اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور از بحرانهای اقتصاد است
+ پ -
اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور از بحرانهای اقتصاد است

معاون سیاسی استانداری استان هرمزگان گفت: مقام معظم رهبری بارها بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، توجه به راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور از مشکلات فعلی اقتصاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم ، معاون سیاسی استانداری استان هرمزگان در جمع مسئولان و شورای شهر و روستای شهرستان حاجی آباد ضمن تبریک هفته دولت اظهار کرد: مردم صاحب اصلی انقلاب و نظام هستند و دولت وظیفه دارد که به مردم کمک کند، دولت ها می آیند و می روند و این نظام و مردم هستند که همیشگی هستند.

مهندس اکرمی در ادامه تاکید کرد : ما در کشوری زندگی می کنیم که با خون هزاران شهید برپا شده است و امروز هرچه داریم از شهدا و ایثارگران است ما باید به خانواده شهدا توجه بیشتری داشته باشیم.

اکرمی در ادامه با اشاره ای به عملکرد دولت تدبیر و امید تصریح کرد: دولت روحانی زمانی روی کار آمد که ما تحریم بودیم و هیچ کشوری با ما ارتباط نداشت و قیمت نفت کاهش یافته بود و ما اگر نفتی هم می فروختیم اجازه آوردن پول نفت را به کشورمان نداشتیم و کشورهای قدرتمند جهان تلاش می کردند که با ما برخورد نظامی کنند، ولی ملت غیور ایران هیچ گاه به دشمن اجاز تجاوز به یک وجب از خاک خود را نمی دهد.

وی در ادامه افزود: همان طور که می دانید کشور ما بر پایه نفت است و اگر فروش نفت نداشته با شیم باید در کشور را ببندیم، این که رهبر گرانقدر ما بارها بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند به همین دلیل است که ما وابسته به نفت نباشیم اگر یک وقت نفتی در کار نباشد به مشکل اقتصادی کشور بر نخورد.

اکرمی در ادامه بیان داشت: در دولت گذشته همه کشورها با ما سرجنگ داشتند و هیچ کس جرات سرمایه گذاری در کشور ما را نمی کرد و دولت تدبیر و امید سعی دارد که همه مشکلات را با تعامل حل و فصل کند.

اکرمی در ادامه گفت: دولت باید پاسخگوی مشکلات مردم باشد کشور داری که با شعر امکان پذیر نیست و عقل و تدبیر می خواهد ما ۱۲ سال ایستادیم و مذاکره کردیم ولی راهی به جایی نبردیم ولی دولت تدبیر و امید با حمایتهای بی دریغ مقام معظم رهبری و رهنمود های ایشان توانست موفق شود و توافقی از مذاکرات حاصل شد.

وی در ادامه اظهار کرد: در زمان که آقای روحانی دولت را تحویل گرفتند نرخ رشد اقتصادی منفی و تورم ۴۰ درصد و پروژه هایی که کلنگ خورده و کار کارشناسی نشده همین طور رها شده اند و دولت روحانی در چنین شرایطی کار خود را شروع کرد، ما منابع محدودی داریم و باید اولویت بندی داشته باشیم و یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید مذاکرات هسته ای بود که باید کشور را امن می کردیم تا سرمایه گذار بیایند و در کشور سرمایه گذاری کنند.

وی در ادامه افزود: تاکید اقای دکتر روحانی و استاندار همیشه این بوده که هیچ پروژه ای را بدون اعتبار افتتاح نکنید و دولت روحانی به شعور مردم احترام می گذارد.
وی ادامه داد: تصمیمات و تلاش های دولت تدبیر و امید ما را از جنگ دور کرد و رشد اقتصادی و زمینه های سرمایه گذاری هم تا پایان سال در کشور شروع می شود، ایران در حال حاضر از یک آرامش نسبی برخوردار است.

IMG_0093

فرماندار حاجی آباد در این مراسم ضمن گرامی داشت هفته دولت اظهار داشت: امسال توسط مقام معظم رهبری سال دولت ملت همدلی و همزبانی نام نهاده شده است و ما امیدواریم که بتوانیم در تحقق شعار سال گام های مثبتی برداشته و برداریم و از مردم می خواهیم که در این راه ما را همراهی کنند.

اصغر جهانگیری در ادامه افزود: در سال گذشته ما ۱۲ میلیارد ریال در ۳۳ پروژه افتتاح کردیم و در بحث مناطق محروم اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال مصوب که حدود ۷۰ درصد آن محقق شد ه است.

وی در ادامه از افتتاح ۵۸ پروژه در هفته دولت در شهرستان خبر داد و افزود: ما پروژه گازرسانی به سه روستای تزرج ، معدنوئیه، برغنی را کلنگ زنی و کار کارشناسی و زیر ساخت ان آنجام شده استبهسازی معابر شهری، افتتاح یک مدرسه سه کلاسه، ساختمان دهیاریها، آبرسانی به روستاها، و برق رسانی به روستاهای محروم و در حوزه کشاورزی نیز طرح ها ی آبیاری تحت فشار افتتاح شده است.

در ادامه مراسم از کارمندان نمونه شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff