اقتصادمقاومتی نوعی تقابل با اقتصاد درون کشور است/ توجه عمیق به قرآن راه حل تمام مشکلات است
+ پ -
اقتصادمقاومتی نوعی تقابل با اقتصاد درون کشور است/ توجه عمیق به قرآن راه حل تمام مشکلات است

اولین همایش علمی پژوهشی نهج البلاغه امروز صبح در بندرعباس برگزار گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمودرضا جمشیدی، مدیر حوزه های علیمه الزهرا(س) در اولین همایش علمی پژوهشی نهج البلاغه بندرعباس با اشاره به قرارگیری در هفته وحدت گفت: امیدواریم بتوانیم در کشور وحدت ، همدلی و چهره ناب اسلام محمدی که همان جلوه حقیقی پیامبر رحمت است را نشان دهیم.

وی با اشاره به تعریف اقتصاددانان از اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصادمقاومتی نوعی تقابل با اقتصاد درون کشور است اقتصادی که منفعل نیست و بتوان ساختار اقتصادی موجود را تغییر دهیم و با بومی سازی کردن آن در جهان مقتدر شد.

مدیر حوزه های علیمه الزهرا(س) با بیان اینکه به اینکه امیرالمومنین علی (ع) در تدابیر مختلف برای موفقیت در هرکاری داشتند، اظهار کرد: باید حرکت اقتصادی را به منابع بیرونی محدود کرد و با تلاش و پشتکار خودمان اقتصاد درون زایی را داشته باشیم و آن را به پایان برسانیم زیرا ناتمامی کارها و پروژه ها، اقتصاد کشور را فلج می کند.

 

جمشیدی با بیان اشاره به عنوان سال تصریح کرد: به دلیل تلاش مضاعف و نشان اهمیت موضوع رهبر انقلاب پنج سال است که شعار سالها را اقتصاد مقاومتی مطرح کرده اند تا کشور در تمامی زمینه ها روی پای خودش بایستد.

 

وی بیان کرد: اجزای جامعه با یکدیگر ارتباط  دارند و هیچ کدام از نهاد های جامعه جدا از یکدیگر اصلاح نمی شوند بلکه در کنار یکدیگر به نحو موثری کار کنند.

 

مدیر حوزه های علیمه الزهرا(س) با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید گفتمان سازی شود، گفت:  گفتمان های محدود به گفتمان رایج تبدیل شود و ریشه در مبانی اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

 

جمشیدی بیان کرد: با توجه به اینکه  تحریم ها مشکلاتی را به وجود آمده است بایستی با برنامه ریزی  راه حل های ساده و متناسب با اقتصاد را رواج دهیم و برنامه ریزان اجتماعی و اقتصادی باید عملکرد خوبی را داشته باشند و  زمینه فساد را کم کنند.

توجه عمیق به قرآن راه حل تمام مشکلات است

شیخ محمد عقیل رضوانی، امام جمعه اهل سنت بندر کنگ در اولین همایش علمی پژوهشی نهج البلاغه بندرعباس با اشاره به تبریک ولادت پیامبر اکرم و هفته وحدت اظهار کرد: نهج البلاغه کتاب گویا است که حضرت علی (ع) آن را تعلیف نموده است .

وی افزود: ما نباید به دنبال تفرقه باشیم با توجه به اینکه کتاب قرآن که زبان گویا خداوند است می توانید تمامی مشکلات را حل کنیم.

امام جمعه اهل سنت بندرکنگ بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در جوامع به وجود می آید نتیجه سطحی نگری قرآن است در صورتی که این کتاب یک برنامه اصیل زندگی  و باید توجه عمیق ّبه داشته باشیم.

 

 

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff