزود: جامعه اسلامی برای حیثیت و شرف مسلمانان و مومنین اهمیت فراوانی قائل است و اگر کسی در پی از بین بردن آبروی شخصی یا زدن تهمت ناروا به مسلمان برآید حد «قذف» یعنی هشتاد تازیانه بر او اجرا می‌شود.

 

وی با اشاره به ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبریبه سران سه قوه و مسئولین نظام تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یک سیاست بسیار عالی و دیدگاهی دوراندیشانه توسط معظم‌له می‌باشد و معتقد هستم در صورت جامه عمل پوشاندن به اقتصاد مقاومتی، این سیاست اقتصادی می‌تواند کشور اسلامی و عزیزمان ایران را از هر تهدید و ترفند اقتصادی یا سیاسی از جانب دشمن مصون بدارد.

 

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرچارک تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی می‌تواند ایران را برای همیشه از دست آثار زیان‌بار تحریم‌های ظالمانه و نابجای استکبار جهانی رهایی دهد.

 

راهبری خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی در واقع نوعی استقلال اقتصادی است که در پی آن تولید ملی خود را به جهان عرضه می‌کنیم و از وابستگی واردات اجناس و اقلام مختلف از دیگر کشورها رها می‌شویم./انتهای پیام/