افزایش 64درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در راه آهن هرمزگان/ افزایش32درصدی تن کیلومتر مرزی در سال جاری
+ پ -
افزایش ۶۴درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در راه آهن هرمزگان/ افزایش۳۲درصدی تن کیلومتر مرزی در سال جاری

مدیر کل راه آهن استان هرمزگان اظهار کرد: راه آهن هرمزگان در چهارماهه اخیر در زمینه تخلیه وبارگیری کانتینری رشد ۶۴ درصدی داشته است.

محمدپور فخری، مدیر کل راه آهن استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه در چهارماهه نخست سال جاری بیش از ۵میلیون و۷۷۶ هزار و ۵۳۴ تن کالا  با ۹۳ هزارو ۲۰۴ دستگاه واگن جابجا شده است، گفت:میزان کل محمولات حمل شده در چهار ماهه سال گذشته  ۷۲ هزار و ۱۶۶ دستگاه واگن با  تناژ ۴ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۷۶۹ تن بوده که در سال جاری در زمینه تعداد واگن ۲۹ درصد و از لحاظ تناژ ۲۵ درصد افزایش عملکرد داشته است.

وی اظهار کرد:در سال گذشته میزان یک میلیارد و ۹۱۰ میلیون و ۷۱ هزار و ۴۱۶ تن کیلومتر ثبت شده که این رقم در سال جاری به دو میلیارد و ۵۱۶ میلیون و ۹۳۰ هزار و ۸۹۹ تن کیلومتر افزایش یافته که بیانگر رشد ۳۲درصدی در این زمینه را شاهد بوده است.

پورفخری افزود: کل محمولات بارگیری شده در سطح این اداره کل دو میلیون و ۳۶۷ هزار و ۸۳۶ تن بوده که این میزان بار با تعداد ۳۴ هزار و ۶۹۵ دستگاه واگن حمل شده است که نسبت به سال گذشته رشد هفت درصدی را داشته است.

وی با اشاره به تخلیه محمولات در چهار ماهه اخیر تصریح کرد:بیش از سه میلیون و ۴۰۸ هزار و۶۹۸ تن با ۵۸ هزار و ۵۰۹ دستگاه واگن جابجا شده که در مقایسه با سال گذشته ۲ میلیون و ۴۰۶ هزار و ۳۵۸ تن و تعداد واگن ۳۹ هزار و ۵۶۱ دستگاه رشد بالغ بر ۲۹ درصد را به دنبال داشته است.

مدیرکل راه آهن مهم ترین محمولات جابجا شده در این چهارماهه  را مواد معدنی، محمولات نفتی، آهن آلات، محمولات مس و کالاهای ترانزیتی دانست و تاکید کرد:راه آهن هرمزگان در چهارماهه اخیر در زمینه  تخلیه  وبارگیری کانتینری شاهد رشد ۶۴ درصدی بوده که تعداد ۱۸ هزار و ۶۱۳ TEU در سال ۹۴ به ۳۰ هزار و ۵۱۲  TEU  در سالجاری افزایش یافته است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff