تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 470000
تاریخ انتشار:جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه سراسر استان هرمزگان عنوان شد؛

اقتصاد اصلی ترین صحنه تقابل دشمن و نظام اسلامی است/مسؤولان از واردات غیرضروری جلوگیری کنند

؛نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

اقتصاد اصلی ترین صحنه تقابل دشمن و نظام اسلامی است/مسؤولان از واردات غیرضروری جلوگیری کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛؛نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز  کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

بندرعباس:خروج سربازان آمریکایی از سوریه دروغ واضح ترامپ/ پاکسازی فلسطین از وجود رژیم غاصب صهیونیستی

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی پور ، امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه سخنان مقام معظم رهبری نقشه دشمنان را با شکست روبرو کرد، اظهار کرد: دشمنان در حال برنامه ریزی برای بر هم زدن افکارعمومی  و بد جلوه دادن سال ۹۷ بودند، که سخنان رهبر در آغاز سال نو و ارائه راهکارهایی برای شکست دشمنان، موجب برهم زدن برنامه های آنان شد.

امام جمعه موقت بندرعباس تصریح کرد: مردم ایران با خرید کالاهای ایرانی و جلوگیری از خروج ارز از کشور قطعا موجب  عقب نشینی دشمنان و پیشرفت کشور خواهند شد.

حسینی پور با بیان اینکه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی توانست در مناطق مختلف جهان انسان های با شخصیت تربیت کند، یادآور شد: شهید صیاد شیرازی با وجود اینکه فردی نظامی بود، در راستای مبانی دینی قدم بر می داشت، در واقع از صیاد شیرازی می توان به عنوان نمونه بارز یک مرد مجاهد یاد کرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن در  آستانه شهادت امام موسی صدر و بنت الهدی صدر، افزود: امام موسی صدر مردی بود به دنبال انجام مسئولیت های مسلمانی و جهانی خویش بود، و برای انجام این مسئولیت عرب و عجم بودن افراد ملاک نبود.

امام جمعه موقت بندرعباس بیان کرد: شهید آوینی به عنوان سید شهیدان اهل قلم توانست هنر انقلاب اسلامی را به نمایش بگذارد، در واقع آنچه اسلام و انقلاب اسلامی سرمی زندباید برخواسته از اسلام و قرآن با نقش و نمای هنر اسلامی باشد.

حسینی پور بابیان اینکه امام راحل (ره) تهدیدها را به فرصت تبدیل می کردند، عنوان کرد: امام خمینی(ره)  در زمان اعلام قطع رابطه ایران وآمریکا فرمودند تنها اقدام  کارتر که به نفع مظلومان بود، اعلام قطع ارتباط بین ایران و آمریکا بوده است.

وی افزود: کشور ما برای داشتن قدرت مانند دولت ترامپ و عربستان که برای حفظ قدرت و جمع کردن ثروت اقدام به فروش اسلحه برای کشتار کودکان می کند، نیاز ندارد.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: ترامپ به دروغ می گوید، سربازان خود را از سوریه خارج می کند، اماهمه می دانند این تنها بهانه ای برای اخاذی پول از دولت عربستان و در یافت هزینه اقامت سربازان آمریکایی در سوریه است.

حسینی با اشاره به اینکه پیشرفت کشور در گستره پژوهش های علمی و دستیابی به توانمندی هسته ای، تصریح کرد:جوانان مسلمان، مومن و متعهد ایرانی توانستند تکنولوژی فناوری هسته ای خود را به رخ جهانیان بکشند.

وی گفت: اگر امروزه شاهد وجود نورانیت در جهان هستیم قطعا به خاطر وجود نظام جمهوری اسلامی و سکان داری  مقام معظم رهبری است که توانسته این کشتی عظیم را  به سلامت در روی اقیانوس ژرف مدیریت کند.

امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به اینکه مردم دنیا به این نتیجه رسیده اند که خودشان باید قیام کنند، خاطر نشان کرد: راهپیمایی های مردم فلسطین ستودنی است، و با وجود اینکه رژیم غاصب صهیونیستی به دنبال تصرف قدس است، به زودی شاهد پاکسازی قدس و فلسطین از وجود اسرائیلی ها خواهیم بود.

کیش:شعار سال ترسیم نقشه راه برای برنامه ریزی دولتمردان است/ اقتصاد اصلی ترین صحنه تقابل دشمن و نظام اسلامی

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی به تعیین شعار حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان شعار سال اشاره و با بیان تاریخچه این رویداد اظهار کرد: توجه به تاریخچه و بنیانگذار شعار سال عملی شایسته است که باید توسط دانش آموزان و دانشجویان مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته و پیرامون آن تحقیق شده و مقالات متعددی نگاشته شود.

وی با بیان اینکه امام راحل (ره) در سال ۱۳۶۰ که یکی از سال های سخت انقلاب بود و رئیس جمهور وقت سعی در ایجاد جنگ داخلی داشت برای نخستین بار با تاکید بر “حاکمیت قانون و لزوم پایبندی به قانون” بنیانگذار شعار سال بودند اگر چه با عنوان مشخص شعار سال اعلام نشد افزود: پس از این دوران رهبر معظم انقلاب از سال ۶۹ تا ۷۷ هر سال عناوینی همچون “تحول درونی و اصلاح امور”، “تحکیم معنویت”، “صرفه جویی”، “ضرورت پرهیز از اسراف و حفظ ثروت و منابع عمومی را بدون عنوان شعار سال مطرح کردند.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه انتخاب شعار سال و توجه جامعه به یک موضوع خاص توسط رهبر معظم انقلاب تعیین نوعی نقشه راه است افزود: این نقشه راه می تواند برای دولتمردان، خواص و افراد تاثیر گذار جامعه محور برنامه ریزی های کشور در طول سال قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از سال ۸۸ تا ۹۷ شعارهای منتخب مقام معظم رهبری بر محور اقتصاد مطرح شده است تاکید کرد: رهبر انقلاب با تعیین این شعار ها می خواستند به ما بفهمانند که اقتصاد جبهه جدید و اصلی ترین صحنه تقابل دشمن با نظام اسلامی است.

حجت الاسلام حسن زاده تصریح کرد: باید از اقتصاد کشور غافل نشد و سعی بر تقویت اقتصاد داشت و حمایت از کالای ایرانی نیز در این رابطه مطرح شده است.

وی ادامه داد: حمایت از کالای ایرانی یعنی حمایت از کار ایرانی،حمایت از سرمایه و کارخانه ایرانی و حمایت از تولید ملی که اگر دولتمردان و مردم به واقع این شعار را نقشه و چراغ راه خود قرار دهند اقتصاد کشور رو به رشد بوده و موفق خواهیم شد.

امام جمعه کیش با تبریک روز ملی فناوری هسته ای یاد و خاطره شهدای هسته ای کشور را گرامی داشته و شهادت بسیجی متفکر، شهید آوینی سید شهیدان اهل قلم، شهادت سردار بزرگ جبهه های ۸ سال دفاع مقدس صیاد شیرازی و شهادت آیت الله صدر را تسلیت گفت.

وی همچنین با تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) هفتمین اختر آسمان امامت و ولایت، ولایت را اساس و شالوده اسلام دانست و تاکید کرد: به فرموده امام باقر(ع)« اسلام بر ۵ پایه نماز، زکات، روزه، حج و ولایت استوار است و در اسلام به هیچ یک به اندازه ولایت تاکید نشده است.»

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با تاکید بر اهمیت صبر در آموزه های دینی افزود: صبر امری بسیار ارزشمند است که اگر انسان خود را به آن مزین کند در سایه صبر می تواند به تعالی معنوی دست یابد.

وی با بیان اینکه صبر بر مصیبت، صبر در طاعت و صبر در معصیت را مواردی است که در اسلام برآن بسیار تاکید شده است اظهار کرد: اگر جوانان در جستجوی تعالی معنوی هستند باید در مقابل معصیت صبر کنند که در سایه آن می توانند به کمال معنوی برسند.

امام جمعه کیش صبر را کیمیایی ارزشمند برشمرد که به عنوان ویژگی های پیامبران در قرآن از آن یاد شده است و در حکمت ۸۲ نهج البلاغه نیز امام علی(ع) صبر برای ایمان را به منزله سر برای بدن توصیه کرده اند.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش و با حضور مردم مومن در مصلای کیش برگزار شد.

حاجی آباد:مسؤولان از واردات غیرضروری جلوگیری کنند

حجت الاسلام مختاری امام جمعه شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: روزگار پیش رو روزهایی هست که مشکلات ملت ما حل خواهد شد و مابقی مشکلات نیز با یاری خداوند و همت مسئولین و مردم حل خواهد شد.

مختاری افزود: یکی از راههای رهایی از مشکلات قناعت کردن است و یکی دگر از راهها طبق سفارش مقام معظم رهبری حمایت از کالای ایرانی است حمایت از کلای ایرانی مخاتبش عمدتا سه گروه هستند یک گروه  عموم مردم  و باید مردم از سر تعصب و غیرت برویم سر خرید کالای ایرانی ، فروشنده ما با افتخار بالای مغازه اش بنویسد فقط کالای ایرانی به فروش می رسد اگر می خواهیم مشکل اشتغال حل بشود باید این کار را بکنیم.

وی بیان داشت: ریشه مشکلات فرهنگی و بیکاری و اعتیاد و طلاق ریشه اش در نبود اشتغال می باشد گره کار به دست خود مردم باز می شود وقتی روی خرید و فروش کالای ایرانی تعصب و غیرت داشته باشیم.

امام جمعه حاجی آباد ادامه داد: گروه دوم تولید کننده گان هستند که باید کیفیت کالاهایشان را بالا ببرند و با قیمت مناسب وارد بازار کنند مسئولین و تولید کننده کمک کنند تا کالای با کیفیت به دست مردم برسد و و مخاتب سوم مسئولین محترم و دولت هستند شما باید خودتان را مکلف به حمایت از کالای داخلی بکنید.

حمایت  از کالای ایراینی یعنی کمک کنید که تولید کننده کالای با کیفیت تولید کند، وام کم بهره باید در اختیار تولید کننده قرار بگیرد و مالیات سنگین از تولید کننده گرفته نشود و جلوی واردات بی رویه کالای خارجی باید گرفته بشود معنا ندارد باوجود مشابهه کالای داخلی باز خارجی همان کالا هم وارد بشود.

وی تاکید کرد: تمامی ادارات و سازمان ها باید مکلف بشوند که تحت هیچ شرایطی کالای خارجی نخرند و از کالای داخلی استفاده کنند باید اول خود مسئولین شروع به خرید کالای داخلی کنند و بعد مردم از آنها الگو برداری کنند.

خطیب نماز جمعه حاجی آباد گفت: نام گذاری سال ۹۷ به نمام حمایت از کالای ایرانی کاملا حکیمانه بوده است و به معنای این است که بازار داخلی و خارجی را سرسامان دادند و جا برای فروش محصولات منجمله محصولات کشاورزی باز کردند و و همه ساله بخشی از محصولات کشاورزی استان هرمزگان دارد تلف می شود حمایت از کالای داخلی یعنی بازار برای فروش محصولات ایجاد کردند.

مختاری یادآور شد: مسئولین و دولت موظف هستند که بازار برای صادرات محصولات کشاورزی ایجاد کنند زیرا کشاورز ما که با کشورهای همسایه ما ارتباط ندارد پس مسئولین امر باید زمینه آن را فراهم کنند.

وی با اشاره به کشتار ۲۱ نفر از مردم مظلوم فلسطین توسط اشغالگران رژیم صهیونیستی، گفت: مسئله جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در غزه همچنان ادامه دارد و دشمنی اسرائیل با همه مسلمانان است و همچنین عربستان سعودی با سلاح آمریکایی مردم بی‌دفاع یمن را به خاک و خون کشیده است و صدای سازمان ملل و دیگر کشورها هم شنیده نمی‌شود.

امام جمعه حاجی آباد با اشاره به ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای، آن را نماد اقتدار و توانمندی انقلاب اسلامی در دنیا دانست و یاد شهدای هسته‌ای، شهید آوینی، شهید صیاد شیرازی و مدافع حرم را گرامی دانست.

مختاری در پایان با تقدیر از نیروهای امنیتی، انتظامی، پلیس راهنمایی و رانندگی، سپاه و بسیج ، اظهار کرد: این نیروها در ایام تعطیلات نوروز امنیت را برقرار نمودند و بویژه پلیس راه جاده‌ها را به خوبی کنترل نمود و امسال با کمترین حوادث رانندگی مواجه بودیم.

پارسیان:عنصر مهم اقتصاد مقاومتی حمایت از کالای ایرانی است/ ظاهر برجام هسته ای اما اقتصاد را فلج کرد

حجت الاسلام میرزایی در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به نام گذاری سالها که از ابتکارات رهبر معظم انقلاب اسلامی است گفت: این نام گذاری ها تشریفاتی نیست بلکه برگرفته شده از رصد نیازهای کشور و راه درمان آن است.

میرزایی، دلیل شعار امسال را در ابتدا، روبرو شدن جمهوری اسلامی با چالش مهم مشکلات اقتصادی دانست و اظهار کرد: دشمنان انقلاب برای از پا درآوردن این نظام از همین عرصه وارد شدند و به آن امید دارند، لذا بر این اساس تکیه مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی به منظور حل مشکلات اقتصادی و رفع این چالش مهم نظام است و یکی از عناصر مهم و اصلی اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی است.

وی، با بیان راه حل مشکلات اقتصادی، تأکید کرد: اگر شعار امسال به همراه پیوست هایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند، مورد نظر قرار گیرد بسیاری از مشکلات اقتصادی پیش رو از میان برداشته می شود، این پیوست ها از قبیل بهره گیری از ظرفیت های دست نخورده داخلی، مقابله جدی با واردات بی رویه، مبارزه با قاچاق کالا، تغییر ساختار استاندارد از یک ناظر خنثی به سازمان سخت گیر در جلو گیری از تولید کالای بی کیفیت و برخورد جدی با مفاسد اقتصادی و امثال آن می تواند گام مهمی را در بر طرف ساختن مشکلات اقتصادی بردارد.

امام جمعه پارسیان، یکی از موانع جدی برطرف شدن مشکلات اقتصادی را برجام دانست و افزود: ظاهر برجام هسته ای است اما در باطن جز فلج کردن اقتصاد جمهوری اسلامی چیز دیگری نبوده و
تا برجام به عنوان جنگ افزار اقتصادی در اختیار دشمن است، گشایش اقتصادی با دشمن دشواری های فراوان روبرو خواهد بود.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به بدعهدی های آمریکا، تصریح کرد: حالا که آمریکا بر عهد خود باقی نمانده و بارها برجام را نقض کرد بهترین فرصت برای خروج از ان و پایان دادن به خسارت هایی است که از این رهگذر به مردم تحمیل شده است.

میرزایی، همچنین با اشاره به تهدیدات ترامپ در جهت خروج از برجام، آن را لاف گزاف دانست چرا که همه آنها می دانند در مقابل این همه امتیازات نقدجمهوری اسلامی، نه تنها امتیازی ندادند بلکه دهها تحریم به تحریم های قبلی ایران افزوده شد و دنبال امتیاز گیری های جدید هستند.

وی، به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان مبنی بر این که تا ده الی پانزده سال دیگر وارد جنگ با ایران می شود اشاره کرد و گفت: اولا، ده تا پانزده سال فرصتی برای آمریکا و اروپا است تا عربستان را بدوشد ثانیا ، در زمانی این اراجیف زده می شود که ال سعود در گرداب یمن فرو رفته و یمنی که قرار بود یک هفته پایان پذیرد وارد سال چهارم آن شده و ثالثا، اگر آمریکا توان مقابله نظامی با ایران را داشت لحظه ای درنگ نمی کرد.

امام جمعه پارسیان با اشاره به پاسخ نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین و تاکید معظم له بر مواضع همیشگی جمهوری اسلامی در حمایت کامل از فلسطین، علاج مساله فلسطین را تقویت جناح مبارز و مقاوم در دنیای اسلام و تشدید مبارزه با رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کردند: حرکت به سمت مذاکره خطایی نابخشودنی است و پیروزی ملت فلسطین را به عقب می اندازد.

خطیب نماز جمعه پارسیان ادامه داد: در حالی که این روزها با جنایت دیگری از صهیونیست غاصب در سرکوب کردن تظاهرات مردم فلسطینی روبرو هستیم ، ولیعهد عربستان پرده از چهره منافق خود بر می دارد و اسرائیل را به رسمیت می شناسد و پشت پرده به رسمیت شناختن اسرائیل غاصب، یکی از چهار شرط هایی بود که آمریکا برای رسیدن بن سلمان به پادشاهی عربستان گذاشته بود.

میرزایی، با اشاره به ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای، آن را نماد اقتدار و توانمندی انقلاب اسلامی در دنیا دانست و یاد شهدای هسته ای، شهید آوینی، شهید صیاد شیرازی و مدافع حرم را گرامی دانست.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان از اقدامات ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی از جمله فرمانداری، آموزش وپرورش، نیروهای نظامی و انتظامی، هلال احمر و راهداری قدردانی و اقدامات خوب شهرداری را برای ترمیم فضای شهری اقدام مناسب دانست و از همه مسئولان جهت رعایت مراتب شرعی و اسلامی در مراسمات درخواست کرد.

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=470000
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل