اقتدار و توان هسته ای جمهوری اسلامی ایران دشمن را پای میز مذاکره نشاند/ بدعهدی دشمنان در صحنه بین المللی به وضوح دیده می شود
+ پ -
اقتدار و توان هسته ای جمهوری اسلامی ایران دشمن را پای میز مذاکره نشاند/ بدعهدی دشمنان در صحنه بین المللی به وضوح دیده می شود

امام جمعه کیش گفت: اگر موقعیت و توان هسته ای ایران نبود مطمئن باشید که دشمنان با ما سر میز مذاکره نمی نشستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های این هفته نماز سیاسی عبادی جمعه با تبریک روز ملی فناوری هسته ای گفت: این روز برای ملت فهیم و شجاع ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران افتخار بزرگی است.

 

وی افزود: این از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که توانستیم روی پای خود ایستاده و در مقابل دشمنان قد علم کرده و از حقوق مسلم خود دفاع کنیم.

 

خطیب جمعه کیش ادامه داد: تکمیل چرخه هسته ای در کشور و حضور با قدرت و منطق بالا در مذاکرات هسته ای از افتخارات ماست که توانست چهره بدعهد و نامرد دشمنان را در معرض دید جهانیان قرار دهد.

 

وی با بیان اینکه دست یابی به این موقعیت از توان و ظرفیت بالای هسته ای موجب شد که دشمنان پای میز مذاکره حاضر شوند افزود: این همه اقتدار که امروز در کشور به وجود آمده بخشی به توان بالای جوانان کشور در حوزه های مختلف و بخشی به رشد و توسعه توان هسته ای کشور بر می گردد.

 

امام جمعه کیش تاکید کرد: ما در مذاکرات با منطق حرف می زنیم و از آن دفاع می کنیم اما این بدان معنی نیست که دشمنی های دشمنان تمام می شود. شما در صحنه بین المللی دشمنی ها را به وضوح مشاهده می کنید.

 

حجت الاسلام علیدادی همچنین با اشاره به روز هنر انقلاب اسلامی و شهادت شهید آوینی ، اظهار کرد: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری که نماز جمعه را قرارگاه مذهبی دانسته اند فرماندهی فرهنگی در اختیار دستگاه نماز جمعه، ستاد نماز جمعه و نمازگزاران جمعه است باید ضرورت این نکته بیان شود که گاه در دفاع از فرهنگ انحرافاتی دیده می شود.

 

وی ادامه داد: این انحرافات حتی به برخی از مراکز فرهنگی کشور نیز کشیده می شود و باید گفت فرق  بین دفاع از هنر و هنرمند با دفاع از برنامه های لهو و لعب است.

 

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه تفاوت است میان خانواده های هنر و هنرمندی که در آن ها هنر متصل به خداوند بوده و قابل تحسین و تمجید هستند تصریح کرد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با این مشکل مواجه بوده ایم که از یک طرف باید از هنرمند دفاع کنیم که دفاعی عقلی و شرعی است و درست است و از سوی دیگر گروهی این دفاع را بد فهمیده اند و بد نشانه گذاری می کنند و تا حرف از دفاع از هنرمند و هنر می شود این دفاع را به سوی لهو و لعب سمت و سو می دهند که با هم متفاوت است.

 

وی با تاکید بر این که دستگاه های فرهنگی موظف هستند در خانه های فکر از هنر و هنرمند دفاع کنند یادآور شد: این دستگاه ها گاه دچار اشتباه می شوند و فکر می کنند که در مسیر صحیح حرکت می کنند  و در گزارش کار خود نیز می گویند که از هنر و هنرمند دفاع کرده اند. هنر مورد توجه آیات و روایات است و هنرمند در پیشگاه خدا عزیز است و از مسئولان فرهنگی تقاضا می کنیم که این مرز را از یکدیگر تفکیک کرده و بودجه کشور که بیت المال و متعلق به مردم است را به سمت دفاع از هنر و هنرمند سوق دهند نه دفاع از برنامه هایی که درست در تضاد و مقابله با هنر و هنرمندان است.

 

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تاکید کرد: در سال فاطمی و سالی که ابتدا و انتهای آن مزین به نام حضرت زهرا (س) است؛ در عملیاتی کردن مأموریت بزرگ اقتصاد مقاومتی و دفاع همه جانبه از آن باید همه دولتمردان دست به دست هم بدهند و کمک کنند تا بتوانیم در پایان سال و سالهای پس از آن کشور باشیم که در اقتصاد حرف برای گفتن داشته باشیم و بتوانیم روی پای خود بایستیم همانگونه که امروز در سیاست و فرهنگ حرف های منطقی بسیاری در دنیا برای گفتن داریم .

 

امام جمعه کیش همچنین با تبریک ولادت باسعادت امام باقر(ع) و تسلیت شهادت امام علی النقی (ع) به شهادت شهید آوینی و شهادت سپهبد صیاد شیرازی اشاره کرد و افزود: این شهید بزرگوار علاوه بر اینکه در جبهه های جنگ و جهاد در کسوت فرماندهی مباره کرد اما تلاش وی این بود که جهاد اکبر و مبارزه با هوی و هوس را فراموش نکند و رضایت خداوند را همیشه در دستور کار خود داشته باشد.

 

حجت الاسلام علیدادی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش از تلاش تیم های فعال نوروزی در بخش های مختلف، کارگران خدمات شهری،ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی، مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت های مربوطه و مردم  که با میزبانی بسیار خوب رضایتمندی بالای مسافران جزیره مرجانی کیش را رقم زدند تقدیر کرد.

 

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن جزیره کیش در مسجد خاتم الانبیا برگزار شد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff