رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور:

“اقتدار دریایی”، یکی از مهمترین عوامل قدرت کشور ماست

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور با ابراز اینکه “حوادث گوناگون به ما نشان داده است برای دستیابی به آرمان‌های انقلاب و اسلام راهی جز اقتدار نداریم”، اضافه کرد: اقتدار دریایی یکی از مهمترین عوامل قدرت کشور ماست و برای اینکه یک قدرت دریایی بزرگ باشیم هیچ چیز کم نداریم و صنایع توانمند داخلی برای این موضوع داریم، فرماندهان و رزمندگان دلاور بدون خوف به دریانوردی می‌پردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در مراسم استقبال رسمی از ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این ناوگروه کاری بزرگ انجام دادند، اظهار داشت: ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش باعث سربلندی مردم ایران شدند و ‌کار بزرگ و نشدنی را انجام دادند.

وی ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و تبریک روز سوم خرداد فتح خرمشهر با بیان اینکه “بندر بزرگ ساحلی ایران در بندر‌عباس شاهد این افتخار بزرگ است و به‌راستی می‌توان گفت بندر عباس پایتخت دومی برای کشورمان ایران است”، افزود: حوادث گوناگون نشان داده است که برای سربلندی میهن راهی جز طی مسیر قدرت و افتخار نداریم و این قدرت مشروع از طرف ملت به یکایک رزمندگان داده شده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: مسیر اقتدار دریایی مهم‌ترین عامل قدرت کشور ماست و کشور ما برای اینکه یک قدرت دریایی بزرگ باشیم چیزی کم ندارد، داشتن ساحل طولانی و مناسب، فن‌آوری‌های روز، ناوگان بومی، مردمی دارای فرهنگ دریایی و نیز داشتن رزمندگان و فرماندهان دلاور که دل به خدا می‌سپارند و بدون ترس از قدرت‌های بزرگ دل به دریا می‌سپارند.

وی با ابراز اینکه “حوادث گوناگون به ما نشان داده است برای دستیابی به آرمان‌های انقلاب و اسلام راهی جز اقتدار نداریم”، اضافه کرد: اقتدار دریایی یکی از مهمترین عوامل قدرت کشور ماست و برای اینکه یک قدرت دریایی بزرگ باشیم هیچ چیز کم نداریم و صنایع توانمند داخلی برای این موضوع داریم، فرماندهان و رزمندگان دلاور بدون خوف به دریانوردی می‌پردازند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اعلام اینکه مسیر اقتدار کشور از مسیر دریایی بیش از پیش فراهم خواهد شد، تصریح کرد: ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش اقدامی تاریخی انجام داد. این اتفاق، کار کوچکی نبود و حتی کشورهای بزرگ چنین جرئت و جسارتی را ندارند اما ارتش ایران در اوج تحریم و تهدید با ناوشکن دنا به‌همراه ناوبندر مکران به چنین مأموریتی رفت.

وی خاطرنشان کرد: خداوند همه ویژگی‌های تبدیل شدن به یک قدرت دریایی را به ما اعطا کرده است و اقدام بی‌سابقه نیروی دریایی ارتش در انجام این مأموریت تاریخی یک اقدام استثنائی و تاریخی است. ما در مذاکرات و دیدارها می‌بینیم که حتی کشورهایی که از لحاظ فنی این توانمندی را دارند، جرئت انجام چنین مأموریتی را ندارند، اما این جمهوری اسلامی است که دست به این اقدام می‌زند و این مسیر خطرناک را طی و آماری استثنایی را رقم می‌زند.

وی ادامه داد: بسیار افتخارآفرین است که یک نیروی دریایی تحت‌تحریم چنین مأموریت تاریخی را انجام می‌دهد، افتخار ما شما جوانان هستید که این کار بزرگ را انجام داده‌اید و می‌توانید مأموریت‍های بزرگتر را انجام دهید، از شما سپاسگزاریم و البته از خانواده‌های محترم شما سپاسگزاریم که ۸ ماه دوری و فراق شما را تحمل کردند.

سرلشکر باقری تأکید کرد: این مأموریت تاریخی نقطه تحولی در قدرت دریایی ایران اسلامی است و شما دریادلان نیروی دریایی ارتش پیام‌آور اقتدار و بالندگی ایران اسلامی هستید و جا دارد که از زحمات شما عزیزان حاضر در ناوگروه تقدیر و تشکر کنم.

انتهای پیام/