اقامه نماز جماعت ماه مبارک رمضان در مسجد جامع ابوموسی+تصاویر
+ پ -
اقامه نماز جماعت ماه مبارک رمضان در مسجد جامع ابوموسی+تصاویر

همزمان با ماه مبارک رمضان ماه عبادت و بندگی، نماز جماعت در سه نوبت صبح، ظهر و عصر و مغرب و عشا در مسجد جامع ابوموسی اقامه می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و ماه عبادت و بندگی خداوند، نماز جماعت در سه نوبت صبح، ظهر و عصر و مغرب و عشا در مسجد جامع ابوموسی با حضور گسترده مردم مومن و روزه دار جزیره  ابوموسی اقامه می شود.

 
با توجه به ثواب و پاداش اقامه نماز جماعت اول وقت بخصوص در ماه مبارک رمضان، مردم مومن و روزه دار جزیره ابوموسی با حضور در صفوف نماز جماعت اول وقت در مسجد جامع، ضمن نمایش اجتماع گسترده، از ثواب و برکات نماز اول وقت و جماعت بهره مند می شوند.

 
در حدیث معروفی که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) از جبرئیل نقل کرده اند، می فرمایند: خداوند متعال وعده داده است که اگر عدد حاضران در نماز جماعت بیش از ده نفر باشد، اگر تمام دریاها مرکب و درخت ها قلم و جن و انس و ملائکه نویسنده شوند، نتوانند ثواب یک رکعت آن را بنویسند.

 
غیر از آثار فردی و اجتماعی نماز جماعت که سبب اهمیت این فریضه می باشند، پاداش های عظیمی برای آن بیان شده است. امکان حضور در نماز جماعت توفیقی است از جانب خداوند که شامل هر کسی نمی شود، باید قدر این موقعیتها را دانست.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff