اقتصاد مقاومتی راه حل تولید و ترویج فرهنگ کار و تلاش در جامعه است
+ پ -
اقتصاد مقاومتی راه حل تولید و ترویج فرهنگ کار و تلاش در جامعه است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج قشم گفت: اقتصاد مقاومتی می تواند راه گشای افزایش تولید، رفع محرومیت و ترویج فرهنگ کار وتلاش در بین جوانان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  قشم آزاد ، سرهنگ حمید ماندگاری ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج قشم در  جلسه شورای اقتصادی قشم با بیان اینکه  هماهنگی و هم فکری بین دستگاه های اجرایی برای پیشبرد برنامه های اقتصاد مقاومتی و کارشناسی طرح های ابلاغی و مشخص شدن موانع احتمالی می تواند راه گشای افزایش تولید ، رفع محرومیت و ترویج فرهنگ کار وتلاش در بین جوانان باشد.

وی با اشاره به تهدیدات اقتصادی دشمن اظهار داشت : همانگونه که خود دشمنان هم اقرار داشته اند هرگز نمی توانند با نبرد نظامی علیه  نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران مقابله کنندو بر همین اساس اقدام به تحریمهای ناعادلانه اقتصادی علیه کشور ایران نموده اند.

 ماندگاری افزود: سپاه و بسیج که همواره وظیفه دفاع از دستاوردهای انقلاب و حقوق مردم را بر عهده دارد هم در این میدان  با ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی برای کمک به تولید و اقتصاد کشور اقدام می نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود محرومیت زدایی را از دیگر برنامه های بسیج سازندگی عنوان نمود و بیان داشت : نوجوانان و جوانان بسیجی با شرکت در گروه های جهادی در رفع مشکلات و محرومیت ها در قالب برنامه های سازندگی ، فرهنگی و ورزشی فعالیت می کنند.

میر هاشم، بخشدار قشم نیز با اشاره به وجود شغلهای کاذب در جزیره قشم اظهار داشت : با توجه به پتانسیل خوبی که در نوار مرزی در بحث تولید و گردشگرب وجود دارد اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی می تواند کسانی را که در این مسیر اشتباه  قرار دارند به سمت مسیر تولید و رزق حلال تشویق نماید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم گفت: با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی تولیدات کشاورزی و دامی در روستا ها احیا خواهند شد و اقتصاد شهرستان دگرگون خواهد شد.

مالک یزدان پناه بازدید از طرح های اجرا شده در عرصه کشاورزی را از جمله  اقدامات برای افزایش انگیزه  و فرهنگ سازی برای شرکت کنندگان در طرح های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

مدیر صنعت معدن و تجارت در خصوص صنایع تبدیلی و کارگاه های کوچک گفت : صنعت بسته بندی از جمله طرح های زودبازده است که در قشم بخوبی جواب داده است و از طرفی کسانی که در کار تولید مشارکت دارند باید ریسک پذیر بوده و آمادگی حضور در بازار رقابت را داشته باشند..

 در این جلسه مدیر اصناف منطقه آزاد قشم ، مدیر مرکز آموزشهای فنی و حرفه ای ، مدیر اداره تعاون ، مدیر کمیته امداد ، مدیر بانک مهر اقتصاد قشم ، مدیر بهزیستی ، معاونصنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد و معاون اداره شیلات قشم  نیز راهکارهایی در خصوص اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قشم ارائه نمودند.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff