افشاگری‌‌های جدید علیه جانسون/ تداوم درخواست‌ها برای کناره گیری

رسانه‌های انگلیسی امروز (چهارشنبه) هم موارد دیگری از نقض قواعد کرونایی از طرف “بوریس جانسون”، نخست وزیر این کشور در دوران قرنطینه را افشا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛در حالی که فشارها بر جانسون برای کناره گیری به دلیل افشای زنجیره ای از نقض قواعد کرونایی از طرف وی بالا گرفته و نخست وزیر انگلیس شرایط خوبی ندارد، رسانه های انگلیسی امروز ( چهارشنبه) موارد دیگری از نقض قواعد کرونایی از طرف وی را افشا کردند.

افتضاح به بارآمده توسط بوریس جانسون در روزهای گذشته و افشای موارد متعدد نقض قواعد کرونایی از طرف جانسون و اطرافیانش در دوران قرنطینه شرایط سختی را برای وی ایجاد کرده است.

روز دوشنبه نتیجه یک گزارش تحقیقات داخلی درباره جریانات موسوم به “پارتی گیت”، مسئولین دولتی در مقر نخست وزیری و اطرافیان جانسون را به عدم رعایت جدی قوانین متهم کرده است. این گزارش به شکست رهبری در دولت اشاره می کند.

در گزارش موسوم به” پارتی گیت” که روز دوشنبه منتشر شده آمده است که مسئولین در زمینه پایبندی به قواعد و استانداردها که در دوران قرنطینه کرونایی نه از طرف دولت بلکه از طرف تمام مردم درخواست می شده کوتاهی کرده اند. جانسون در این باره گفت: من این مسئله را می فهم و درستش می کنم. وی ضمن رد درخواست ها برای کناره گیری گفته است که باید منتظر نتیجه تحقیقات پلیس لندن در این باره بود.

رسانه های انگلیسی امروز ( چهارشنبه) هم گزارش دادند که “بوریس جانسون” در دوران قرنطینه مهمانی های بیشتری را در محل اقامت رسمی خود جشن گرفته است.

حتی بعد از ارائه گزارش موسوم به پارتی گیت هم همچنان گزارش های بیشتری درباره این گونه پارتی های ناقض قواعد کرونایی از طرف جانسون فاش می شود.

گاردین از یک جشن خداحافظی در ژانویه ۲۰۲۱ خبر می دهد که توسط پلیس در حال بررسی بوده و گفته می شود بوریس جانسون هم در آن شرکت داشته است.

روزنامه تلگراف هم به نقل از برخی اطرافیان جانسون نوشته است که وی در ۱۳ نوامبر سال ۲۰۲۰ هم در آپارتمان شخصی خود یک پارتی ضد قواعد کرونایی را برگزار کرده است.

“کیر استارمر”، رهبر اپوزیسیون انگلیس بار دیگر در بی بی سی خواستار استعفای جانسون شده و گفت: نخست وزیر قوانین را زیر پا گذاشته و سپس درباره آن دروغ گفته است.

از حزب محافظه کار “جانسون” هم همچنان انتقادهایی علیه وی شکل می گیرد. “اندرو میچل”، از نمایندگان حزب محافظه کار در این باره گفته است: این بحرانی است که از بین نمی رود و آسیب بسیار زیادی به حزب وارد می کند.

سرنوشت جانسون حالا در دستان حزب محافظه کار او قرار دارد. اگر حداقل ۵۴ نماینده حزب محافظه کار خواستار دادن رای اعتماد به جانسون شوند این روند شکل خواهد گرفت.

“توبیاس الوود”، از دیگر نمایندگان برجسته حزب محافظه کار هم اخیرا در مصاحبه ای با اسکای نیوز گفته است: نامه ای به کمیته مربوطه خواهد نوشت و بی اعتمادی خود نسبت به جانسون را اعلام خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از این نامه ها از طرف نمایندگان محافظه کار به کمیته مربوطه ارسال شده است.

منبع تسنیم

انتهای پیام/