اف‌بی‌آی: شبه‌نظامیان تندرو آمریکا به دنبال هدف قرار دادن مسلمانان و مساجد هستند
+ پ -
اف‌بی‌آی: شبه‌نظامیان تندرو آمریکا به دنبال هدف قرار دادن مسلمانان و مساجد هستند

بولتن اطلاعاتی «اف بی آی» نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان افراطی در آمریکا در صدد هستند تا دامنه اهداف خود را گسترش دهند و نهادهای اسلامی از جمله مساجد سراسر این کشور را هدف حملات خود قرار دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بولتن اطلاعاتی دایره مبارزه با تروریسم اطلاعات که در اواخر ماه مه سال جاری میلادی منتشر شد هشدار می‌دهد که «شبه‌نظامیان تندرو» احتمالاً شروع به هدف قرار دادن نهادهای اسلامی از جمله مساجد و دیگر موسسات دینی و مذهبی کرده‌اند.

این بولتن تحت عنوان «شبه‌نظامیان تندرو مجموعه اهداف خود را به مسلمانان گسترش دادند» در اواخر ماه مه برای نیروهای اجرای قانون درست چند روز قبل از آن منتشر شد که راهپیمایی «آزادی بیان» مقابل مسجد «فونیکس» برگزار شد که در آن افراد نژادپرست سفیدپوست با سلاح و پوششی خاص علیه مسلمانان تجمع برگزار کردند.

در این گزارش آمده است که شبه‌نظامیان تندرو در صدد هستند که مسلمانان و نهادهای اسلامی و مذهبی در آمریکا را هدف قرار دهند.

این بولتن با استناد به یکسری منابع که از سال ۲۰۱۳ تاکنون جمع‌آوری شده است، تصریح می‌کند که این شبه‌نظامیان مجموعه اهداف خود را گسترش داده‌اند تا مسلمانان و نهادهای دینی اسلامی در آمریکا را هدف قرار دهند.

طبق این گزارش، چندین منبع اف بی آی با سطح دسترسی گوناگون گزارش کردند که شبه‌نظامیان تندرو یک سری برنامه‌های جاسوسی از مکان‌های متفاوتی از جمله آلاسکا، آریزونا، ایندیانا، مونتانا، نیویورک‌، کارولینای شمالی و جنوبی، یوتا و تگزاس داشته‌اند.

در این گزارش آمده است که شبه‌نظامیان بیشتر بر موسسات اسلامی همچون مساجد و مراکز ارتباطی مسلمانان تمرکز دارند.

در سپتامبر ۲۰۱۴، یک منبع که دسترسی خوبی به اطلاعات داشته است، به اف بی آی گزارش کرد که این شبه‌نظامیان در می‌سی‌سی‌پی در خصوص ربودن و سربریدن یک مسلمان و قراردادن نوار ویدئویی این صحنه در اینترنت بحث کرده‌اند.

اف بی آی در گزارش خود نتیجه‌گیری کرده است که افزایش هدف قرار گرفتن مسلمانان از دو تصور غلط نشأت می‌گیرد که در بین تندروها رایج است.

یکی از این تصورات غلط این است که اسلام نمایانگر یک تهدید خارجی است و معادل مهاجرت غیرقانونی یا تروریسم بین‌المللی است و تصور غلط دوم این است که رئیس‌جمهور امریکا نه تنها با تندروهای اسلام‌گرا همدردی می‌کند بلکه سیاست‌های دولت این کشور را در راستای اهداف آنها هدایت می‌کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff