افکار عمومی دنیا با قرار دادن شیخ نمر در فهرست تروریست ها فریب نمی خورد
+ پ -
افکار عمومی دنیا با قرار دادن شیخ نمر در فهرست تروریست ها فریب نمی خورد

حکومت آل سعود به پایان دوران سراسر ظلم خود نزدیک است، شهادت شیخ نمر صدای آزادی خواهی را در قلب حکومت عربستان به صدا در خواهد آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، امید ابراهیم زاده طی یادداشتی به سایت جهانگیریه نوشت: این عجیب نیست که حکومت جاهل سعودی از ریختن خون بی گناهان پروا نکند اما پذیرفته نیست که مسلمانان در قبال این اقدام سکوت کنند.
هیچگاه با ظلم نمی شود حکومت کرد و حاکمان ظالم سرانجام های ناگواری را در طول تاریخ برای خود رقم زده اند که برای این موضوع نیازی به ورق زدن تارخ قرن های گذشته نیست بلکه سقوط سلسله ای حکام دیکتاتورمعاصر عرب در بلاد اسلامی و به خفت افتاندن آنها و همراهانشان بخوبی این موضوع را برای ما روشن می کند.
روز گذشته وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد، این نکته حائز اهمیت که وزارت عربستان فهرستی از ۴۶ نفر از افرادی که حکم اعدام آنها صادر شده بود را اعلام کرد که اکثر این افراد از اعضای گروه‌های تندرو از جمله داعش و القاعده هستند و در میان محکومان معترضان به سیستم حکومتی آل سعود نیز دیده می‌شود، در میان افرادی که وزارت کشور عربستان می‌گوید آنها را اعدام کرده «فارس آل شویل الزهرانی» نیز به چشم می‌خورد که از اعضای شناخته شده القاعده در عربستان به شمار می‌رود.
بی شک دنیای امروز فریب این حرکت مبتدیانه دولت آل سعود را نمی خورد، دنیا به خوبی می داند شیخ نمر یک فعال حقوق بشری بوده است که علیه دولت بدوی عربستان زبان به اعتراض آورده است.
در دولت عربستان هیچگونه نهاد مردم نهادی وجود ندارد و مردم نیز هیچ نقشی در حاکمیت سیاسی خود ندارند و هر گونه فعالیت حزبی با قوه قهریه حاکمیت مواجه خواهد شد.
دستگیری شیخ نمر در سال ۲۰۱۲ موجی از اعتراضات را در شرق این کشوردر پی داشت که دولت آل سعود با کشتن چند شهروند کشورش سعی در فرو نشاندن اعتراضات نمود، قطعا حکم قتل این شیخ آزادی خواه بازخوردهایش معطوف به عربستان نخواهد بود و آزادی خواهان سراسر جهان در مقابل این حرکت عصر حجری سکوت نخواهند کرد و شهادت شیخ نمر موجب آگاهی بیشتر مردم مظلوم عربستان خواهد.
شهادت شیخ نمر پایان حرکت آزادی خواهانه مردم عربستان نخواهد بود، دولت سعودی که بیشتر از تدبیر به لطف فتواهای خلاف اسلام و سیره نبوی وهابیت تا اینجای تاریخ به حیات خود ادامه داده است، با ریختن خون بی گناهان به پایان فرجام خود نزدیک می شود، حکیمی بدرستی گفته است که آگاهی تنها راه رسیدن به آزادی است و بر عهده هر اندیشمندی است که صدای حقیقت را به گوش همگان برساند .

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff