اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات می باشد/ برجام با بدعهدی غربی ها خسارت محض است
+ پ -
اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات می باشد/ برجام با بدعهدی غربی ها خسارت محض است

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، نگاه به درون است که در اقتصاد مقاومتی جامعه ی عمل به آن پوشانده می شود در صورتی که مسئولان دولتی راه حل همه ی مشکلات کشور را برجام می دانستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید محمدمتولی، عضور شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه جامع هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس؛ با بیان اینکه در توافق نامه هسته ای ایران با ۵ +۱ طرفین مذاکره تعهداتی را پذیرفته اند، گفت: در پایان مذاکره ایران هزینه های سنگینی را پرداخت کرده است اما متأسفانه طرف مقابل فقط بر روی کاغذ تعهداتی را پذیرفت که درصدد است از راه های گوناگون مانع اجرایی شدن تعهدات خود شود.

 

وی افزود: اخیرا در خصوص آزمایش موشکی ایران بیان کرد که تهران باید اقدامات تحریک آمیز را برای اجرای برجام را کنار بگذارد که در واقع اصلا چنین توافقی با این شرط، سندیتی در برجام ندارد.

 

عضور شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: بزرگنمایی برجام و اتفاقات بعد از آن باعث که یک توقع بزرگ از برجام در مردم ایجاد شود که می توان از عنوان فریب افکار عمومی هم استفاده کرد و این بزرگ نمایی هارا فریب افکار عمومی دانست.

 

متولی تصریح کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، نگاه به درون است که در اقتصاد مقاومتی جامعه ی عمل به آن پوشانده می شود در صورتی که مسئولان دولتی راه حل همه ی مشکلات کشور را برجام می دانستند که به معنای نگاه صرف به خارج نه به ظرفیتهای داخل است.

 

وی افزود: در خصوص اقتصاد مقاومتی حرف های بسیاری از مسئولین دولتی شنیده می شود اما هنگامی که شاهد عمل از سوی آنها نباشیم فایده ای ندارد.

 

عضور شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان بیان کرد: مردم و قشر جوان های انقلابی در راستای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی باید تلاش کنند کما اینکه جوان های انقلابی خیلی پیش تر از این ها وارد شده اند، برنامه دادند اما دولت بجای توجه به آنها به برجام چشم دوخته بود که حاصلش اکنون چیزی جز خسارت محض برای کشور نبوده است.

 

متولی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس توجه به جوان های انقلابی باعث شد که روی پای خودمان بایستیم و مقاومت کنیم، گفت:  هرکجا به نیروهای جوان و حزب اللهی اهمیت داده شد کشور به قله رسیده است لذا دولتمردان به نیروهای جوان و حزب اللهی اهمیت دهند چرا که تشنه ی خدمت به انقلاب اسلامی هستند.

 

وی با اشاره به اینکه ایران در سالهای گذشته با دانشمندان هسته ای به یک کشور تولید کنند فناوری و صاحب سرمایه انسانی تبدیل شده بود، افزود: البته هم سرمایه ی انسانی و هم سرمایه ی مادی از قبیل پلوتونیم که یک پسماند ارزشمند برای کشور محسوب می شد و ارزش دلاری هنگفتی برای ایران داشت و اکنون دیگر نیست!

 

عضور شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: متأسفانه عنصر لجاجت وجود دارد که باعث بسته شدن چشم ها بر روی واقعیت می شود هم اکنون کشور بخاطر برجام یک در حال خسارت دادن است و چیزی دست ایران را نگرفت.

 

متولی با بیان اینکه برجام های ۲و ۳ و امثالهم عقایدی است که  در متفکران و خواص جامعه ی ما تزریق می کنند، تصریح کرد: این عقاید غلط باعث می شود کشور را بر سر دوراهی قرار دهند که یا باید تسلیم قدرت استکبار جهانی شد و یا باید با آنها مقابله کنیم و هزینه های سنگین پرداخت کنیم مثلا تحریم!

 

وی افزود:  استکبار درصدد پیاده سازی نگاه به بیرون است  در حالی که اقتصاد مقاومتی راه مقابله با این عقاید و تفکر هاست، تفکری که به ما می آموزد باید به خودمان متکی باشیم و در مقابل استکبار مقابله کنیم و اگر هم تحریم شدیم با اتکا به توانمندی های داخلی دیگر ضرری را متحمل نمی شویم.

 

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان بیان کرد:  در مذاکره طرف مقابل به تعهداتش پایبند نبود و در صدد دور زدن آنهاست که با این شرایط، برجام می شود خسارت محض! چون عملا چیزی نصیب ما نشد حالا هر چقدر هم که دولتی ها آمریکایی هارا در شبکه های اجتماعی بلاک کنند یا با ایمیل زدن ها فشار بیاورند، دیگر قلب رآکتور اراک از بتن خالی نمی شود!

 

وی با بیان اینکه آمریکا از مدتها پیش بد عهدی خودشان را اثبات کرده بود، خاطرنشان کرد: اکنون باید با نگاه به درون و اهمیت دادن به جوان های حزب اللهی، اقتصاد مقاومتی را پیاده سازی کنیم تا دیگر مجبور نباشیم از بد عهدی و تحریم های دوباره ی آن ها با ایمیل فشار بیاوریم زیرا بد عهدی آن ها سابقه ی تاریخی دارد و برای امروز و دیروز نیست بلکه تا جهان، جهان است آمریکا دشمن انقلاب اسلامی خواهد بود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff