افزایش62 درصدی تخلیه وبارگیری کانتینری درراه آهن/ رشد 21 درصدی درزمینه تن کیلومتر مرزی درهرمزگان
+ پ -
افزایش۶۲ درصدی تخلیه وبارگیری کانتینری درراه آهن/ رشد ۲۱ درصدی درزمینه تن کیلومتر مرزی درهرمزگان

مدیر کل راه آهن هرمزگان از افزایش ۶۲ درصدی تخلیه وبارگیری کانتینری در راه آهن استان در پنج ماه نخست سال جاری خبر داد.

محمد پور فخری، مدیر کل راه آهن استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به عملکرد این سازمان در سال جاری گفت:بیش از ۷میلیون و۱۷۱ هزار و ۱۲۵ تن کالا و محمولات بوسیله ۱۱۵ هزارو ۶۱۷ دستگاه واگن حمل شده که این رقم نسبت به مدت مشابهه سال گذشته در زمینه تعداد واگن ۲۸ درصد و از لحاظ تناژ ۲۴ درصد افزایش عملکرد داشته است.

وی با بیان اینکه کل کالاهای حمل شده در سال گذشته با ۹۰ هزار و ۵۱۲ دستگاه واگن حمل شده است، اظهار کرد:میزان تناژ محمولات در سال گذشته  بیش از پنج  میلیون و ۷۷۹ هزار و ۵۲۲ تن بوده است.

پورفخری با اشاره به رشد ۲۱ درصد عملکرد در زمینه تن کیلومتر مرزی افزود:میزان تن کیلومتر مرزی در سال گذشته دو میلیارد و ۴۰۶ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۸۲ بوده که این رقم در پنج ماهه نخست سال جاری به دو میلیارد و ۹۲۱ میلیون و ۱۹ هزار و ۹۸۶ تن کیلومتر افزایش چشمگیری داشته است.

مدیر کل راه آهن استان هرمزگان تصریح کرد: کل محمولات بارگیری شده راه آهن هرمزگان دو میلیون و ۹۹۷ هزار و ۱۰۴ تن بوده که این میزان بار با تعداد ۴۳ هزار و ۸۵ دستگاه واگن حمل شده است این درحالی است که میزان بارگیری در سال گذشته دو میلیون و ۶۰۷ هزار و ۸۴۰ تن بوسیله ۳۸ هزار و ۴۵۷ دستگاه واگن بوده که در سال جاری افزایش  ۱۵ درصدی را بهمراه داشته است.

وی یادآور شد:در سال گذشته ۳ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۶۸۲ تن و تعداد واگن ۵۲ هزار و ۵۵ واگن در استان تخلیه شده در پنج ماهه نخست سال جاری با رشد ۳۸ درصدی به چهار میلیون و ۱۷۴ هزار و۲۱ تن کالا بوسیله ۷۱ هزار و ۸۰۲دستگاه واگن افزایش یافته است

پورفخری اهم محمولات جابجا شده در این پنج ماهه را مواد معدنی، محمولات نفتی، آهن آلات، محمولات مس دانست و گفت: با توجه به روند رو به رشد عملکرد این اداره کل در ۵ ماهه سال جاری امید می رود بازار حمل و نقل ریلی با رشد روز افزون همراه بوده و همین روند افزایش تا پایان سال ادامه داشته باشد.

افزود: افزایش عملکرد راه آهن هرمزگان در سال ۹۵ موجب شده تا ۹۷ درصد از برنامه تعیین شده  این اداره کل  محقق گردد.

مدیر کل راه آهن هرمزگان خاطر نشان کرد: در سال جاری این اداره کل در زمینه تخلیه وبارگیری کانتینری با رشد ۶۲ درصدی روبرو بوده که ناشی از افزایش تعداد ۳۸ هزار و ۵۵۴  TEU  درپنج ماهه اول سال ۹۵ می باشد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff